6 простих тестів для оцінки здоров’я

Якщо похід в лікарню не ваше улюблене заняття, але вам не байдуже власне здоров’я, то ця стаття для вас.

Тутка пропонує кілька простих тестів, які допоможуть стежити за станом організму.

Очі

Закрийте одне око, зробіть 3-5 кроків назад від монітора і подивіться на коло. Зверніть увагу, чи не стають деякі з ліній темнішими, ніж інші. Якщо так, то це привід перевіритися у офтальмолога, так як ймовірна поява астигматизму.

Гнучкість

© depositphotos

Для проведення цього тесту сядьте на підлогу, витягніть ноги і спробуйте дотягнутися руками до кінчиків пальців на ногах. Якщо у вас це вийшло легко, то ваше тіло у відмінній формі. А якщо ні, то не зайвим буде зайнятися йогою, пілатесом або плаванням, щоб розвинути гнучкість і запобігти надмірному ослабленню суглобів.

Серце

© depositphotos

Спокійно посидьте 5 хвилин в тиші, потім покладіть 4 пальця на внутрішню сторону зап’ястя іншої руки. Знайдіть пульс. Засічіть 1 хвилину і порахуйте кількість серцевих скорочень. Для дітей старше 10 років та дорослих, включаючи людей похилого віку, норма становить 60-100 ударів в хвилину. Більша або менша кількість може свідчити про проблеми з тиском. Проте не поспішайте ставити діагнози самостійно, краще зверніться до лікаря.

ТУТКА в TELEGRAM – не пропустіть найцікавіше

Пальці

© depositphotos   © depositphotos

Налийте в склянку дуже холодної води і занурте туди пальці на 30 секунд. Якщо кінчики пальців побіліли або посиніли, у вас порушена циркуляція крові. Різке зниження температури (або стрес) викликає спазм у судинах, які забезпечують кров’ю пальці на руках і ногах, ніс і вуха. У результаті в ці частини тіла перестає надходити достатня кількість крові і вони німіють. Вам слід уникати різкої зміни температур.

Дихальна система

© depositphotos   © depositphotos

Запаліть сірник і витягніть руку із сірником перед собою. Зробіть глибокий вдих через ніс і видихайте через рот, при цьому намагаючись загасити полум’я. Скільки спроб вам потрібно? Якщо кілька, то не виключено, що ваша дихальна система ослаблена. Можливі причини: куріння, відсутність занять спортом, будь-які хронічні захворювання дихальних шляхів.

Затримка рідини

© depositphotos

Натисніть великим пальцем зверху або знизу стопи — якщо через кілька секунд після того, як ви прибрали палець, залишаються ямки швидше за все, в організмі відбувається затримка рідини. Рекомендується зменшити вміст солі в їжі й уникати вживання оброблених харчових продуктів.

Щитовидна залоза

© depositphotos   © depositphotos

Закрийте очі, витягніть руки вперед, розсуньте пальці в сторони і попросіть кого-небудь покласти на них аркуш тонкого паперу. Якщо лист почне чітко тремтіти разом з пальцями, вам варто відвідати ендокринолога.

Ці спостереження не є фундаментом для постановки діагнозу, тому як вони можуть збігтися з ознаками інших захворювань. Проте якщо ви помітили перераховані вище симптоми, не варто їх ігнорувати. Слід якомога швидше проконсультуватися з лікарем і пройти детальне обстеження.

Фото заголовку
За матеріалами

Залиште свій коментар

коментарів

Пов'язані статті

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Close