5 лайфхаків для мозку, щоб підвищити власну мотивацію

Прокрастинація – це суть звичайної людини. Перемога над прокрастинацією – це суть успішної людини.

Отже, ви сідаєте за комп’ютер з рішучим наміром попрацювати, але відволікаєтеся і постійно затягуєте справу. Через дві години ви розумієте, що навіть не почали роботу. Чому так легко відверто сачкувати, навіть коли ви знаєте, що робота повинна бути зроблена? Дослідження показують, що наш мозок пов’язаний з двома типами мотивації. Ми рухомі внутрішньою мотивацією для досягнення мети, за яку ми отримаємо персональну винагороду. Або ми керуємося зовнішньою мотивацією, яка полягає в тому, щоб отримати зарплату (бонуси) чи уникнути покарання.

Кожен тип мотивації може бути ефективним. Вважається, що внутрішня мотивація найкраще працює в довгостроковій перспективі, а зовнішня мотивація може бути корисним інструментом у деяких випадках, наприклад, вона спонукає вас виконати задачу, яка вам не особливо цікава. Таємниця в розумінні того, як використовувати обидва типи мотивації для подолання прокрастинації (або затягування) і стати більш активним. Скористайтесь наступними п’ятьма лайфхаками для мозку, щоб підвищити власну мотивацію і залишатися продуктивним, навіть коли навколо безліч відволікаючих факторів.

1. Використовуйте по максимуму свою найбільшу мету

Коли ви виявляєте, що ваша мотивація на нулі, постарайтеся зосередитися на цілі, що стоїть за тим, що ви робите, або на те, як вона переросте в більш велику мету. Зосередження уваги на великій меті дає вам відчуття роботи над чимось великим і відчуття себе часткою чогось більшого. А це, в свою чергу, пов’язано з таким філософським поняттям, як сенс цілі і сенс того, до чого ви рухаєтеся. Наприклад, спробуйте подумати про те, як ваші дії додають цінність вашим клієнтам і їх життю, або про те, як ваша справа впливає на світ (навіть мінімально). Коли ви розглядаєте свою корисність, ви будете більш мотивовані.

2. Не піддавайтеся довгим роздумам

Старанні мислителі зазвичай ускладнюють навіть найлегше завдання, замислюючись над малоймовірними проблемами. Коли ви надмірно рефлексуєте над робочим проектом, це створює більше стресу і тиску і, в кінцевому рахунку, заважає мотивації. А навіщо вам хронічний стрес і вічна тривожність? Розслаблений розум здатний краще зосередитися і вирішити проблеми. Щоб протистояти спокусі занадто багато думати про проблему, задумайтеся над тим, щоб ваші цілі були простими і маленькими – так вони стануть «більш керованими». Зосередьтеся на виконання кожного етапу. Повірте, це мотивує, тому що ви бачите, як рухаєтеся вперед і досягаєте результатів.

3. Подолайте ментальні блоки

Ніщо не є більш демотивуючим, ніж ментальний блок, який ми ще можемо називати ступором або загальмованістю. В такому стані навряд чи можна працювати і діяти продуктивно і ефективно. Це часто є симптомом того, що ви потрапили в негативний розумовий цикл. Ви постійно повторюйте собі: «Де відповідь на цю проблему? Що мені робити? Я ж повинен це знати!» І чим більше ви так думаєте, тим глибше ступор. Спробуйте кардинально перефразувати свої питання. Зробіть глибокий вдих, розслабтеся і дайте своїй підсвідомості знайти відповідь.

4. Протидійте негативному сприйняттю

Поспостерігайте за своїми відчуттями, коли ви тільки приступаєте до поставленого завдання. Ви боїтесь його? Ви очікуєте, що воно буде складним і виснажливим? Таке мислення вб’є будь-яку мотивацію і натхнення на самому старті. Негайно змініть настільки негативне і песимістичне сприйняття. Подумайте про завдання в буквальному сенсі слова легко і весело, уявляючи, як ви з ним блискуче розправитеся.

5. Збільшуйте свої хороші і позитивні спогади

Ще один спосіб пробудження і прискорення мотивації – це посилення спогадів про свої успіхи та перемоги або ж просто приємні моменти. Ви здивуєтеся, помітивши, як моментально мотивація і натхнення піднесуться і оживуть. Прокрутіть в голові «кадри» з позитивних спогадів, зафіксуйте і «збільшіть» їх, подумки спроектуйте на стіну, як на величезний екран, і насолоджуйтеся. Вони тепер запросто можуть стати рушійною силою вашої мотивації. Чим більше ви згадуєте дійсно гарне, бадьоряче і надихаюче, тим сильніше ви знову захочете пережити такі моменти і будете робити все, щоб знову зробити їх реальністю.

Фото заголовку
За матеріалами

Залиште свій коментар

коментарів

Пов'язані статті

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Back to top button
Close