Цим побутовим хитрощам більше 100 років, але багато хто до цих пір про них не чув

Ви напевно вже помітили, що ми в Тутка дуже любимо різні хитрощі, що дозволяють спростити повсякденні турботи. На щастя, таких порад можна знайти безліч.

На цей раз ми випробували хитрощі, які пройшли справжню перевірку часом: вони друкувалися ще в 1900-х роках. Найбільш переконливими порадами ми з радістю ділимося з вами.

Як виявити місце витоку газу

Витік газу – річ смертельно небезпечна, тому важливо вчасно її помітити і усунути. Якщо відчули характерний запах, нанесіть на газову трубу мильний розчин. Місце витоку відразу видасть себе, так як навколо нього почнуть у великій кількості утворюватися бульбашки.

Ганчіркою простіше прибрати уламки скла

Навіть пилосос здатний залишити на підлозі дрібні частинки скла, які можуть когось поранити. Набагато ефективніше протерти підлогу вологою ганчіркою, яку можна викинути.

Пісок додасть вазі стійкості

Чи не кожну вазу купляють виключно для того, щоб ставити в неї квіти. Багато таких керамічних виробів стають гарною, але крихкою прикрасою інтер’єру. Щоб ваза була стійкою, в неї можна просто насипати піску. Втім, якщо ваза все-таки розіб’ється, ви вже знаєте, що робити.

Як швидко витягти скалку

Є більш дієвий спосіб витягти скалку, ніж голка або пінцет. Заповніть скляну баночки окропом майже до краю і міцно притисніть до шийки місце з скалкою. Поступово шкіра відтягнеться, і скалка випаде.

Швидко охолодити вино без холодильника

Просто оберніть пляшку рушником і покладіть її в ємність з холодною протічною водою. Бажано, щоб під час охолодження вода з крана безперервно текла на пляшку. Так рідина охолоне набагато швидше, ніж в холодильнику.

Як тонко нарізати свіжий хліб

У смачного свіжого хліба є один очевидний недолік: його складно красиво нарізати, адже скоринка при тиску ножа кришиться і розпадається. Спростить завдання глечик з окропом, що стоїть поруч з буханцем. Пара розм’якшить скоринку, і нарізати хліб можна буде максимально тонко.

Розщеплений сірник складніше задути

Запалити сірник не складно, складніше утримати на ньому полум’я. Щоб випадковий протяг або вітерець не погасив вогонь, можна перед запалюванням нарізати стружки у напрямку до сірчаної головки. Полум’я буде сильнішим, і його складніше буде погасити.

Вогнегасник з нашатирю

Захопилися дослідами з сірниками? Не біда. Тепер можна спробувати зробити вогнегасник. Для цього потрібно змішати 700 г солі, 350 г хлориду амонію (нашатирю) і близько 1,5 л води. Отриману суміш розлити по скляних пляшках, які слід кидати в полум’я.

Як витягнути довгі цвяхи

Той, хто вже намагався витягнути кусачками довгий цвях, знає, як непросто це зробити. Металеві вироби гнуться і застряють на півдорозі. Однак набагато простіше це завдання стане, якщо підкласти під кусачки невеликий брусок.

Як розділити злиплі склянки

Склянки, які зберігаються вставленими одна в одну, дуже часто злипаються. Щоб спростити процес поділу, налийте в верхній стакан холодну воду, а нижню в цей час помістіть над ємністю з окропом. Від пари нижній стакан трохи розшириться, і його можна буде відокремити від верхнього.

Як зберегти квіти без води і світла

Зберегти квіти свіжими без води цілий тиждень або більше можна за допомогою картоплі. Для цього кінці стебел потрібно увіткнути в бульбу. У такому вигляді квіти цілком можна упаковувати в посилку.

Як відрізнити масло від маргарину

Вершкове масло відрізнити від маргарину на вигляд практично неможливо. Однак зробити це можна за допомогою нюху. Для цього ввітріть невелику кількість продукту в папір і підпаліть його. Запах горіння масла апетитний і солодкуватий, а у маргарину – противний і трохи нагадує запах смаженого сала.

Фото заголовку brightside.me
За матеріалами Digital Public Library of America

Залиште свій коментар

коментарів

Пов'язані статті

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Close