Вам знадобиться 5 хвилин, щоб позбутися гострого болю в попереку

Біль у попереку може з’явитися з багатьох причин. Інколи він свідчить про серйозні порушення в організмі, а іноді  причинами болю стає фізичне перенапруження, різкий рух, підіймання вантажів або тривале перебування в незручній позі. Якщо ви опинилися саме в такій ситуації і ваше тіло пронизує нестерпний біль, що віддає з області попереку в ногу, то краще будь-яких ліків вам допоможе правильна фізична активність.

Тутка підібрав кілька нескладних вправ, рекомендованих лікарями, які полегшать біль і допоможуть вам прийти в норму.

ТУТКА в TELEGRAM – не пропусти найцікавіше

Важливо пам’ятати

  • Мета занять — зняти спазм грушоподібного м’яза, який здавав сідничний нерв.
  • Темп виконання вправ — повільний. Не перенапружуйтеся. При сильних болях обов’язково зверніться до лікаря.
  • Час виконання кожної пози — 30 секунд.

1.

Вихідне положення — сидячи на стільці, спина пряма, зігнуті в колінах ноги утворюють прямий кут. Ногу, в яку віддає біль, покладіть на іншу так, щоб вона розташовувалася паралельно підлозі. Покладіть руки на ікру хворої ноги і, використовуючи її в якості опори, повільно нагинайтеся вперед так низько, як можете. Опустіть руки вниз і затримайтеся в цьому положенні на 30 секунд. Після чого повільно поверніться у вихідне положення і, помінявши ноги, виконайте його ще раз.

2.

Вихідне положення — лежачи на спині, ноги випрямлені. Підніміть хвору ногу перпендикулярно підлозі й зігніть її в коліні. Одну руку покладіть на коліно, а іншою візьміться за щиколотку. Положення щиколотки намагайтеся не змінювати, а коліно направляйте до п’яти іншої ноги. Коли відчуєте напруження м’язів, затримайтеся в цьому положенні на 30 секунд і, помінявши ноги, повторіть вправу.

3.

Вихідне положення — лежачи на спині, ноги випрямлені. Занесіть хвору ногу над іншою ногою так, щоб ступня виявилася біля коліна. Покладіть протилежну руку на коліно і з невеликим зусиллям направляйте його вперед до сонячного сплетіння. Відчувши, що м’яз напружений, затримайтеся в цьому положенні на 30 секунд. Поміняйте ноги і виконайте вправу ще раз.

4.

Вихідне положення — лежачи на спині, ноги випрямлені. Закиньте ногу на ногу таким чином, щоб хвора виявилася зверху. Обхопіть ноги руками і з їх допомогою намагайтеся дотягнутися коліном хворої ноги до плеча тієї ж сторони тіла. Що робити далі, ви вже знаєте. Відчувши напруження в м’язах, затримайтеся в цьому положенні на 30 секунд. Розслабтеся і повторіть вправу ще раз, помінявши ноги.

А ви відчували біль в попереку? Що допомогло вам з нею впоратися?

За матеріалами

Залиште свій коментар

коментарів

Пов'язані статті

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Close