12 способів прибрати здутий живіт без всяких вправ на прес

Випираючий живіт — одне з проявів здуття, що саме по собі є природним процесом організму. В нормальному стані близько 1 літра шлунка і кишечника заповнені газом, тобто приблизно половина.

Повітря в шлунку — результат роботи мікроорганізмів мікрофлори кишечника, бактерій, які допомагають перетравлювати їжу. Чим важче шлунку перетравлювати їжу, тим більше газів виробляється.

Тутка пропонує кілька способів позбавитися від здутого живота, а заодно допомогти шлунку в його нелегкій щоденній роботі.

Спосіб № 1. Масаж цієї точки сприяє зниженню газоутворення і розвантаженню шлунка

 

Намацайте пупок як «початок відліку». Розташуйте над ним горизонтально 4 пальці долоні. Над верхнім пальцем знаходиться потрібна точка. Помасажуйте її 2-3 хвилини за годинниковою стрілкою і стільки ж проти годинникової. Якщо ви все зробили правильно, у роті з’явиться кислий смак і посилиться слиновиділення.

Спосіб № 2. Такий масаж допоможе усунути затримку води і зняти біль у шлунку, якщо вона є

Ця точка знаходиться на висоті 2-го пальця над пупком. Натисніть на неї і масажуйте 2-3 хвилини за годинниковою стрілкою і стільки ж проти годинникової.

Спосіб № 3. Цей вид масажу збільшить активність кишечника і усуне важкість

Розташуйте під пупком горизонтально 4 пальці долоні. Під мізинцем знаходиться потрібна точка. Її також потрібно помасажувати 2-3 хвилини за годинниковою стрілкою і стільки ж проти годинникової стрілки. Якщо все зробити правильно, це допоможе і при здутті живота.

Причин здуття живота у здорової людини може бути багато. В основному вони пов’язані з харчуванням і роботою шлунка. Є кілька основних порад:

  1. Щоранку пити склянку теплої води з лимоном.

Вода з лимонним соком за 15-30 хвилин до їжі допомагає нормалізувати виділення шлункового соку і знімає симптоми печії, прибирає відрижку і перешкоджає газоутворенню в кишечнику. А ще в лимонах багато вітаміну С.

  1. Не пити молоко і каву на сніданок.

Молоко стимулює вироблення шлункового соку та підвищує його кислотність. Не варто ставитися до нього як до напою — це їжа, і досить важка. Виберіть ряжанку, йогурт або кефір — те, у чому є пробіотики. Вони допомагають бактеріям шлунка перетравлювати їжу. Що стосується кави і пива, вони впливають на шлунок майже так само, як молоко.

3. Не запивати їжу.

Напої під час їжі розбавляють шлунковий сік і концентрацію ферментів, що відповідають за травлення. Тому їжа перетравлюється довше, і може початися процес бродіння. А наслідок цього — підвищене газоутворення і здуття живота.

4. Не пити алкоголь на порожній шлунок.

Алкоголь стимулює вироблення шлункового соку, який при відсутності їжі в шлунку уповільнює його роботу і починає роз’їдати стінки. А при частому вживанні вбиває мікрофлору шлунка і кишечника. Якщо питання пити чи не пити — не стоїть, подбайте, щоб шлунок не залишався порожнім.

5. Пити чай з імбиром.

Гострий по своїй природі імбир заспокоює шлунок, зменшує газоутворення і кишкову активність. Він також розріджує кров і покращує її циркуляцію.

6. Не їсти багато жирного.

Жирна їжа, фастфуд, жирні солодощі — важка їжа, вона затримується в шлунку в процесі перетравлення. Чим важче шлунку переварювати, тим більше газів він виробляє. Якщо їсти менше жирного, можна уникнути і важкості, і почуття дискомфорту.

7. Не «їсти повітря».

Коли ми їмо на бігу або всухом’ятку, розмовляємо під час їжі, погано пережовуємо, захоплюємося газованими напоями, жуйками або куримо, ми заковтуємо зайве повітря. Воно не несе загрози, проте призводить до здуття живота і газів.

8. Не захоплюватися продуктами, в яких багато клітковини.

Це фрукти, овочі, ягоди і бобові. Надлишок клітковини викликає газоутворення і ускладнює роботу кишечника з-за грубих волокон. Тому не варто переїдати такої їжі.

9. Розслаблятися, правильно спати або медитувати.

Занепокоєння і стрес призводять до порушення моторики кишечника. Щоб впоратися з ними, потрібно правильно розслаблятися. Наприклад, 15-20 хвилин медитації день заспокоюють свідомість, шлунок, серце і приводять в норму кровообіг.

За матеріалами brightside.me

Залиште свій коментар

коментарів

Пов'язані статті

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Close