Професійний рятувальник розібрав 9 небезпечних помилок при наданні першої допомоги

У кожного в голові залишилися якісь знання про правила надання першої допомоги. Але вірні вони чи це лише уривчасті відомості і стереотипи з фільмів, які здатні тільки нашкодити? Професійний рятувальник розповів про найбільш поширені і небезпечні помилки при наданні першої допомоги.

1. Намагатися спітніти при високій температурі тіла — погана ідея

Під час хвороби жар у поєднанні з ознобом говорить про те, що температура тіла зростає. Коли ми кутаємося, вона росте ще швидше. Хоча жар допомагає нам в боротьбі з інфекціями, температура тіла вище 38 °С заподіє організму більше шкоди, ніж користі.

ТУТКА в TELEGRAM – не пропустіть найцікавіше

Якщо вас морозить при високій температурі, вам потрібна не спека, а прохолода.

2. Не засовуйте ніяких предметів в рот людині, у якої стався напад епілепсії

Так ви можете зламати людині зуби. Під час припадку не можливо відкусити собі язик, оскільки він сильно напружений. Можна лише злегка прикусити його, але це не страшно. Ви допоможете потерпілому, якщо просто підкладете під голову щось м’яке — щоб не було струс мозку. Коли судоми пройдуть, переверніть людину на бік.

3. Не змащуйте опіки кремом відразу

Під час опіку шкіра отримує надлишок тепла, який переміщується глибоко в тканини. Однак, правильно в цій ситуації — не полінуватися потримати уражене місце в прохолодній воді хвилин 15. Це допоможе вивести зайве тепло. Не варто чимось мазати опік відразу, це створить парниковий ефект. Зробіть це не раніше ніж через 20 хвилин після того, як обпеклися.

4. Не перетягуйте самостійно людину з можливими травмами

При ДТП взагалі не беріть потерпілого і не витягуйте його з машини самостійно. Так можна зробити тільки гірше. Порушити це правило можна лише в екстреному випадку, наприклад, коли машина горить. Ось як ТРЕБА діяти:

  • викликати допомогу;
  • якщо є можливість, заглушити машину і від’єднатии клеми акумулятора;
  • зупинити кровотечу;
  • психологічно підтримувати.

5. Якщо хтось вдавився — не стукайте його по спині

Так ви тільки поштовхнете частинки їжі далі. Краще допоможіть потерпілому нахилитися, заспокойте і скажіть, щоб зробив кілька дуже повільних вдихів. Це посилить кашель, і застряглий шматок вилетить.

6. Не треба витягувати язик непритомній людині

У стані без свідомості, дійсно, небезпечно лежати на спині: можна подавитися, до того ж язик може запасти і перекрити дихальні шляхи. Щоб цього не сталося, досить повернути потерпілого на бік або відкинути його голову, але не треба витягати язик з рота.

7. Не накладайте джгут, якщо немає артеріальної кровотечі

Артеріальну кровотечу просто розпізнати, і зовсім не за кольором крові, як вчили в школі. У артеріях кров біжить під тиском, тому з рани вона не тече, а б’є, як фонтан. Потрібно НЕГАЙНО затиснути артерію в паху або під пахвою і перетягнути кінцівку ближче до основи джгутом або ременем поверх одягу. При венозній кровотечі слід накласти пов’язку, що давить, але не джгут, інакше є ризик незворотньо знекровити кінцівку.

8. Не розтирайте обморожені частини тіла

Коли ми розтираємо обморожені кінцівки, ми наносимо пошкодження капілярам, що робить ситуацію тільки гірше. Гаряча вода також є занадто радикальним способом. При обмороженні слід повільно зігрівати кінцівки: опустити руки в прохолодну воду, поступово, доводячи її до теплої.

9. Оцініть свої сили і подумайте, перш, ніж кидатися на допомогу

Спершу подивіться, що вам чекає, і лише переконавшись, що впораєтеся, надайте допомогу. Наприклад, якщо ви доторкнетеся до людини, яку б’є струмом, постраждалих стане вже двоє. В цьому випадку потрібно вимкнути джерело струму або дерев’яним предметом забрати дріт від людини.

Як можна переконатися, часто неграмотна дія виявляється гіршою, ніж бездіяльність. Тому застосовуйте лише ті поради, в яких впевнені. І при будь-якій надзвичайній ситуації телефонуйте в екстрені служби.

За  матеріалами

Залиште свій коментар

коментарів

Пов'язані статті

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Back to top button
Close