Прискорений бандаж: як швидко зупинити кров

Якщо ти отримав поранення і втрачаєш кров — найголовніше не панікувати і швидко вжити заходів. У більшості випадків це вийде в тебе без складнощів, головне тут — ретельно запам’ятати наші поради і точно їм слідувати. В інших випадках краще викликати швидку, але про це згодом. І так, способи зупинки кровотечі після невеликої травми.

1. Використовуй воду

Проточна вода не тільки очистить рану, але і допоможе зупинити кровотечу. Спрямуй холодну воду на поріз: судини скоротяться і кровотеча зупиниться. Аналогічна дія з гарячою водою припече рану і забезпечить згортання крові. Але пам’ятай — холодна і гаряча вода можуть працювати тільки окремо.

Для того щоб зімкнути артерію, замість холодної води можна використовувати кубик льоду. Притисни лід до рани на кілька секунд, поки рана не закриється, і кровотеча не зупиниться. Якщо на тілі безліч дрібних порізів, гарячий душ змиє всю кров і при цьому припече численні порізи.

1
© dnpmag.com

2. Нанеси вазелін

Завдяки воскоподібній текстурі вазеліну, невелика кількість заблокує вихід крові назовні і дасть їй час, щоб згорнутися. Якщо під рукою немає звичайного вазеліну, можна скористатися гігієнічною помадою.

2
© dnpmag.com

3. Нанеси білий оцет

В’яжучі властивості оцту допоможуть продезінфікувати рану і забезпечити згортання крові. Змасти ватний тампон невеликою кількістю білого оцту і чекай, поки кровотеча не зупиниться.

3
© dnpmag.com

4. Використовуй гамамеліс

Подібно білому оцту, гамамеліс діє як природна в’язкість, чудово підходить для згортання крові в невеликих порізах. Налийте трохи гамамелісу на рану або промокніть ним ватний тампон для того, щоб отримати аналогічний ефект.

4
© dnpmag.com

5. Кукурудзяний крохмаль

Посип рану невеликою кількістю кукурудзяного крохмалю, намагаючись не втирати його, що заподіє нові пошкодження. Для прискорення процесу можна злегка втиснути порошок в поріз. Коли поріз перестане кровоточити, змий крохмаль протічною водою.

5
© dnpmag.com

6. Додай ложку цукру

Слідуй заповітам Мері Поппінс: насип на рану трохи цукру. Антисептичні властивості цукру допоможуть очистити її, при цьому сприяючи процесу згортання крові.

6
© dnpmag.com

7. Попадись в павутину

Це чудовий варіант, якщо ти порізався на природі. Візьми трохи павутини (без павуків!) і приклади до порізу, при необхідності зібгавши в кульку. Павутина зупинить кровотечу і дасть крові в рані час на згортання.

7
© dnpmag.com

8. Кровоспиняючий олівець

Ці вощені олівці були створені спеціально для обробки порізів і роздратування після гоління, але відмінно працюють і для будь-якої іншої невеликої травми. Потри шкіру олівцем і входячі до його складу мінеральні в’яжучі засоби зроблять свою справу. При зіткненні можна відчути печіння, однак через кілька секунд біль і кровотеча припиняться.

8
© dnpmag.com

9. Антиперспірант

Дезодоранти містять хлорид алюмінію. Ця речовина діє як в’яжучий засіб, здатний зупинити кровотечу.

9
© dnpmag.com

10. Перець

10
© dnpmag.com

Приклади трохи перцю до рани. Кайенский перець допоможе швидко закрити рану і зупинити кровотечу. Проте, це один з найбільш болючих методів. Якщо кровотечу потрібно швидко зупинити і печіння не лякає — насип на рану трохи перцю, а потім промий водою.

За матеріалами dnpmag.com

Залиште свій коментар

коментарів

Пов'язані статті

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Close