Як дізнатися, до чого у вас є талант

© mirpozitiva.ru

“Чи є у мене талант?”, “А що, якщо я займаюся не тією справою?”, “Раптом у мене зовсім інше призначення?” – ці питання мучать багатьох людей незалежно від віку.

Виділіть ж трохи часу для того, щоб розібратися в собі. Чим більше ви відкладаєте цю процедуру, тим довше ви продовжуєте перебувати в невіданні і сумнівах щодо свого життєвого шляху.

Тутка пропонує вам познайомитися з ефективною технікою психолога Івана Пирогова під назвою “Аналіз призначення людини”. Беремо ручку і листок!

Крок №1. Назвіть свою мрію

Перше, що необхідно зробити, – це згадати всі свої мрії: про що ви мріяли в дитинстві, в підлітковому віці, в школі, в інституті, в дорослому житті. Аж до теперішнього моменту.

Запишіть їх.

Крок №2. Роділяємо “мати” і “бути”

Отже, мрії перераховані. Саме час розділити їх за категоріями “мати” і “бути”.

Мрії з категорії “мати” – це мрії володіння чимось.

Мрії з категорії “бути” – мрії, в яких ви бачили себе в будь-якої ролі.

Тепер випишіть категорію “бути” в окремий стовпчик, далі робота піде тільки з ним.

Крок №3. Що викликало у вас внутрішній відгук?

Згадайте, чи відчували ви особливий трепет при спостереженні за людьми якоїсь певної професії? Хотіли б опинитися на їхньому місці? Запишіть.

Крок №4. Що вам подобалося робити?

У список, отриманий на попередніх кроках, додайте всі заняття, які приносили вам задоволення. Чим вам подобалося займатися в дитинстві? В юнацтві? У старшому віці? Які процеси і дії доставляють вам радість зараз?

Крок №5. Відкидаємо все зайве

Тепер перевірте всі записані мрії на “емоційний відгук”. Для цього послідовно візуалізуйте кожен пункт зі списку “бути” і прислухайтеся до виникаючих відчуттів і емоцій. Візуалізувати потрібно від першої особи. Увійдіть в бажану роль, про яку мріяли. Уявіть, що ця роль вже є вашою дійсністю. Що ви робите в цей момент? Чим займаєтеся? Що бачите і чуєте? І, нарешті, що відчуваєте при цьому?

Як тільки ви увійшли в роль, зверніть увагу на емоції і відчуття. Потім оцініть силу емоцій від 0 до 10.

Крок №6. Безжально викреслюємо

Тепер викресліть мрії, які отримали на попередньому кроці найнижчі оцінки. Це мрії, від яких ви прямо зараз можете раз і назавжди відмовитися. Вони більше не актуальні для вас в даний момент.

Крок №7. Груповання якостей

Отже, перед вами реальний список ваших вроджених нахилів, сформульований у вигляді мрій. На цьому етапі вони безладно звалені в одну купу. Подивіться уважно на список і дайте відповідь на питання: які пункти цього списку можна згрупувати? які пункти можуть бути тісно пов’язані між собою?

Наприклад, в вашому списку є пункти: “Хочу подорожувати країнами”, “Хочу стати письменником” і “Хочу вивчити іноземні мови”. Ясна річ, що бажання подорожувати країнами дуже добре поєднується з бажанням вчити мови. А бажання писати книги може бути тісно пов’язане з подорожами. В результаті всі три пункти красиво доповнюють один одного.

Крок №8. Даємо назви групам

Подивіться на згруповані пункти і дайте назву кожній групі. Назва повинна вказувати на ваш природжений таланті, який породив цілий ланцюжок пов’язаних між собою мрій. Наприклад: “Здатність до пошуку інформації, знаходженню відповідей і розгадки таємниць”, “Здатність до надання допомоги людям” і так далі.

Крок №9. Шукаємо зв’язок між групами

Ми майже закінчили! Залишилося зрозуміти, як групи пов’язані одна з одною. Для цього випишіть отримані групи в окремий список.

Подивіться на список і подумайте, як існування однієї групи підтримує існування іншої? Практика показує, що групи завжди мають взаємнопідтримуючі зв’язки.

Крок №10. Шукаємо застосування своїм талантам

Подумайте і запишіть всі можливі варіанти реалізації своїх талантів в реальному житті. Що це за професія або вид діяльності? Може бути, ваші таланти підходять до різних професій одночасно? Чим більше варіантів, тим краще.

Крок №11. Остаточно визначаємося з улюбленою справою життя!

Записали список можливих застосувань своїм талантам? Дуже добре, тепер оцініть кожен пункт отриманого списку за десятибальною шкалою. 10 – це дуже бажаний варіант. 0 – це найменш прийнятний варіант.

Після цього ви остаточно проясните конкретний напрям, який дійсно вартий вашої уваги. Цей напрямок принесе вам успіх, радість в житті і, звичайно ж, хороший дохід. Адже, коли знаєш, що у тебе точно є до цього хист, справи йдуть з упевненістю та ентузіазмом.

Фото заголовку mirpozitiva.ru
За матеріалами vanpirog.com

Залиште свій коментар

коментарів

Пов'язані статті

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Close