7 швидких тестів, щоб оцінити здоров’я вашого організму

Ніхто з нас не любить хворіти. Але, погодьтеся, іноді краще дізнатися про свою недугу якомога раніше, щоб надалі він не приніс нам ще більше шкоди і дискомфорту. Корисно буде і просто перевірити, наскільки злагоджено працює наше тіло.

Тутка пропонує пройти кілька швидких тестів, щоб оцінити стан вашого здоров’я

Зір

Тест Амслера допомагає виявити макулодистрофію — хворобу, пов’язану з порушенням гостроти зору. Макулодистрофія, зазвичай, з’являється після 50 років і дуже швидко прогресує, що може призвести до сліпоти.

Тест проводиться при хорошому освітленні. Розмістіть картинку на відстані 30-40 см від очей. Не нахиляйте голову вперед або набік, не мружтися.

Закрийте одне око рукою, другим не відриваючись, дивіться на крапку в центрі і рахуйте про себе до 10. Повторіть те ж саме з іншим оком.

Якщо лінії рівні, без викривлень, розривів і сірих плям — з вашої сітківкою все в нормі. Якщо в якійсь частині картинки лінії помітно викривлені — вам варто звернутися до лікаря.

Витривалість

Важкі фізичні навантаження протипоказані людям похилого віку, а також людям із захворюваннями серцево-судинної системи. Перед тим як приступити до навантажень, краще провести кілька простих тестів.

  • Знайдіть пульс, порахуйте число ударів в хвилину.
  • Зробіть 20 присідань.
  • Знову порахуйте пульс.

Якщо кількість ударів збільшилася на 25% — з вами все в порядку. Якщо на 25-50% — ваша серцево-судинна система перебуває в ослабленому стані. Якщо число збільшилося більше, ніж на 50% — необхідна консультація лікаря, можливо, у вас розвивається серйозне захворювання.

  • Підніміться на 4-й поверх, не біжіть, йдіть вгору по сходинках спокійно, але не повільно.
  • Порахуйте пульс.

Якщо ваш пульс склав близько 120 ударів в хвилину — все нормально. Якщо пульс більше 120 і у вас з’явилася задуха та біль у грудях, то потрібно звернутися до лікаря.

При великому фізичному навантаженні частота серцевих скорочень не повинна перевищувати допустиму межу. Ця межа відрізняється для різного віку. Щоб розрахувати її, потрібно від 220 відняти вік. Наприклад: 220 — 40 = 180, тобто ваш пульс не повинен перевищувати 180 ударів на хвилину.

При хворобах і в літньому віці цей показник слід помножити на 0,5 і 0,6.

Наприклад: 220 — 60 = 160

160×0,5 = 80

160×0,6 = 96

Отже, ваш пульс при фізичних вправах повинен знаходитися в межах 80-96 ударів в хвилину.

Постава

Візьміть вашу природну позу і попросіть когось поспостерігати за вами. Якщо ваша спина округлюється на 45° і більше, а стегна виступають вперед, це говорить про серйозне викривлення, можливо, у вас кіфоз. Увігнутість в попереку теж сигналізує про порушення постави. В цьому випадку вам краще звернутися до лікаря за точним діагнозом і лікуванням.

Ще один простий тест допоможе виявити сутулість. Затисніть в долонях 2 олівці або ручки, опустіть руки вздовж тіла. Якщо олівці паралельні один одному, ваша постава в порядку. Якщо олівці показують один на одного, значить, ви сутулитеся.

Знову попросіть когось поспостерігати за вами чи сфотографувати. Візуально або за допомогою лінійки проведіть лінію від мочки вуха до  кісточки, яка виступає на плечі. Якщо лінія вийшла прямою, то все нормально. Якщо мочка незначно або сильно виступає вперед, це сигналізує про проблеми з поставою.

Майже у всіх зараз є порушення постави. Часто це викликано сидячим способом життя. Щоб виправити поставу, намагайтеся рівно сидіти за робочим столом і виконувати спеціальні вправи.

Дихальна система

Такі прості тести допоможуть оцінити роботу дихальної системи, кисневе забезпечення організму, а також виявити проблеми з кровообігом.

Сядьте і зробіть кілька глибоких вдихів і видихів. Потім вдихніть і затримайте дихання, ніс краще затиснути рукою. За допомогою секундоміра заміряйте час затримки. Нормальний результат у здорової людини не повинен бути меншим 40 секунд для чоловіків і 30 секунд для жінок.

Через 5 хвилин знову кілька разів глибоко вдихніть, а потім затримайте подих після повного видиху. Час затримки у здорового організму звичайно складає 25-40 секунд. Варто зазначити, що у спортсменів ці показники вище, так що з їх допомогою ви можете оцінити і ступінь натренованості вашого тіла.

Недарма ми бажаємо одне одному міцного здоров’я, адже це найголовніше, чи не так?

За матеріалами

Залиште свій коментар

коментарів

Пов'язані статті

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Close