4 режими сну, які дозволять виспатися лише за кілька годин на добу

© kramola.info

Якщо вам здається, що витрачений на сон час можна провести з більшою користю, то спробуйте в справі один з цих режимів. Довго спати не доведеться, а часу в добі побільшає 😉

Вважається, що для повноцінного відпочинку нам необхідно 6-8 годин сну на добу. Після цього, повні сил, ми можемо починати новий день, який триватиме, у середньому, 16-18 годин. Такий режим сну називається однофазним.

реклама

Насправді, крім найпоширенішого однофазного сну, існують ще чотири поліфазні режими, коли сон розбивається на кілька коротких періодів протягом всього дня.

Як відомо, найважливіша частина відпочинку – це фаза швидкого сну. Коли ми міняємо режим з однофазного на поліфазний, недостача сну спонукає нас занурюватися в цю фазу відразу ж, а не через 45-75 хвилин. Таким чином, організм ніби отримує порцію повноцінного восьмигодинного сну, але ми при цьому не витрачаємо дорогоцінний час на перехід в фазу швидкого сну.

Режими поліфазного сну:

1. Uberman

© giphy.com

20-30 хвилин сну кожні 4 години = 6 перерв на відпочинок на добу.

Режим Uberman дуже ефективний і відмінно позначається на здоров’ї. Завдяки йому вранці людина відчуває заряд бадьорості, а вночі бачить яскраві цікаві сни. Багато, хто дотримується цього режиму, навіть відзначають, що найчастіше можуть бачити усвідомлені сновидіння.

Не хвилюйтеся: суворе дотримання режиму не дасть вам пропустити чергову перерву на сон. Організм подасть необхідний сигнал.

2. Everyman

© giphy.com

3 години сну вночі і 3 рази по 20 хвилин протягом дня/1,5 години сну вночі і 4-5 разів по 20 хвилин протягом дня.

Якщо ви вибрали Everyman, необхідно встановити однаковий часовий проміжок між перервами на відпочинок. Пристосуватися до такого режиму набагато простіше, ніж до Uberman. До того ж він у кілька разів ефективніший від однофазного сну.

3. Dymaxion

© giphy.com

30 хвилин сну кожні 6 годин.

Dymaxion придумав американський винахідник і архітектор Річард Бакмінстер Фуллер. Він був у захваті від цього режиму і говорив, що ніколи не почувався енергійніше. Через кілька років дотримання режиму Dymaxion лікарі досліджували стан Фуллера і зробили висновок, що у нього прекрасне здоров’я. Однак йому довелося припинити цю практику, адже його бізнес-партнери дотримувалися однофазного режиму сну.

Dymaxion – найбільш екстремальний і найпродуктивніший серед поліфазних режимів. Але ж при цьому сон триває всього 2 години на добу!

4. Biphasic (біфазний)

© giphy.com

4-4,5 години сну вночі і 1,5 години сну вдень.

Такого режиму дотримується кожен другий студент. Це не дуже ефективно, але все ж краще за однофазний сон.

Який режим вибрати

Відповідь на це питання повністю залежить від вашого стилю життя, розкладу і звичок. Пам’ятайте, що при переході на режим Dymaxion або Uberman ви будете ходити як зомбі близько тижня, поки організм не адаптується до нового режиму сну.

Як увійти в новий режим сну

Кілька корисних порад, які полегшать перехід:

  • Обладнайте спальню так, щоб вам було максимально комфортно відпочивати в ній.
  • Вживайте здорову їжу і не налягайте на фастфуд.
  • Займіть себе чимось у години неспання, тоді час пролетить непомітно.
  • Звільніть для переходу дві-три тижні, інакше є ризик заснути просто на роботі чи навчанні.
  • Не здавайтесь! Через кілька тижнів стане набагато простіше. Потрібно тільки почекати. Не пропускайте перерви на сон і не міняйте тимчасові інтервали між ними, щоб не починати період адаптації заново.
  • Вмикайте гучну музику для того, щоб прокинутися, і заздалегідь подбайте про те, щоб ніякі сторонні звуки не завадили вам заснути.
  • Якщо ви всерйоз задумалися над практикою поліфазного сну, то радимо вивчити досвід інших людей і уважно відстежувати реакцію вашого організму на перехід.

Фото заголовку
За матеріалами

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Залиште свій коментар

коментарів

реклама
реклама