5 хобі, які поліпшать ваше життя в кілька разів (згідно науки)

© zhiva.svitlovodsk.in.ua

Ви напевно вже багато чули і читали про те, як «позитивне мислення» або «йога» покращують здоров’я і життя в цілому. У тому випадку, якщо ви перебуваєте в пошуках практичних стратегій, які можна використовувати у повсякденному житті, вам знадобиться ця стаття.

Пропонуємо вам підтверджений наукою список з 5 хобі, завдяки яким ви зможете стати більш здоровою, щасливою і продуктивною людиною. Перевірте самі!

ТУТКА в TELEGRAM – не пропустіть найцікавіше

1. Заведіть домашнього улюбленця.

Домашні тварини – чудові компаньйони. Якщо не так давно ви переглядали цікаве відео про кішок або собак, то зрозумієте, що ці маленькі шерстяні грудочки радості добре допомагають зняти стрес.

Крім того, ви зможете завести кращого друга, турбота про домашніх тварин зможе допомогти вашому серцю у всіх сенсах.

У дослідженні, опублікованому CDC, дослідники прийшли до висновоку: домашні вихованці корисні для здоров’я людини. Наприклад, регулярні прогулянки з собакою допоможуть знизити рівень артеріального тиску і холестерину. А завдяки виробленню додаткової дози ендорфінів, ви зможете відчути себе щасливішими.

Згідно з дослідженнями, власники домашніх тварин, як правило, є здоровішими і стійкішими до хвороб завдяки додатковій активності у своєму житті, у порівнянні з тими, у кого немає вихованців.

2. Займіться садівництвом.

Для тих, хто не боїться забруднити руки, у нас є хороші новини. На додаток до аеробних вправ, які ви виконуєте несвідомо, витягуючи бур’яни і копаючи землю, садівництво знижує ризик інсульту і серцевого нападу на 30%.

Вірите чи ні, але садівництво було відмічено дослідниками, як спосіб профілактики деменції.

Просто наступного разу, коли вам потрібно буде підбадьоритися, подумайте про те, щоб взяти лопату і почати копати.

3. Танцюйте.

Хто не любить танцювати? Це весело і корисно. Вам не потрібно бути професійним танцюристом, щоб рухатися. Все, що вам потрібно зробити, це поставити веселу музику, порухати ногами і руками, і ви вже танцюєте!

Справжній танець – це коли ви можете вільно рухатися і самовиражатися. Такі танці, незалежно від складності, стимулюють ваш мозок, що, в свою чергу, значно знижує ризик розвитку деменції.

Порівняно з іншими видами фізичних вправ, танці не спричиняють надмірних навантажень на ваші кістки і м’язи. Завдяки цьому вони є ідеальною вправою для людей, яким складно рухатися, наприклад, літнім людям.

Крім того, що танці сприяють зміцненню кісткової і м’язової сили, вони також допомагають відрегулювати баланс тіла.

4. Спробуйте щось написати.

Час, який ми витрачаємо, безцільно втупившись у комп’ютер, тепер можна використовувати з користю. Написання чогось – це відмінний спосіб впоратися зі стресом і розібратися з емоціями.

Хобі, таке як блогерство, також стимулює пам’ять, так як цей процес спонукає вас активно працювати з вашими думками, перетворюючи їх у текст.

Само собою зрозуміло, що написання чогось – це відмінний інструмент для подолання травматичного життєвого досвіду, який, як доведено, значно знижує стрес.

Цікаво, що ведення записів допомагає боротися не тільки з емоційними, але і фізичними розладами. Нове дослідження розповідає про те, що процес написання насправді прискорює загоєння фізичних ран.

В одному з досліджень одну групу учасників попросили щодня писати протягом 20 хвилин про драматичні події. Іншій групі дали завдання писати про справи, які вони планували зробити на наступний день.

Результати першої групи були більше, ніж дивними. Дослідження показало, що у людей, які писали про емоційні події, спостерігалася вища швидкість загоєння ран, ніж в учасників з другої групи.

5. Слухайте музику.

Якщо ви хочете розслабитися, тоді для вас музика – це ідеальне хобі.

Здатність музики сприятливо впливати на мозок – це не новина. Відомо, що музика не тільки допомагає розслабитися, а й збільшує концентрацію уваги.

Ми часто чуємо, як меломани вимовляють: «Музика робить мене щасливим». Не дивно, адже музика полегшує почуття самотності, депресії і допомагає позбутися від занепокоєння.

Насправді музика здатна робити людей настільки щасливими, що наш мозок починає реагувати на улюблені мелодії точно так само, як і на секс, їжу та інші задоволення.

Наступного разу, коли ви відчуєте смуток, можливо, вам варто просто послухати гарну музику.

Фото заголовку
За матеріалами

Залиште свій коментар

коментарів

Пов'язані статті

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Close