Температура для кімнатних рослин

Як виростити рослину, якщо немає потрібної температури в приміщенні і як з цим боротися?

На форумах описується велика кількість проблем, що виникають саме з-за температури повітря. І абсолютно вірно, для кожної рослини потрібен певний клімат, що б вона могла повноцінно цвісти і видавати приємний аромат.

Часто в літній період таких питань не виникає, адже знизити температуру набагато простіше, ніж підвищити. А ось взимку ця проблема стає номер один для любителів рослинництва.

Відразу можна звернути увагу на найголовніше – температура для людини і температура для рослин збігається. Вона коливається приблизно від 18 градусів до 21. Тому якщо в приміщенні саме така температура, то і рослини і люди, які проживають в ній будуть відчувати себе впевнено. Ну а якщо ще й додати потрібну вологість для кімнатних рослин, то завдяки цьому кроку ви позбавите себе від зайвих нікому не потрібних захворювань.

Температура для кімнатних рослин

Як показує статистика любителів рослинництва, практично кожна друга рослина гине з-за неправильної і невідповідної температури. Але, не дивлячись на цей факт, не можна говорити, що рослина вмирає саме від перегрівання або від великого холоду. На загибель рослин також впливає неправильна вологість у приміщенні, грибок, різного роду хвороби.

Щоб допомогти улюбленим рослинам не загинути в жаркий період, потрібно вдаватися до деяких хитрощів, а саме:

  • розставляти квіти виключно на підвіконнях, адже саме на них температура трохи нижче, ніж у глибині приміщення.
  • зберігання рослин безпосередньо на кухні, адже саме там підвищена вологість і постійне регулювання провітрювань.

У зимовий період рослини потрібно розставляти в тих місцях, де до них дотягнеться сонячне світло і де квітам буде тепло і затишно. Але варто звернути увагу, що якщо рослини взимку йдуть в сплячку, для них може підійти будь-яке тепле місце, навіть без сонячного світла. Тому такі квіти можна перенести, наприклад, в комору. Якщо ж ваші улюблені квіти люблять холодну обстановку, то в зимовий час їх можна виставити на балконі, але тільки в тому випадку, якщо він закритий. У зворотному випадку рослина замерзне і загине, чого категорично не можна допустити.

Також не варто забувати про те, що як в літній період, так і в зимовий, необхідно стежити за тим, що б для рослин не було різкого перепаду температури. Це пояснюється тим, що квіти, які не звиклий до різких змін, можуть перестати цвісти або ж взагалі загинути. Протяги також погано впливають на життя рослин, тому їх не варто ставити біля відкритих кватирок і вікон.

Якщо ви не можете досягти потрібної температури, і вона у вас занадто висока в літній час, варто використовувати один з найпоширеніших методів – обприскування водою. Для цього необхідно лише розбрискати прохолодну воду. До того ж варто зауважити, що при обприскуванні водою, в приміщенні збільшується вологість повітря, що сприятливо позначається на житті рослин.

Не потрібно забувати, що можна користуватися кондиціонером і вентилятором. Але в цьому випадку потрібно пам’ятати, що підносити квіти близько до техніки не можна, інакше різка зміна повітря і сильний порив вітру (від вентилятора) можуть зіпсувати вашу рослину.

Якщо ви маєте можливість в літній час винести ваші квіти на відкрите повітря (лоджія або балкон), це буде найкраще рішення. Сонячні промені, літній дощик і запилення комахами підуть вашим творінням тільки на користь, і ви побачите, як вони перетворяться в розкішні рослини.

Як показують опитування рослинників, живуть у домі ті рослини, які там і народилися. Тому намагайтеся їх вирощувати з насіння, і рослина звикне до вашого клімату. Та й існує повір’я, що будь-які квіти звикають до своїх господарів, тому не варто купувати рослини вже у дорослому віці.

Любіть, купуйте рослини і доглядайте за квітами, не шкодуйте своїх сил, адже вони – це наша світле і радісне життя, навіть якщо і трохи з примхами.

За матеріалами

Залиште свій коментар

коментарів

Пов'язані статті

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Close