11 способів спростити ваше фінансове життя

© becomingminimalist.com

Я почав свою подорож в мінімалізм трохи більше року тому і незабаром почав відчувати перевагу від меншої кількості речей і більш простого життя.

Почавши вести особистий фінансовий блог, я почав питати себе як я можу використовувати всі ці принципи для власного гаманця?

Не знаю, як у вас, але я зрозумів, що в моєму житті фінанси беруть активну участь. І я відчував, як вони контролюють мене.

І це не якісь безглузді припущення, зважаючи на те, які складні стали фінанси на всіх рівнях, а також якими швидкими темпами вони змінюються.

Ось 11 способів спростити ваше фінансове життя і повернути контроль над ним у ваші руки.

1. Консолідація банківських і пенсійних рахунків.

Багатьом людям цілком комфортно з одним рахунком і одним ощадним фондом. Якщо у вас більше, об’єднайте ваші різні рахунки в один загальний рахунок і один ощадний фонд. Так ви спростите ваші банківські справи без втрат в плані обслуговування.

Те ж саме і з пенсійним рахунком, якщо у вас їх декілька через пару попередніх робіт, спростіть все, звівши ці рахунки в один загальний пенсійний рахунок. Це не тільки зменшить паперову роботу, але і вам буде легше контролювати свої пенсійні накопичення.

2. Позбавляйтеся від паперової тяганини по максимуму.

Маючи кілька рахунків для різних фінансових справ, це призводить вас до масси паперової роботи. У вас може не бути часу навіть прочитати їх, але саме існування величезної кількості папірців буде тільки тиснути.

Позбудьтесь від всіх паперів, які не мають будь-якої цінності, переведіть всі виписки по рахунку і повідомлення в онлайн.

3. Залиште тільки одну кредитну карту.

Якщо у вас є пристрасть до нагород і нульових відсоткових ставок, у вас швидше за все величезна кількість кредитних карток. Але коли бонуси і нульові відсотки закінчаться, цінність цих карт різко падає.

Залишайте їх відкритими, щоб стежити за виплатами, але сфокусуйтеся на тому, щоб використовувати одну єдину картку. Виберіть ту, що несе в собі більше вигоди, інші відкладіть подалі. Набагато простіше стежити за всіма витратами і доходами на одній картці ніж, коли у вас їх 5 або 10.

4. Позбавляйтеся від боргів.

Борги не тільки коштують вам грошей, вони також ускладнюють вам життя. Мало того, що вам потрібно оплачувати велику кількість рахунків і, якщо у вас ще безліч боргів – це серйозне джерело стресу. Подумайте: кожен борг, який ви виплачуєте, викреслює з вашого життя зайві проблеми.

Одні з кращих способів спростити ваше фінансове життя – це позбутися від боргів. Це не відбудеться в один момент, просто складіть план, який треба виконати, і це приведе вас до потрібного результату.

5. Інвестуйте в фонди, а не в окремі акції.

Інвестування в акції може бути весело і прибутково, але це може бути і дуже заплутано. Вам потрібно вивчати, купувати, відстежувати і продавати кожну акцію в вашому портфелі. А якщо у вас їх сотні, це все одно що мати роботу з неповним робочим днем.

Ви можете уникнути цих клопотів, інвестуючи в інвестиційні фонди або в біржові фонди. Індексні фонди особливо привабливі, оскільки далеко не всі активно керовані фонди постійно випереджають ринок.

З фондами також набагато простіше, коли приходить час подавати податкову декларацію. Акції вимагають багато документації, пов’язаної з податками, і також підвищену вартість податкових виплат.

6. Розплачуйтеся готівкою.

Так звучить старомодно, але це має свої переваги.

Використовуйте карту для купвлі чогось дорогого, де може стати в нагоді захисту покупця або повернення грошей.

7. Відключіться від всіх сервісів, якими не користуєтеся.

Ви напевно платите за сервіси і підписки, якими навряд чи користуєтеся. Позбавляючись від них, ви спрощуєте собі життя і викреслюєте з бюджету непотрібні витрати. Чим менше платежів вам потрібно зробити, тим простіше буде вашим фінансам.

8. Скоротіть ваші цілі.

Дуже важливо мати цілі для досягнення чогось важливого в житті. Але не більш, ніж з однією або двома цілями за раз. Безліч цілей витрачають ваші зусилля у занадто різних напрямках, що може тільки заплутати вас.

Виберіть одну або дві мети, які найбільш важливі для вас, і переслідуйте їх з подвійною силою і залиште інші цілі на наступний раз. Імовірність вашого успіху в досягненні однієї мети набагато вища.

9. Орендуйте квартиру замість того, щоб купувати.

У нашому світі володіння нерухомістю несе в собі емоційний спокій і довгострокові фінансові вигоди. Але також володіння нерухомістю несе в собі великі витрати і відповідальність, чого немає, коли ви орендар. Наприклад, вам не потрібно хвилюватися про поломки, обслуговування і тому подібне. Власник відповідальний за це.

Як правило оренда зобов’язує вас робити тільки щомісячні виплати і оплату комунальних. Все що в це не входить, не ваші проблеми. Це спростить відразу ваші фінанси і життя.

10. Робіть більше того, що приносить більше грошей.

Це стосується в першу чергу до тих, хто працює на себе і товарним агентам, але це також підходить і найманим працівникам. Ідея полягає в тому, щоб сфокусувати свій час і зусилля на тій роботі, яка дає найбільший результат. Витрачайте менше часу на адміністративні функції або передайте їх комусь іншому. Наймані працівники можуть концентруватися на діяльності, яка може принести додаткові бонуси або допомогти з підвищенням рівня.

Ця зміна може збільшити ваш дохід, а також спростити сам процес заробітку.

11. Вимкніть телевізор і простіше ставитеся до Інтернету.

Інформація – це добре до певного моменту. Але після вона перетворюється в білий шум і тільки засмічує вашу голову. Експерти в телевізорі та інтернеті постійно говорять вам, що ви повинні зробити, або припинити робити, або купити щось, або інвестувати туди-то. Це цілий вихор порад, в якому кожна конкретна порада завжди змінюється, і цей потік ніколи не припиняється.

Плутанина – це не те, що допоможе вам спростити ваше фінансове життя. Обмежте кількість одержуваної інформації тільки до тих джерел, яким довіряєте та вимкніть інші.

Реалізувавши лише кілька з цих пунктів, ви можете істотно полегшити своє фінансове життя.

Фото заголовку becomingminimalist.com
За матеріалами becomingminimalist.com

Залиште свій коментар

коментарів

Пов'язані статті

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Close