12 ознак високого рівня цукру в крові, які ви ігноруєте. А даремно

Більшість людей думають, що тільки у діабетиків підвищений рівень цукру в крові. Але це не так – будь-яка людина може страждати від цього і навіть не помічати, якої шкоди наноситься нервам, кровоносним судинам і органам.

Ми в Тутка впевнені: щоб запобігти ускладненням, важливо своєчасно розпізнати тривожні симптоми і вжити відповідних заходів.

Постійне почуття голоду

© mollicart/depositphotos   © Zhyk1988/depositphotos

Високий рівень цукру перешкоджає потраплянню глюкози в клітини, в результаті організм не отримує енергії і змушений знову і знову просити їжу – виходить замкнене коло.

Підвищена стомлюваність

При високому рівні цукру організм не здатний зберігати і засвоювати глюкозу належним чином. Енергія використовується неефективно, і клітини організму не отримують палива, якого потребують. Все це призводить до того, що людина часто відчуває себе стомленою навіть без причин.

Часте сечовипускання

© Viviamo/depositphotos   © CorDesign/depositphotos

Якщо рівень цукру занадто високий, нирки не можуть його пропустити. Тому організм, намагаючись зрівняти концентрацію глюкози в крові і в клітинах, розчиняє кров внутрішньоклітинною рідиною, таким чином наближаючи концентрацію глюкози в крові до нормальної. А результатом є прискорене сечовипускання.

Сухість у роті, сильна спрага

© Wavebreakmedia/depositphotos   © chones/depositphotos

Сухість у роті і сильна спрага – відповідь на занадто великі втрати рідини. Відповідний сигнал в мозок посилає гіпоталамус, який оцінює рівень зневоднення крові і викликає відчуття спраги. Звичайно, не можна відмовлятися від пиття. З напоїв же варто віддати перевагу воді і чаю без цукру.

Втрата ваги

При високому рівні глюкози ви можете втратити вагу за короткий час, навіть якщо прийоми їжі часті, а калорійність страв – висока. На це є кілька причин:

  • Втрата рідини через часте сечовипускання призводить до низького рівня рідини у всьому організмі, а це спричиняє зниженню ваги.
  • Якщо рівень інсуліну недостатній для метаболізму глюкози, тіло переключиться на спалювання жиру.
  • Велика кількість сечі при високому рівні глюкози змушує організм також витрачати більше калорій. Таким способом тіло намагається «скинути» надлишок глюкози.

Інфекційні захворювання

© pixdesign123/depositphotos

Інфекції сечових шляхів і інфекції дріжджів можуть зустрічатися як у чоловіків, так і у жінок. Але набагато частіше вони зустрічаються серед жінок з високим рівнем цукру і діабетом. Велика кількість цукру створює сприятливе середовище для розмноження дріжджів і бактерій.

Сухість шкіри

© Goodluz/depositphotos

Сухість шкіри може бути пов’язана з високим рівнем цукру в крові з різних причин:

  • Надмірне сечовипускання зневоднює організм до такої міри, що тканини шкіри починають висихати.
  • Проблеми зі шкірою на ногах є ознакою атеросклерозу – затвердіння і звуження артерій і супутнього скорочення кровообігу – хвороби, яка часто зустрічається у людей з діабетом.
  • Пошкодження нервів може порушити нормальну роботу потових залоз. А вони, як відомо, впливають на водний баланс шкіри.

Труднощі з концентрацією уваги

© 2mmedia/depositphotos

Високий рівень цукру перешкоджає потраплянню глюкози в клітини головного мозку, тому мозок зазнає труднощів з отриманням енергії. Це негативно позначається на швидкості мислення і прийняття рішень.

Нечіткість зору

© Bigandt/depositphotos

Розмитий зір також є результатом зневоднюючого ефекту через підвищення цукру в крові. Від цього страждають в тому числі і клітини очей. В результаті вони деформуються і очей втрачає здатність правильно фокусуватися.

Повільне загоєння ран і порізів

© belchonock/depositphotos

Повільне загоєння ушкоджень шкіри і м’яких тканин пояснюється тим, що високий рівень глюкози в крові утримує лейкоцити від прилипання до внутрішньої оболонки кровоносних судин. Руйнується система контролю хімічних сигналів організму, яка направляє лейкоцити на місце травм або інфекцій.

Імпотенція

© nd3000/depositphotos

Труднощі з підтриманням ерекції також можуть виникнути на тлі високого рівня глюкози в крові. Здорова ерекція вимагає здорових нервів, хорошого кровопотоку, правильного балансу гормонів. Але надлишок цукру в крові може мати негативний вплив на кожну з цих систем.

Дратівливість

© Wavebreakmedia/depositphotos

За даними досліджень , люди з високим рівнем цукру більш тривожні, дратівливі і схильні до депресії .

Мозок залежить від рівномірного харчування глюкозою, а різкі скачки її рівня справляють негативний вплив на його роботі. В результаті наш настрій різко псується.

Цукор також впливає на засвоєння іншої поживної речовини, відповідальної за настрій, – хрому. Цей мінерал необхідний для підтримки стабільного рівня цукру в крові, тому що інсулін, який очищає глюкозу від крові, не може нормально працювати без неї.

Фото заголовку ru.depositphotos.com
За матеріалами healthyandnaturalworld.compinterest.com

Залиште свій коментар

коментарів

Пов'язані статті

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Close