Помилки поводження з чавунним посудом і способи їх усунення

Чавун – посуд на всі часи. Такий кухонний інвентар явно не буде зайвим на будь-якій кухні. Крім настільки явних переваг, як рівномірний нагрів і тривале збереження тепла, чавун відомий тим, що підходить для приготування в будь-яких умовах: від плити і духовки до гриля і багаття. При належній увазі і регулярному догляді чавунне начиння можна передавати у спадок. Однак, щоб чавун служив практично вічно, з ним потрібно навчитися правильно поводитися.

Занадто багато способів очищення

© steaklovers.menu

Коли мова заходить про те, як найкраще чистити чавун, можна почути найрізноманітніші думки. У хід йде і сіль, і господарське мило, і навіть спеціальні інструменти для очищення. Однак акцент потрібно робити не на способі миття і допоміжних засобах, а на сушінню чавунного посуду. Гарантією того, що чавун прослужить довгі роки, є саме якісна сушка. Сушать чавун не природним способом, а на плиті або в духовці. В цьому випадку в порах не залишиться вологи, яка може викликати іржу. При регулярному догляді для миття сковороди буде достатньо гарячої води і м’якої нейлонової мочалки. Надлишки масла перед миттям слід видалити паперовою серветкою.

Неправильна підготовка до роботи

© steaklovers.menu

Деякі виробники, як, наприклад, Lodge продають вже підготовлений до роботи посуд. Але іншому чавунному начинню перед використанням потрібна додаткова обробка. Вона полягає в тому, що посуд миють, сушать, потім наносять на поверхню тонкий шар олії, перевертають посуд догори дном і прожарюють протягом години в духовці при 180 градусах. Потім духовку вимикають і залишають посуд остигати в духовці до кімнатної температури. Після того, як вона охолоне, на внутрішню поверхню необхідно нанести невелику кількість олії.

Прилипаюча до поверхні їжа

© steaklovers.menu

Якщо перед використанням посуд належним чином прожарили і змастили олією і за ним регулярно доглядають, нічого до нього прилипати не буде. Якщо все-таки ви зіткнулися з цією проблемою, це можна пояснити кількома причинами: при приготуванні використовувалося мало жиру і поверхня посуду була недостатньо змащеною, в страві містилося занадто багато цукру або ж сковорода просто потребує профілактичного прожарення. Спосіб виправити це – очистити посуд губкою від пригорілих частинок їжі, вимити і поставити на 20-30 хвилин в розігріту до 100 ° C духовку. Потім остудити посуд, змастити олією і знову поставити в духовку, розігріту вже до 180 ° C, і залишити на 1 годину. Потім насухо витерти і змастити тонким шаром масла.

На поверхні з’явилася іржа

© steaklovers.menu

Іржа для чавуну – ще не вирок. Щоб її позбутися, посуд потрібно всього лише замочити приблизно на годину в розчині оцту і води в співвідношенні 50/50. Після замочування сковороду слід просушити, після чого видалити з поверхні іржу за допомогою сухої кухонної солі. Для захисту від повторної іржі після цього посуд змащують тонким шаром рослинного масла і прожарюють протягом однієї години в духовці. Точкову, одиничну іржу зчищають мочалкою, а потім сковороду миють і прожарюють так само, як і після оцтової ванни.

Невміле змащування

© steaklovers.menu

Деякі вважають, що термін життя чавуну продовжує рослинне масло і посуд просто потрібно змастити. Однак вони не беруть до уваги той факт, що перед змащуванням його необхідно спочатку вимити, а потім ретельно просушити. Якщо посуд буде погано вимитий або на на ньому залишаться краплі вологи, ніякого толку від змащування посуду не буде.

Фото заголовку mylitta.ru
За матеріалами steaklovers.menu

Залиште свій коментар

коментарів

Пов'язані статті

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Close