9 порад, які одного дня можуть врятувати вам життя

15

При словосполученні «поради з виживання», багато хто уявляє собі Робінзона на острові, або Беара Ґріллза, що залишився один на один з природою. Але в місті теж потрібно дещо знати, щоб не потрапити в біду.

ТУТКА зібрав поради, які варто запам’ятати, щоб не розгубитися у складній ситуації.

Ключі для самозахисту

реклама

© adme.ru

В інтернеті можна побачити таку пораду: щоб оборонятися при вуличному нападі, потрібно затиснути ключі між пальців на зразок кастета. Насправді так робити не можна: можна пошкодити собі пальці. І щоб розташувати ключі таким чином, потрібно якийсь час, а у вас його може не бути.

Краще затисніть ключа в руці на подобу ножа, так набагато ефективніше. Чи просто стисніть ключі в кулаці, щоб збільшити його вагу.

Якщо таксист веде себе дивно

© peshkova/depositphotos

Перед посадкою запишіть номер машини. Якщо вам здасться, що водій таксі веде себе підозріло, зателефонуйте будь-якому знайомому (або зробіть вигляд, що телефонуєте) і по ходу бесіди скажіть співрозмовнику, що їдете в таксі, і назвіть номер машини.

Не недооцінюйте іксодових кліщів

© wikihow

В Європі, Азії та Америці кліщі можуть переносити хворобу Лайма, а в Євразії ще й кліщовий енцефаліт. Обидві інфекції дуже небезпечні. Тому якщо кліщ укусив вас, сходіть до лікаря і дізнайтеся, чи не заразилися.

До речі, підчепити кліща можна і в звичайному парку, так що будьте напоготові. А щоб витягти кліща, що присмоктався, захопіть його пінцетом ближче до голівки і обережно викручуйте.

Якщо людина говорить вам, що не зачепить вас, насторожіться

© dreamworkspictures

Звертайте особливу увагу на дивні непрохані обіцянки. Якщо ваш супутник ні з того ні з сього починає говорити, що він не доторкнеться до вас, це наводить на підозри, що саме доторкнутися він і хоче. Нічим не зумовлені обіцянки є дуже тривожним сигналом.

Гроші «на всяк випадок»

Сховайте банкноту під чохол або кришку телефону. Буває, що у вас немає з собою готівки, а вони терміново виявляються потрібні, наприклад, щоб заплатити таксисту. Якщо раптом у вас витягнуть з кишені гаманець або ви залишите десь сумку, ця порада може також стати в нагоді.

Ефект натовпу

Якщо вам або вашому товаришу стало погано в громадському місці, не просіть про допомогу всіх відразу, знайдіть найближчого перехожого і зверніться конкретно до нього. В іншому разі відповідальність «розсіється», тобто люди будуть думати, що хтось вже вам допомагає, і всі будуть проходити повз вас.

Якщо ви не можете відкрити вікно потопаючої машини

Якщо машина тоне, потрібно, не чекаючи, поки вона зануриться під воду, відкрити вікно і вибратися через нього. Але що робити, якщо з якихось причин вікно не відкривається? Таке буває, якщо кузов перекосило. На цей випадок закріпіть всередині машини щось важке, щоб розбити скло в будь-який момент. Згодяться замок на кермо або педалі, вогнегасник, який-небудь інструмент.

Просте правило безпеки на сходах, про яке багато хто забуває

Ніколи не тримайте руки в кишенях, піднімаючись або спускаючись сходами. Якщо раптом ви впадете, руки здорово допоможуть вам. Ну а якщо падіння вже не уникнути, згрупуйтеся, захищайте голову.

Якщо вам здається, що щось не так, не соромтеся і не бійтеся здатися грубим

Сміливо відмовляйтеся від компанії людини, який здається вам дивною. Якщо ви побоюєтеся заходити в один ліфт з підозрілим сусідом і відчуваєте, що щось йде не так, не йдіть наперекір своїм інстинктам, тільки щоб не образити його.

У разі якщо він не розуміє слова «ні», скажіть йому голосно і чітко: «Вибачте, але нам з вами не по дорозі!»

Фото заголовку www.adme.ru

За матеріалами www.adme.ru

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Залиште свій коментар

коментарів

реклама
реклама