12 корисних продуктів, які ми все життя їли неправильно

Тутка за те, щоб їжа приносила і задоволення, і користь: тримайте прості рекомендації, які допоможуть зробити корисну їжу ще трішки кориснішою.

1. Гречка

Причина: Гречка багата залізом, а молоко — кальцієм. Окремо це все добре і корисно, але разом ці елементи заважають засвоєнню одне одному.

2. Молода картопля

Причина: Вся користь картоплі — в калії, залізі, фосфорі і вітаміні С, які сконцентровані саме в шкірці. Важливо: якщо картопля позеленіла, швидше за все, в ній накопичився шкідливий токсин солонін — від такої шкірки краще відмовитися.

3. Ківі

Причина: Отримаємо в 3 рази більше клітковини і антиоксидантів, переможемо стафілокок і кишкову паличку.

4. Морква

Причина: У вареної моркви бета-каротину і лютеїну, потрібних для хорошого зору і молодості шкіри, набагато більше, ніж в сирої, та й засвоюються вони так в 5 разів краще.

5. Баклажан

Причина: В процесі запікання концентрація калію збільшується, а нітрати і нітрити «стікають».

6. Спаржа

Причина: Якщо смажити спаржу 5-7 хвилин, можна зберегти більше вітамінів і антиоксидантів, ніж при варінні на парі. До речі, при відварюванні вітамін С, за який так цінують спаржу, розчиняється у воді.

7. Капуста

Причина: При варінні каротин і антиоксиданти в капусті губляться. Зате в процесі квашення в капусті в 3 рази збільшується вміст вітаміну С і утворюється молочна кислота, яка допомагає організму засвоїти білки.

8. Часник

Причина: Суперкорисний алліцин утворюється при змішуванні двох компонентів, «замкнених» в різних частинах часнику. Коли ми розрізаємо головку часнику, ферменти отримують довгоочікувану свободу, а ми — ароматний інгредієнт, який пригнічує розвиток ракових клітин, відповідає за антиоксидантні та антимікробні ефекти, береже наш імунітет.

9. Висівки

Причина: З’єднання фітинової кислоти з висівок, змішуючись з кальцієм і магнієм з молока, формують неперетравлюваний комплекс, і організм просто не може поглинути корисні речовини.

10. Помідори

Причина: Так, так ми втратимо частину дорогоцінного вітаміну С, зате підвищимо вміст лікопіну. Цей пігмент не тільки прикрашає помідор в червоний колір, він є потужним антиоксидантом і ще вірним помічником у запобіганні серцево-судинних, онкологічних та запальних захворюваннях.

11. Гарбуз

Причина: В шкірці менше цукрів, а більше мінеральних речовин і харчових волокон (клітковина і пектинові речовини), і вітаміну С.

12. Чорний чай

Причина: Вчені з’ясували, що білки, які містяться в молоці — казеїни — зводять нанівець корисну дію чаю. Особливо страждають властивості чаю, які позитивно впливають на роботу серцево-судинної системи.

За матеріалами

Залиште свій коментар

коментарів

Пов'язані статті

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Close