Як пережити похмілля: корисні поради

Вчора було так весело, а сьогодні ви тремтячою рукою пишете СМС найкращому другові, що більше ніколи не будете стільки пити. У голові гучною луною віддається кожен рух, а в роті твориться таке, що краще і не описувати. То як справитися з похміллям і привести себе до ладу?

Через що виникає похмілля?

Похмілля з’являється через інтоксикацію організму продуктами розпаду алкоголю і брак рідини в судинах. Алкоголь має сечогінну дію, а також подразнює стінки шлунка, сприяє зниженню рівня цукру в крові, розширює судини. У результаті ви відчуваєте сонливість і нездатність зосередитися.

Чи можна взяти і вилікуватися від похмілля?

На жаль, медицина тут безсила. Зате це той самий випадок, коли час дійсно лікує. Також можна і потрібно допомогти своєму організму відновити баланс рідини, особливо якщо не обійшлося без обіймів з унітазом. Ознаки зневоднення – це сухість у роті, сильна спрага і запаморочення. Найкраще поправляти здоров’я рідинами з електролітами, такими як калій, натрій і глюкоза.

Що ж робити?

1. Спати

Сон є найкращим способом пережити похмілля. Оскільки ваш головний лікар зараз – час, чому б не поспати, поки він вас лікує?

2. Яйця

У яйцях міститься цистеїн, який руйнує альдегід оцтової кислоти в печінці, що викликає похмілля.

3. Пити дуже багато води

Вживання великої кількості води допомагає впоратися з нестачею рідини в судинах, а також нейтралізує вміст шлунка. Не завадить додати в воду сіль і цукор, щоб відновити баланс натрію і глікогену, порушений напередодні.

4. Фрукти

Науково доведено, що фрукти прискорюють процес виведення токсинів з організму. У них також міститься багато вітамінів та інших поживних речовин, які вам зараз так потрібні. Банани також багаті на електроліти, зокрема, калій.

5. Прийняти мультивітаміни

Для початку можна випити несолодкий напій, якщо такий опиниться під рукою. Однак потім все-таки прийміть мультивітаміни, які заповнять те, що ви вчора втратили. До того ж вітаміни B і C допоможуть позбутися від токсичних продуктів розпаду алкоголю.

6. Зарядка

Це може здатися нездійсненним завданням, але постарайтеся зробити кілька вправ, які змусять вас спітніти в буквальному сенсі. Інтервальне тренування дасться вам, звичайно, нелегко, але зате воно може досить швидко поставити вас на ноги. При цьому утримайтеся від стрибків, особливо якщо в шлунку все ще неспокійно.

7. Не приймати ібупрофен, парацетамол або аспірин

Можливо, ви чули від знайомих, що таблетка ібупрофену або парацетамолу – це те, що треба на ранок після вчорашнього. Можливо, таким чином ви і полегшите головний біль, але заодно і нашкодите печінки. Справа в тому, що навіть на ранок ваша печінка все ще переробляє вчорашній алкоголь і зайвий препарат не полегшить їй це завдання. Навіть прийнята перед сном таблетка старого доброго аспірину в поєднанні з алкоголем може призвести до шлункової кровотечі.

Фото заголовку
За матеріалами

Залиште свій коментар

коментарів

Пов'язані статті

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Close