4 режими сну, які дозволять виспатися лише за кілька годин на добу

© kramola.info

Якщо вам здається, що витрачений на сон час можна провести з більшою користю, то спробуйте в справі один з цих режимів. Довго спати не доведеться, а часу в добі побільшає 😉

Вважається, що для повноцінного відпочинку нам необхідно 6-8 годин сну на добу. Після цього, повні сил, ми можемо починати новий день, який триватиме, у середньому, 16-18 годин. Такий режим сну називається однофазним.

Насправді, крім найпоширенішого однофазного сну, існують ще чотири поліфазні режими, коли сон розбивається на кілька коротких періодів протягом всього дня.

Як відомо, найважливіша частина відпочинку – це фаза швидкого сну. Коли ми міняємо режим з однофазного на поліфазний, недостача сну спонукає нас занурюватися в цю фазу відразу ж, а не через 45-75 хвилин. Таким чином, організм ніби отримує порцію повноцінного восьмигодинного сну, але ми при цьому не витрачаємо дорогоцінний час на перехід в фазу швидкого сну.

ТУТКА в TELEGRAM – не пропустіть найцікавіше

Режими поліфазного сну:

1. Uberman

© giphy.com

20-30 хвилин сну кожні 4 години = 6 перерв на відпочинок на добу.

Режим Uberman дуже ефективний і відмінно позначається на здоров’ї. Завдяки йому вранці людина відчуває заряд бадьорості, а вночі бачить яскраві цікаві сни. Багато, хто дотримується цього режиму, навіть відзначають, що найчастіше можуть бачити усвідомлені сновидіння.

Не хвилюйтеся: суворе дотримання режиму не дасть вам пропустити чергову перерву на сон. Організм подасть необхідний сигнал.

2. Everyman

© giphy.com

3 години сну вночі і 3 рази по 20 хвилин протягом дня/1,5 години сну вночі і 4-5 разів по 20 хвилин протягом дня.

Якщо ви вибрали Everyman, необхідно встановити однаковий часовий проміжок між перервами на відпочинок. Пристосуватися до такого режиму набагато простіше, ніж до Uberman. До того ж він у кілька разів ефективніший від однофазного сну.

3. Dymaxion

© giphy.com

30 хвилин сну кожні 6 годин.

Dymaxion придумав американський винахідник і архітектор Річард Бакмінстер Фуллер. Він був у захваті від цього режиму і говорив, що ніколи не почувався енергійніше. Через кілька років дотримання режиму Dymaxion лікарі досліджували стан Фуллера і зробили висновок, що у нього прекрасне здоров’я. Однак йому довелося припинити цю практику, адже його бізнес-партнери дотримувалися однофазного режиму сну.

Dymaxion – найбільш екстремальний і найпродуктивніший серед поліфазних режимів. Але ж при цьому сон триває всього 2 години на добу!

4. Biphasic (біфазний)

© giphy.com

4-4,5 години сну вночі і 1,5 години сну вдень.

Такого режиму дотримується кожен другий студент. Це не дуже ефективно, але все ж краще за однофазний сон.

Який режим вибрати

Відповідь на це питання повністю залежить від вашого стилю життя, розкладу і звичок. Пам’ятайте, що при переході на режим Dymaxion або Uberman ви будете ходити як зомбі близько тижня, поки організм не адаптується до нового режиму сну.

Як увійти в новий режим сну

Кілька корисних порад, які полегшать перехід:

  • Обладнайте спальню так, щоб вам було максимально комфортно відпочивати в ній.
  • Вживайте здорову їжу і не налягайте на фастфуд.
  • Займіть себе чимось у години неспання, тоді час пролетить непомітно.
  • Звільніть для переходу дві-три тижні, інакше є ризик заснути просто на роботі чи навчанні.
  • Не здавайтесь! Через кілька тижнів стане набагато простіше. Потрібно тільки почекати. Не пропускайте перерви на сон і не міняйте тимчасові інтервали між ними, щоб не починати період адаптації заново.
  • Вмикайте гучну музику для того, щоб прокинутися, і заздалегідь подбайте про те, щоб ніякі сторонні звуки не завадили вам заснути.
  • Якщо ви всерйоз задумалися над практикою поліфазного сну, то радимо вивчити досвід інших людей і уважно відстежувати реакцію вашого організму на перехід.

Фото заголовку
За матеріалами

Залиште свій коментар

коментарів

Пов'язані статті

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Close