Як їздити, коли слизька дорога: 5 порад

Зима потроху настає, і не тільки в календарі — насамперед проблеми виникають у водіїв на слизьких дорогах.

Коли мокрий сніг перетворюєтьсяся на кригу, стається найбільше аварій, бо водії не встигають пристосуватися до нових дорожніх умов.

Ось п’ять порад, які допоможуть не потрапити в ДТП у цей проблемний час.

1. Уникайте різких стартів

На слизькій дорозі чи паркувальному місці на дворі автомобіль може забуксувати ведучими колесами. Може бути й гірша ситуація: після 30-секундної пробуксовки машину несподівано викине вбік.

2. Автомобіль повинен їхати «в натяг»

Аби зменшити силу інерції на ожеледиці й мати змогу якомога швидше зупинити авто, варто максимально зменшити оберти двигуна. Так можна уникнути пробуксовки на слизьких ділянках дороги. На невеликих швидкостях можна гальмувати двигуном — достатньо прибрати ногу з акселератора.

3. Змініть стиль кермування

Бажано уникати частих перестроювань зі смуги у смугу. Кермо в ожеледицю повертають не одним махом, а ступеневим способом: 3-4 невеликими обертами. При заїзді в повороти потрібно бути готовим до того, що авто може понести вбік. Тому варто максимально знизити швидкість і входи в нього на увімкненій передачі, тиснучи на газ якомога менше.

4. Гальмуйте двигуном

Правильне гальмування під час ожеледиці — тоді, коли не спрацьовує АБС. А якщо її немає, — коли авто не заносить. Не гальмуйте різко. Навпаки, варто тільки поступово тиснути гальма. Щойно з’являється відчуття, що машину несе, —відпускайте. Якщо видно, що попереду слизька дорога, використовують імпульсне гальмування: багато разів затискають і відпускають гальма. На спусках, вузьких дорогах і в житлових зонах варто гальмувати двигуном — котитися з увімкненою передачею. Тоді ймовірність того, що авто занесе, значно нижча.

5. Збільшість дистанцію та інтервал

Будь-якої секунди авто попереду чи поряд може загальмувати чи піти в занос. Проте різко зупинити свою машину на ожеледиці зазвичай не виходить. Так само за правило треба взяти сповільнення ходу за 20-30 метрів перед пішохідними переходами. Нерідко люди вибігають на них, і зупинити авто вже неможливо.

Фото заголовку
За матеріалами

Залиште свій коментар

коментарів

реклама

Пов'язані статті

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

facebook
Close

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: