Час перетравлювання їжі в шлунку людини

© headinsider.net

Хочу це статтю порекомендувати тим людям, які мають зайву вагу, але не можуть зважитися на дієтотерапію, так як бояться почуття голоду і обмеження в харчах.

Насправді людському організму потрібно небагато, але ми люди, придумуємо безліч смачних рецептів, при цьому не враховуємо поєднання продуктів і намагаємося отримати максимальне задоволення від цих шедеврів.

На щастя чи на жаль, навіть і не знаю, але людський організм зміг пристосуватися до наших харчових бажань, хоча все частіше і частіше ми бачимо, як самі страждаємо від цих звичок. Виявляється що засвоєння їжі нашим організмом залежить не тільки від самих продуктів, але і від того, як і з чим ми їх приготуємо.

Отже, від чого залежить перетравлення їжі?

Картинки по запросу часы для кухни купить
© rezulitat.ru

1. Обробка їжі або приготування.Коли ми варимо або смажимо продукти, то знищуються, присутні в сирій їжі ферменти та руйнується її початкова структура, при цьому час засвоєння збільшується в 1,5 рази.

2. Температура їжі.Холодна їжа перетравлюється швидше.

3. Важливий чинником у травленні є – час трапези.Вченими було доведено, що найбільш активний час для переробки їжі є обід, а під час сніданку і вечері цей процес помітно уповільнений. Тому дієтологи рекомендують снідати і вечеряти їжею одного часу перетравлення і тією, що швидко засвоюються, про це я напишу нижче.

4. Одним з найголовніших факторів, який впливає на травлення, є змішування їжі.Виявляється, що кожен продукт має свій час засвоєння. Наприклад, яблуко перетравлюється за 30-45 хвилин, а твердий сир 4-6 годин. Є і такі, які не перетравлюються зовсім. Як ви змішаєте продукти між собою перед вживанням, від цього буде залежати і час перетравлення.

Умовно можна виділити три категорії змішування їжі:

Перша категорія. Продукти, які змішуються, мають однаковий час перетравлення, не піддаються термічній обробці і до них не додаються різні жири і цукор.

Наприклад, овочі і фрукти.

Друга категорія. Продукти, які змішуються, мають однаковий час перетравлення, але до них додається різні масла, цукор і спеції. Час засвоєння збільшиться. Чому запитаєте ви? Додавання різних масел і жирів обволікає їжу і шлунку необхідно виділити додаткову порцію шлункової кислоти і збільшити процес окислення їжі в шлунку. Відповідно процес перетравлення їжі збільшується.

Третя категорія.Змішуються продукти, які мають різний час перетравлення, різну обробку або приготування з доповненням різних олій або жирів.

Для того щоб це було більш зрозуміло розглянемо продукти або їжу умовно розділені на групи по часу її перетравлення.

Картинки по запросу время переваривания пищи в желудке
© tilo.stb.ua

Перша група час засвоєння не більше 45 хв. До них належать переважно різні вуглеводи.

– Фрукти: кавун, диня, апельсин, грейпфрут, виноград 30 хв.
– Вишня, яблуко, персик, груша, черешня, абрикос близько 40 хвилин.
– Овочі: сирі змішані овочі 30-45 хв.
– Бульйони і змішані салати з фруктами близько 30 хвилин.

– Фруктові і овочеві соки засвоюються 15-20 хвилин.

Другу групу становлять білкові продукти з невеликою кількістю жиру. Час перетравлення не більше 2-х годин.
– Яйце (повністю) – 45 хвилин
– Риба (не жирних сортів) – 30 хвилин
– Риба (лосось, форель, оселедець, більш жирна риба) – 45 – 60 хвилин

– Курка (без шкіри) – 1-2 години

До третьої групи належать продукти, до складу яких входять складні вуглеводи і містять крохмаль, час засвоєння близько 2-3 годин.
– картопля;
– каші з усіх видів круп;
– гриби;
– сир з цільного молока – 125 хвилин.
– насіння (соняшнику, гарбуза, кунжут) – близько 2-3 годин
– Горіхи, мигдаль, арахіс (сирий), пекан – 2,5-3 годин.

– бобові.

Четверта група, час перетравлення цих продуктів більше 3-4 годин при цьому багато з них виводиться з організму, так і не перетравившись.
– Кава і чай з молоком;
– Риба і рибні консерви;
– М’ясо і різні тушонки, паштети і т. д., (баранина і яловичина 3-4 години, свинина 5-6 годин).
– Твердий сир з цільного молока – 4-6 годин.
– Макаронні вироби з твердих сортів пшениці.

Корисні поради про правильне харчування.

– вода, випита на порожній шлунок, потрапляє в кишечник вже за кілька хвилин.
– жири у вигляді масел не засвоюються в організмі, а обволікаючи їжу, ускладнюють її розчинення шлункової кислотою.
– не можна вживати воду, чай або інші напої, коли у шлунку є їжа. Додаткова рідина, потрапляючи в шлунок, розбавляє шлунковий сік, що призводить до ускладнення перетравлення їжі. Це призводить до того, що збільшивши навантаження на шлунково-кишковий тракт, разом з рідиною в кишечник потрапляють неперетравлені продукти і починають бродити і навіть гнити.

– щоб прискорити процес перетравлення і поліпшити його потрібно ретельно пережовувати їжу.

Холодна і тепла їжа: чи є різниця?

© cikavosti.com

Існує думка, що тепла їжа перетравлюється швидше холодної, але на чому грунтується це твердження? Щоб зрозуміти, чи так це, необхідно проаналізувати дану ситуацію. Час перетравлення теплої їжі становить 2-3 години. Після закінчення зазначеного часу продукт відправиться в кишечник. Названий час є нормальним для людини. За цей час відбувається розщеплення їжі на білки, жири і інші компоненти, вони всмоктуються в організм.

Що стосується холодної їжі, то термін її перетравлення менше, ніж в попередньому випадку. Це пов`язано з тим, то білки не встигли розщепитися в шлунку, а потрапляють відразу в тонкий відділ кишечника. Там за справу беруться спеціальні бактерії, які відповідають за розщеплення вуглеводів, але ніяк не білків. Крім названих неприємностей з’являються нові – відбувається розмноження бактерій, що живуть в білках, від чого у людини спостерігаються здуття і газоутворення. Тому швидко – не означає добре.

Окремо потрібно сказати про улюблені ласощі всіх дітей і більшості дорослих – морозиві. Його склад представлений жирами, а саме вони затримуються довше інших компонентів. Крім того, в молочній продукції є лактоза, яка може призводити до здуття живота, а іноді і спазмів.

Фото заголовку headinsider.net
За матеріалами brainum.ru loveginka.xyz

Залиште свій коментар

коментарів

реклама

Пов'язані статті

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

facebook
Close
Close

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: