11 способів підвищити рівень серотоніну в мозку без ліків

Від рівня серотоніну в крові залежать багато процесів в організмі: згортання крові, метаболізм, терморегуляція тощо. Серотонін впливає також і на настрій. Високі концентрації цього гормону викликають відчуття щастя, бадьорості й радості.

Ось 11 способів, які допоможуть підвищити рівень серотоніну швидко і без прийому ліків:

1. Їжте продукти, багаті на триптофан – це амінокислота, яка бере участь у виробництві серотоніну. Введіть в раціон яйця, молочні продукти, пісне м’ясо, горіхи і насіння.

ТУТКА в TELEGRAM – не пропустіть найцікавіше

2. Підіть на масаж. Така процедура допоможе відволіктися від проблем і стресів, а це в свою чергу знизить рівень кортизолу – гормону стресу, який блокує вироблення серотоніну.

3. Додатково вживайте вітаміни B12 і B6, які беруть участь у виробництві серотоніну. Деякі дослідження свідчать, що така міра допомагає побороти депресію.

4. Частіше проводьте час на сонці. Недолік сонячного світла викликає дефіцит вітаміну D, який теж впливає на ваш настрій.

5. Збільшіть споживання магнію. Він допомагає контролювати кров’яний тиск, регулювати функцію нервових клітин, підвищуючи рівень серотоніну. Магній можна знайти в натуральних добавках і таких продуктах, як банани і риба.

6. Мисліть позитивно. Вплинути на свій настрій ви можете також і силою думки. Як кажуть, не можеш змінити ситуацію – зміни ставлення до неї.

Ваше ставлення до світу подібне на коробку кольорових олівців, якими ви розмальовуєте все навколо. Якщо зафарбувати все сірим, не залишиться місця для яскравих кольорів. Додайте яскраві фарби з допомогою гумору – і картина зміниться.

7. Їжте менше цукру. При низькому рівні серотоніну з’являється тяга до солодкого. Але вживання цукерок і тортиків не вирішить проблему, просто ненадовго полегшить ваш душевний стан.

8. Почніть медитувати. Така практика підвищить рівень кислоти під назвою 5-HIAA в мозку, яка безпосередньо пов’язана з серотоніном.

Щоденна медитація зменшить стрес, знизить виробництво кортизолу та інших гормонів стресу і збільшить рівень серотоніну в крові.

“Медитація – це двері до безмежної сили. Медитація – це двері до надсвідомості”.

9. Займіться спортом. Будь-яка діяльність, яка збільшить швидкість вашого пульсу і розжене кров, також сприяє виробництву серотоніну.

Завдяки виконанню фізичних вправ в організмі підвищується рівень ендорфінів, які швидко покращують настрій.

10. Компенсуйте дефіцит вітаміну С, який є природним антидепресантом. Прийом вітаміну С значно підвищує настрій, хоча цей вітамін ніяк не пов’язаний з виробленням серотоніну.

11. Подбайте про себе.

Дивлюся на небо, хмари за хмарами змінюють одна одну. Сірі хмари намагаються закрити білі хмари, і здається, що вже близько поразка, але ні, білі не здаються, і сірі «проходять повз.

Аллен Кляйн

Не перевантажуйтеся на роботі, більше часу проводите на свіжому повітрі, в компанії близьких друзів і рідних, намагайтеся абстрагуватися від неприємних думок, які вас оточують. Обов’язково прислухайтеся до цих порад.

Ваше здоров’я і благополуччя тільки у ваших руках!

Фото заголовку
За матеріалами

Залиште свій коментар

коментарів

Пов'язані статті

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Close