13 ключових помилок в кухонному дизайні та прості поради, як їх виправити

Кухня — це місце, де ми кожен день проводимо досить багато часу. Саме тому вона повинна бути зручною і красивою одночасно.

Тутка пропонує поглянути на основні помилки в дизайні, які псують зовнішній вигляд і функціональність кухні.

1. Встановлюємо шафки з масивними ручками

© depositphotos.com

Ручки на кухонних шафках можуть заважати відкрити їх повністю. Особливо якщо шафа — кутова. Тому іноді має сенс замінити ручки на більш мініатюрні або повністю від них відмовитися.

В цій ситуації допоможуть конструкції, які дозволяють відкривати ящик натисканням на нього. Другий варіант — замінити ручки на шафах поглибленнями.

ТУТКА в TELEGRAM – не пропустіть найцікавіше

2. Вибираємо глянцеві фасади для кухонної гарнітури

© depositphotos.com

На глянцевих фасадах постійно залишаються відбитки, навіть якщо ваші руки чисті. В результаті дверцята шафок доводиться занадто часто протирати. А якщо у вас росте малюк, то фасади потрібно буде відтирати ще частіше.

Будь-яка матова кухонна поверхня, звичайно, також потребує догляду. Але сліди рук на ній не так помітні.

3. Використовуємо звичайні полиці замість висувних

© depositphotos.com

В окремих випадках шафки з звичайними полицями можуть бути зручними. Але іноді слід замінити їх на висувні полиці або ящики, так як останні можна використовувати ефективніше.

Щоб відшукати будь-яку річ на висувній полиці або в ящику, достатньо їх висунути і поглянути на все зверху. В такій же ситуації із звичайною полицею доведеться виймати предмети, які загороджують вам огляд або заважають дістати щось.

4. Встановлюємо плиту поряд з холодильником

© depositphotos.com

Навіть на невеликій кухні має сенс розмістити між плитою і холодильником шафку. Це необхідно, так як плита під час роботи нагріває стінки холодильника і не дає йому повноцінно охолоджуватися.

Якщо ви не подумали про це заздалегідь, варто переставити холодильник в інше місце чи все ж купити хоча б невелику шафу, яка відокремить його від плити.

5. Вибираємо невисокі шафи для великої кухні

© depositphotos.com

Якщо розміри кухні дозволяють встановити високі навісні шафи, то чому б не скористатися цим? Вони допоможуть раціонально використовувати простір в кімнаті і грамотно облаштувати системи зберігання.

6. Вибираємо великий обідній стіл для маленької кухні

© depositphotos.com

Якщо оптимізувати місце на маленькій кухні, то вона буде не такою вже й маленькою. Більшу частину простору зазвичай з’їдає обідній стіл.

Щоб виправити ситуацію, замініть його складним столиком або просто столом невеликого розміру. Також під час планування кухні можна подумати про барну стійку. За нею зручно і готувати, і обідати.

7. Використовуємо занадто багато відкритих стелажів

© depositphotos.com

На відкритих полицях постійно збирається пилюка, яку доводиться протирати значно частіше, ніж в закритих шафах. До того ж якщо у вас вдома є кіт, то є велика ймовірність, що він спробує забратися на стелаж і скинути звідти всі баночки і вази.

Якщо відмовлятися від полиць ви не хочете, зведіть їх кількість до мінімуму і додатково встановіть кілька навісних шаф зі скляними дверцятами. Скло захистить всі предмети на полицях від котячих атак і в той же час створить ілюзію відкритих стелажів.

8. Не передбачаємо місце для дрібної побутової техніки

© depositphotos.com

Мікрохвильовка, кавоварка або тостер — все вимагає місця. Якщо ви не подумаєте про це в момент планування кухні, то потім вони заб’ють вашу стільницю.

Можна купити вбудовану техніку, але це вийде трохи дорожче. Другий варіант — створити для електроприладів спеціальні відкриті або закриті полиці і виділити окрему стільницю. Тоді вони не будуть розосереджені по всій кухні.

Щоб полегшити собі життя, встановіть техніку так, щоб до неї було легко дотягнутися і не доводилося нахилятися.

9. Не думаємо про розетки заздалегідь

© depositphotos.com

Продумати розташування розеток на кухні для великої побутової техніки слід на етапі планування. В цьому випадку вийде встановити потрібну їх кількість у відповідних місцях.

Для дрібної техніки зручніше користуватися врізними розетками. Їх можна заховати в шафу або стільницю. Такі розетки виглядають більш естетично, причому не тільки на кухні.

10. Закидаємо місце під раковиною чим попало

© depositphotos.com

Місце під раковиною потрібно грамотно організувати, особливо якщо ваша кухня невелика. Але при цьому важливо не закрити доступ до сантехніки, яка може протікати.

Встановлюйте під раковину ящики, полиці або кошики, які можна без особливих труднощів зняти і тим самим відкрити доступ до труб. Утримайтеся від висувних ящиків, демонтаж яких потребує часу. Вони виглядають красивіше, але в екстреній ситуації можуть перешкодити вам.

11. Не продумуємо місця для зберігання

© depositphotos.com

Системи зберігання допомагають заощаджувати простір на невеликій кухні і не захаращувати велику. Своє місце повинно бути не тільки у сковорідок і каструль, але і в обробних дощок, рушників, кухлів і т. д.

Зберігати сковорідки в духовці, а обробні дошки на стільниці не так зручно, як в спеціальних ящиках або на полицях. Тим більше, що в магазинах можна легко вибрати системи зберігання, які підійдуть саме для вашої кухні.

12. Вибираємо неправильну висоту робочої зони

© depositphotos.com

Висота робочої зони складається з висоти цоколя, підлогових шаф і стільниці. Зазвичай ці значення бувають стандартними. Але високим людям не так зручно працювати в зоні, висота якої близько 85 см.

Для вирішення проблеми потрібно правильно підібрати цоколь і стільницю. Цоколь може збільшити висоту робочої зони на 10-15 см, а стільниця — ще на 2-4 см. Але товщина стільниці може досягати і 10 см. Все залежить від бажання замовника.

13. Не продумуємо робочий трикутник

© depositphotos.com

Вершини робочого трикутники утворюють робочі зони, які найчастіше використовуються на кухні, плита, мийка та холодильник.

В ідеалі всі 3 зони повинні бути розташовані недалеко один від одного, щоб не доводилося зайвий раз перетинати кухню з продуктами в руках. Але в той же час і не надто близько, щоб було достатньо місця для робочої поверхні.

Встановлюючи мийку, плиту і холодильник, керуйтеся не тільки засадами естетики, але і зручності.

Фото заголовку
За матеріалами

 

Залиште свій коментар

коментарів

Пов'язані статті

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Close