13 прийомів самооборони, які можуть врятувати ваше життя

Кожну хвилину десь у світі відбувається безліч злочинів, і тому самооборона часом стає необхідністю. Але далеко не всі знають, як діяти при нападі.

Ці поради не замінять вам професійні курси по самообороні, але зате допоможуть вибратися зі скрутної ситуації.

1. Складіть кулак правильно

Суперечка про те, що ефективніше — кулак або долоня, ведеться дуже давно. Але частіше перед ударом рука мимоволі складається в кулак. Головне — скласти його так, щоб не травмувати пальці. Не виставляйте великий палець і не залишайте його під чотирма пальцями — це може призвести до перелому.

Не нехтуйте ударами долонею: цей несподіваний удар.

2. Як позбутися від мотузок

Найголовніше, що потрібно зробити, — це спробувати залишити лазівку — повітря. Якщо вам зв’язують руки, тримайте їх у кулаці, якщо тулуб — наберіть повітря, розширивши діафрагму. Чим більше вільного місця залишиться, тим вище ваші шанси звільнитися.

Як звільнитися від липкої стрічки

Липка стрічка — один з найпоширеніших обмежувачів рухів у викрадачів, так як вона набагато дешевше і доступніше наручників. З допомогою свого тіла й рішучості ви зможете вибратися з неї. Все просто: підніміть руки над головою і різко опустіть вниз.

Цей метод працює, навіть якщо ваші руки зв’язані ззаду. Дивіться самі:

3. Запам’ятайте вразливі місця

Фізичної сили у жінки набагато менше, ніж у чоловіка, тому вам потрібно працювати на несподіванку. Головне — нанести удар максимально різко і сильно. Якщо ви будете довго думати або «прицілюватися» — супротивник зрозуміє, що ви збираєтеся зробити, і розізлиться ще більше.

4. Використовуйте програми безпеки

Скористайтеся сучасними методами. Додатки Family Locator, bSafe та інші допоможуть відслідковувати пересування друзів і близьких і, якщо потрібно, подати сигнал про допомогу.

5. Придумайте кодове слово

В дитинстві ми придумуємо шифри, нові слова і навіть мови. А ця, здавалося б, забава може врятувати життя. Якщо у вас буде можливість поговорити або написати повідомлення, зашифроване «SOS» покаже загальну ситуацію. А якщо в ребусах ви підете далі, то близькі дізнаються, що вас повезли на північ або по трасі, біля закинутих будівель або навіть якоїсь певної вулиці.

6. Використовуйте підручні засоби

Використовуйте будь-який предмет, який може вам допомогти. Так, сумку можна використовувати як щит від ножового нападу (тільки не притискайте її близько до тіла), а шарф викинути в обличчя, щоб виграти пару секунд. Парасольки, пакети і навіть дрібнички в кишені можуть допомогти. Ключі — один з кращих засобів. Тільки не витрачайте час на те, щоб зробити з них кастет.

7. Балончик в потрібному місці

Немає ніякого сенсу тримати газовий балончик в сумці, якщо там у вас бездонна чорна діра. Частіше напад відбувається несподівано, і вихопити засіб захисту потрібно максимально швидко. Навіть зовнішня кишеня не зовсім підходить для зберігання балончика — адже і там потрібно витратити час, щоб розстебнути блискавку. Тримайте цей засіб в кишені: так ви швидко зможете застосувати його і втекти.

8. Якщо схопили за руку

Вирватися з захоплення руки можна, використовуючи «правило великого пальця»: тобто повертайте руку в бік великого пальця нападника. Але пам’ятайте, що ривок повинен бути різким. Якщо супротивник зрозуміє ваш задум, він стисне вашу руку з усієї сили. У цьому випадку використовуйте ноги: бийте в пах, в коліно і зі всієї сили наступайте на стопу.

9. Якщо схопили за волосся

Один з найпопулярніших способів нападу — захоплення волосся жертви. Цей прийом не тільки болючий, але і дає майже повний контроль над вашим тілом. Тому в першу чергу схопіться за руку супротивника обома руками: так ви знову візьмете контроль у свої руки. Далі знову використайте ноги. Як тільки відчуєте, що рука нападника послабила хватку, відпускайте свою і біжіть.

10. Якщо схопили за шию

Популярні методи виходу з захоплення шиї на ділі не завжди виявляються продуктивними. Вам може просто не вистачити сил або часу. Краще несподівано вдарити в пах або ткнути пальцями в очі — біль послабить хватку нападника.

11. У ліфті

Звичайно, всі знають, що не потрібно заходити в ліфт з незнайомцями. І якщо входить хтось, хто не викликає довіри, коли ви вже там, — краще вийти. Візьміть в звичку вставати спиною до тієї частини стіни, де знаходяться кнопки. Краще натиснути кнопку за свого «сусіда», ніж дати йому зупинити ліфт і застрягти з ним між поверхами.

12. В машині

Як і у випадку з ліфтом, тут можна заздалегідь уникнути нападу. Крім стандартного «не сідати в машину до незнайомців», можна демонстративно записати/проговорити комусь по телефону номер і колір машини і куди ви їдете. Якщо нападу уникнути не вдалося, бийте по вразливих місцях: в пах, ніс і очі.

13. Навчіться надавати першу допомогу

Якщо ви халтурили на уроках ОБЖ в школі, то зараз ми все-таки радимо вивчити основні правила надання першої медичної допомоги. Можлива ситуація, коли ви або хтось біля вас буде поранений, а лікарня буде знаходитися неблизько. У цьому випадку ваші перші рятувальні дії зможуть допомогти аж до збереження життя.

Ще кілька правил, які вам знадобляться

  • Будьте напоготові. Через музику в навушниках, повне занурення в екран телефону або просто звичку дивитися під ноги, а не по боках ви можете не помітити зловмисника. Дивіться по сторонах і час від часу озирайтеся назад: якщо ефект несподіванки буде втрачений, нападник може і передумати нападати.
  • Зберігайте дистанцію. Намагайтеся зробити все можливе, щоб вас не притиснули до стіни. Навіть якщо супротивник рухається на вас, не йдіть назад, а вбік, змінюючи цим вашу загальну траєкторію руху.
  • Тримайте долоні перед собою. Це не тільки оборонна позиція (тільки стежте, щоб кисті рук були на рівні підборіддя, а лікті напівзігнуті), але і «примирна». Так ви говорите: «Спокійно. Заспокойтеся. Давайте вирішимо справу миром», але при цьому і готові дати відсіч.
  • Головне — втекти. Навіть якщо ви вивчили і відпрацювали всі прийоми, це не означає, що ви стали Електрою. Не потрібно мірятися фізичною силою з чоловіком, ваше головне завдання — залишитися цілою. Тому беріть до уваги три моменти: вирватися з захоплення, збити з пантелику, втекти.

За матеріалами

Залиште свій коментар

коментарів

Пов'язані статті

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Close