8 правил аеропорту, щоб отримати користь з неприємної ситуації

© portal.lviv.ua

Ви зібралися в довгоочікувану відпустку і купили квиток на курорт. Але в аеропорту ваш рейс затримали, в літаку попався вкрай неприємний сусід, а по прильоту виявилося, що багаж втратили. Здається, що відпустка зіпсована, але це зовсім не так.

Тутка розповість, що робити в таких ситуаціях і чому не варто впадати в паніку.

Ви втратили багаж

Якщо немає вашої валізи на стрічці видачі, насамперед знайдіть стійку служби Lost & Found. Спеціаліст тут же займеться пошуком вашого багажу.

  • Якщо ваші речі не завантажили в літак, то їх відправлять наступним рейсом. Тоді зможете забрати валізу самі або вибрати доставку кур’єром.
  • За загублений багаж авіакомпанія зобов’язана виплатити вам компенсацію — в середньому $ 20 за кожен кілограм. Деякі компанії відшкодовують до € 1 200 за сумку (навіть якщо вона була порожня). Але щоб багаж вважався загубленим, повинен пройти 21 день.
  • Якщо в сумці залишилися речі першої необхідності, авіакомпанія купить їх для вас або відшкодує грошима (близько $ 100).
  • Багаж нікуди не зник, але сумка пошкоджена. У цьому випадку авіакомпанія оплатить ремонт або вартість сумки. Але у вас повинен бути чек з магазину.
  • Якщо багаж розкритий, то, не знімаючи валізу з стрічки, викликайте поліцію. Вони розберуться, що сталося, а вам відшкодують збитки.

Рейс затримали

Насамперед знайдіть стійку авіакомпанії і дізнайтеся, чому затримали рейс. Якщо затримка з вини авіакомпанії, то вона компенсує незручності пасажирів грошима (до € 600).

  • При затримці з-за поганої погоди це не вина авіакомпанії та грошової компенсації не буде. Але якщо ви чекаєте більше 3 годин, то вас зобов’язані нагодувати, напоїти і поселити в готель.
  • Якщо через затримку ви вирішили не летіти, вам повернуть гроші за квиток.

 Ви спізнилися  на стикувальний рейс

Пам’ятайте: авіакомпанія зобов’язана доставити вас в пункт призначення. Тому якщо через затримку літака ви запізнилися на стикувальний рейс, авіакомпанія повинна повернути вартість квитка і всіх наступних пересадок. Або придбати нові квитки і скласти маршрут.

Попросіть поставити штамп про затримку на вашому посадковому талоні. Це дозволить вам отримати компенсацію, збереже час і нерви. Якщо ви чекаєте більше 2 годин, вас зобов’язані нагодувати і проводити в кімнату відпочинку.

Якщо ви захворіли і не можете летіти

Якщо з вами сталася НП і ви не можете летіти, то необхідно написати в службу підтримки авіакомпанії або туроператора. Поясніть ситуацію і підтвердіть свої слова документами. Наприклад, якщо ви захворіли, то викличте лікаря додому та отримайте довідку. У такому випадку вам зобов’язані повернути гроші або перенести рейс.

Втрачений посадковий талон

Втрата посадкового талона — це зовсім не катастрофа. Якщо ви пройшли реєстрацію, то всі дані про вас зберігаються в системі і талон можна роздрукувати повторно біля стійки реєстрації.

Якщо ви втратили квиток ще до входу в аеропорт, то можна зробити дублікат на стійці авіакомпанії в аеропорту. Але за дублікат, швидше за все, доведеться заплатити. Це відноситься тільки до паперових квитків. У випадку з електронною реєстрацією можна просто роздрукувати квиток повторно.

Для чого потрібна страхівка

Вважається, що страхівка при купівлі квитків потрібна лише у разі катастрофи. Насправді страхова компанія відшкодує всі витрати при затримці рейсу і поверне гроші за втрачений багаж. Як правило, за затримку рейсу більше 5 годин по страхівці ви можете отримати до € 300 компенсації.

Головне, зберігайте всі чеки.

В літаку можна замовити другу їду

При купівлі авіаквитка можна безкоштовно замовити спецхарчування. На додаток до стандартного меню можна замовити вегетаріанське, дієтичне або пісне. Нагадайте про замовлення при реєстрації, щоб про ваше меню не забули.

Також ви можете попросити додаткову порцію. Запас їжі на борту зазвичай обмежений, але, як правило, екіпаж бере на пару порцій більше. Ввічливо попросіть добавки, і бортпровідник вам, швидше за все, не відмовить.

Можна пересісти в бізнес-клас

Для авіакомпанії важливо, щоб вам було комфортно. Якщо поруч із вами виявився проблемний пасажир, то можна попросити бортпровідника пересадити вас. Якщо ви будете чемними та підстава буде вагомою, то вам можуть запропонувати пересісти на інше місце або навіть в інший клас.

Можна також доплатити при реєстрації чи прямо на борту, щоб вас посадили в бізнес-клас. При цьому сума буде значно меншою, якби ви купували такий квиток спочатку.

Фото заголовку portal.lviv.ua
За матеріалами adme.ru

Залиште свій коментар

коментарів

Пов'язані статті

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Back to top button
Close