Потрібно запам’ятати ці 5 випадків, коли точно не варто використовувати кондиціонер для прання

Ще вчора кондиціонер для прання був якоюсь заморською дивиною. А вже сьогодні без нього обходиться рідко яка господиня. Адже ж приємно загорнутися в м’яку ковдру чи пухнастий (не «від природи», а завдяки засобу) светр. Але не для всіх речей кондиціонер однаково корисний. А деякі і зовсім може безповоротно зіпсувати. В яких випадках пом’якшувач категорично протипоказаний, дізнайтеся нижче.

Отже перш ніж від душі залити його в лоток пральної машинки, переконайтеся, що серед речей у барабані не знайдеться…

1. Мікрофібра

Мікрофібру найчастіше використовують при виготовленні серветок для прибирання і чищення гаджетів. Матеріал обраний невипадково: по здатності утримувати пил у своїх волокнах з ним зрівняється ну хіба що пилосос. Прати серветки треба, але точно без кондиціонера. Адже пом’якшувальний засіб утворює на поверхні найтоншу плівку, що зводить всі суперздатності мікрофібри до мінімуму. І серветка або чохол для техніки стануть просто непотрібними.

2. Спортивний одяг

Між різними елементами спортивної форми є щось спільне: найчастіше вони виготовлені з синтетичних матеріалів, які абсорбують піт. Саме тому ви відчуваєте себе «сухо і комфортно» навіть після інтенсивної пробіжки або тренування в спортзалі. Але кондиціонер для прання знижує здатність тканини поглинати вологу. Так що форма буде залишатися вологою практично весь час. Що, до речі, відіб’ється і на її «ароматі».

3. Рушники

Помітили, що рушники стали пахнути вогкістю? Головний підозрюваний у цій поширеній проблемі – кондиціонер для білизни. Як і у випадку з мікрофіброю, пом’якшувальний засіб утворює на поверхні рушника плівку. З-за неї волога затримується у волокнах, рушник повністю не просихає і з’являється цей неприємний запах. Так що прання без всяких «наворотів» вже має виправити ситуацію.

4. Вогнетривкий одяг

Звучить фантастично, як щось з всесвіту коміксів Marvel? Ви здивуєтеся, але дивовижними властивостями а-ля Дейнерис з «Гри престолів» може володіти…дитяча піжама! У всякому разі, якщо вона куплена в магазині американських і європейських брендів. Адже там діють стандарти, згідно яким тканина для дитячих піжам проходить спеціальну обробку. Все заради того, щоб у разі непередбачених ситуацій одяг не загорівся. Отже, такі речі категорично не можна прати з кондиціонером. Він шкодить тій самій «чарівній» обробці.

5. Вологовідштовхуючий одяг

Кондиціонер – ворог і одягу «проти вогню», і речам «проти води». Він нейтралізує просякнення тканини на раз-два-три. А тому улюблений дощовик або одяг для сноубордингу ніколи не періть зі пом’якшувачем. І суворо дотримуйтесь інструкції на етикетці.

Фото заголовку
За матеріалами

Залиште свій коментар

коментарів

Пов'язані статті

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Close