5 помилок кар’єриста, які заважають успіху

© lifehacker.ru

На перший погляд ці підходи до роботи можуть здатися досить розумними, але в довготерміновій перспективі вони стануть серйозною перешкодою на вашому шляху вгору по кар’єрних сходах.

Лінн Тейлор, автор книги «Приручення жахливого офісного тирана: як впоратися з інфантильністю начальника і досягти успіху на роботі» (Tame Your Terrible Office Tyrant: How to Manage Childish Boss Behavior and Thrive in Your Job) розповідає про деякі поширені моделі поведінки, які можуть зашкодити кар’єрі. І хоча помилки, безумовно, корисні, адже на них ми вчимося, — деяких з них можна уникнути.

1. Ви берете все на себе і тягнете самостійно

Кожному, напевно, доводилося стикатися по роботі з таким вовком-одинаком. Він з усіх сил намагається довести, що він тут єдиний воїн у полі, геть ігноруючи командну роботу. Такий «синдром героя зазвичай ні до чого доброго не приводить.

Спочатку така сольна робота дійсно може справити враження і заслужити визнання керівництва, але це швидко мине, а ось на допомогу колег після такого можна не розраховувати.

Для успіху компанії важлива робота всієї команди, а не тільки ваш особистий внесок.

2. Ви готові потерпіти заради грошей і кар’єри

Авторитет і гроші — це, звичайно, добре, але навряд чи вийде працювати з повною віддачею, якщо відносини з колегами і керівництвом не складаються.

Не таємниця, що в більшості випадків люди звільняються з компанії через розбіжності з начальством. При цьому, якщо цінності і принципи компанії розходяться з вашими, це майже завжди помітно з самого початку. Однак багато відмахуються від свого внутрішнього голосу заради привабливих перспектив.

Приймаючи рішення залишитися в такій компанії, ви вчиняєте дуже недалекоглядно. Працювати в ній вам буде важко і неприємно, дуже скоро захочеться все кинути.

Перш ніж погоджуватися на високооплачувану посаду, зважте всі «за» і «проти». Подумайте, чи хочете ви працювати з цими людьми.

3. Ви звільняєтеся, не торгуючись

Спонтанне рішення звільнитися рідко виявляється правильним. Якщо вас щось не влаштовує в поточній роботі, найрозумніше спочатку обговорити це з керівництвом і спробувати знайти компроміс.

Як правило, звільнення співробітників виявляється для керівника повною несподіванкою. Звільнення досвідченого фахівця — це завжди велика втрата для компанії. Можливо, ваш керівник охоче погодився б дати вам все, що вам запропонували на новому місці, але ви вже все вирішили і не дали йому жодних шансів.

Керівництво не завжди знає про особисті амбіції кожного члена команди. Ви самі повинні дипломатично повідомити йому про свої прагнення, а не чекати, коли керівник здогадається підвищити вам зарплату або оплатити стажування.

Не потрібно соромитися своїх амбіцій. Навпаки, якщо дати їм реалізуватися, вони можуть принести користь не тільки вам, але і компанії.

4. Ви не говорите те, що думаєте

Іноді ми боїмося заперечити і воліємо мовчки робити те, що вирішили нагорі. Особливо це характерне для новачків, які не ризикують сперечатися з більш досвідченими колегами.

Така лінія поведінки, по-перше, небезпечна тим, що вас будуть вважати безініціативним, а по-друге, ви дуже скоро почнете відчувати себе незатишно. Якщо у вас є ідеї, їх можна і потрібно озвучувати. Хорошим керівникам зовсім не потрібні працівники, які не мають своєї думки і погоджуються з усім, що їм скажуть. Такі керівники знають, що деякий опір корисний для прийняття правильних рішень.

Розумний керівник завжди бачить, коли підлеглі погоджуються з ним тільки з прагнення сподобатися начальству. Таке підлабузництво працює не на вашу користь.

5. Ви уникаєте ризиків

Не бійтеся брати на себе відповідальність. Зрозуміло, набагато простіше і безпечніше робити те, що знайоме і звичне. Проблема в тому, що так ви ніколи нікуди не просунетеся. Так, ви не наробите помилок, але при цьому ви залишитеся там же, де перебуваєте зараз.

Виступіть на нараді, запропонуйте нову систему, придумайте нестандартне рішення. Зрозуміло, не варто робити нічого незбагненного.

Якщо вам є що запропонувати, пропонуйте і демонструйте готовність відповідати за наслідки. Це дасть вам не тільки можливість проявити себе, але і викличе повагу команди, навіть якщо у вас не все вийде.

Фото заголовку lifehacker.ru
За матеріалами lifehacker.ru

Залиште свій коментар

коментарів

Пов'язані статті

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Close