8 головних помилок, які ми допускаємо при чищенні зубів

Багатьом з нас здається, що в догляді за зубами немає нічого складного і головне — це регулярно чистити. На ділі ж виявляється, що тільки один чоловік з 10 правильно доглядає за порожниною рота.

Тутка Тамка підготував правила догляду за зубами, які допоможуть уникнути поширених помилок. Читайте, і нехай ваша посмішка завжди виглядає на всі сто!

Зубна щітка

© depositphotos

Найпоширеніша помилка, яку люди здійснюють, купуючи зубну щітку, — вибір дуже м’якої або дуже жорсткої щетини. Також нерідко ми купуємо занадто великі щітки або недостатньо зручні, що, звичайно ж, позначається на якості чищення.

Як правильно підібрати зубну щітку:

 • При задовільному стані ясен рекомендується використовувати зубну щітку середньої жорсткості.
 • Вибирайте щітки з довгою ручкою та гумовими елементами — так рука не буде ковзати, і ви зможете регулювати натиск щітки.
 • Тим, у кого є проблеми з яснами або емаллю зубів, а також дітям до 12 років рекомендується використовувати щітки з м’якою щетиною.
 • Оптимальна довжина головки зубної щітки — від 2 до 3 см, висота — до 2 см, ширина — приблизно 1,5 см.
 • Щітку слід вибирати багатожмутову, що складається з окремих жмутів і ворсинок, з заокругленнями в кінці жмутів.

Важливо: неприйнятно довге використання однієї і тієї ж щітки. Її слід регулярно міняти: жорстку — раз в 3 місяці, м’яку — раз в 2 місяці.

Джерело: WebMD

Зубна паста

© depositphotos

Найчастіше ми видавлюємо занадто багато пасти на щітку. Для оптимального чищення потрібна кулька розміром з велику горошину, в іншому випадку щітка буде сильно ковзати і не добереться до нальоту. Інша поширена помилка — це використання невідповідної пасти.

Як правильно підібрати зубну пасту:

 • При схильності або наявності карієсу слід вибирати пасти з фтором. Людям, які проживають у районах з фторонасиченой водою (понад 1,2 мг/л) фторомістимі пасти не рекомендуються.
 • При чутливих зубах рекомендовані пасти, у складі яких є хлорид калію, цитрат калію, аргінін, хлорид стронцію, гідроксиапатит.
 • При кровоточивості ясен вибирайте пасти, які містять антибактеріальні речовини (хлоргексидин або триклозан) та екстракти трав (ехінацею, календулу). Користуватися більше 3 тижнів такими пастами не можна, бо вони порушують склад корисної мікрофлори в роті.

Застосування будь-якої з цих паст не скасовує необхідності лікування, призначити яке може тільки стоматолог.

Джерело: Сonsumerreports

Чищення зубів

© depositphotos

Головна помилка — це лінійні рухи вправо-вліво, які тільки заганяють наліт у проміжки між зубів. Чистити передні зуби потрібно вгору-вниз, дотримуючись деяких правил. Ще один неправильний хід — чищення зубів відразу після їжі: відразу після прийому їжі емаль стає вразливою, тому чистити її потрібно через 30 хвилин.

Правила чищення зубів:

 • Процедура повинна тривати не менше 3 хвилин.
 • Тримати щітку слід під кутом 45 градусів відносно зубів і ясен.
 • Починати слід з передніх зубів, поступово рухаючись до задніх.
 • Нижні зуби чистять знизу вгору, а верхні — зверху вниз.
 • Жувальна поверхня зубів обробляється круговими вигрібаючими рухами.
 • Після полоскання рота потрібно щетиною (не накладкою) зубної щітки почистити язик.

Джерело: Denplan, Dailymail

Зубна нитка

© depositphotos

Багато з нас не надають їй великого значення, і даремно. Очищення зубних проміжків ниткою не тільки запобігає появі зубного каменю, але і зміцнює ясна. Для правильного і зручного чищення слід брати не менше 18 см нитки, а її краї намотувати на вказівні або середні пальці. Спочатку слід чистити зуби ниткою, потім щіткою.

Джерело: NCBI

Стоматологічні конструкції

© depositphotos

Більшість людей, які носять брекети та інші стоматологічні конструкції, часто ігнорують правила догляду. Ортодонти настійно радять чистити зуби після кожного прийому їжі фторовмісною зубною пастою, а також регулярно користуватися зубною ниткою і спеціальним йоржиком.

Якщо ви носите такі пристосування, їжу потрібно різати дрібно, особливо яблука та інші тверді продукти. А ось від м’якої карамелі, попкорну та інших солодощів, які люблять застрявати в зубах, вам краще відмовитися зовсім.

Фото заголовку depositphotos
За матеріалами Oral Health Foundation, WebMD

Залиште свій коментар

коментарів

Пов'язані статті

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Close