10 способів відрізнити якісну їжу від шкідливої для здоров’я

Для збільшення терміну зберігання, ваги або меншої ціни деякі виробники добавляють в продукти хімію і добавки, які роблять їх неякісними і небезпечними для здоров’я.

Щоб у вашому холодильнику були тільки корисні продукти, Тутка розповість про 10 способів, які допоможуть розпізнати підробку.

1. Сир

Найчастіше, щоб отримати більшу вагу продукту, виробники додають крохмаль. В результаті виходить не сир, а сирна маса.

Як перевірити. Щоб виявити в складі крохмаль, додайте пару крапель йоду на шматочок сиру і розмішайте. Неякісний продукт миттєво посиніє.

2. Молоко

На догоду економії і терміну зберіганню виробники замінюють якісне молоко нормалізованим. Нормалізоване — це молоко, з якого видалили надлишки жиру або, навпаки, додали.

Як перевірити. Виявити «несправжнє» молоко просто: треба змішати молоко і спирт у співвідношенні 1:2. В цьому молоці через 5-7 секунд з’являться пластівці, в розбавленому — набагато пізніше.

3. Цукати

Справжні цукати роблять з фруктів, ягід і овочів. Їх виварюють в сиропі, а після висушують. Головне те, що цукати не повинні бути дуже яскравого кольору.

Як перевірити. Щоб перевірити їх якість, опустіть цукати в теплу воду, і через кілька хвилин фарба зійде і вони стануть безбарвними або зовсім розчиняться. Це говорить про те, що виробник замінив справжні фрукти желатином і барвниками.

4. Вершкове масло

Справжнє вершкове масло робиться з натуральних вершків або молока. Найчастіше ці інгредієнти замінюють пальмовою олією і сухими розчинами. Тоді виходить не масло, а маргарин.

Як перевірити. Якщо залити окропом шматочок справжнього вершкового масла, воно швидко розтане і розпливеться по поверхні. Маргарин ж або спред будуть плавати у вигляді шматочків.

5. Білий рис

Таке зустрічається рідко, але дешеві продукти, такі як рис, теж підробляють. Рис можуть замінити на «пластиковий». Його виготовляють із синтетичної смоли і картоплі, а на вигляд він нічим не відрізняється від натурального.

Як перевірити. Спробуйте підпалити жменю рису. Якщо рис підроблений, ви відчуєте запах пластику і побачите чорний дим.

6. Ікра

Ікра — дорогий продукт, тому підробки зустрічаються часто. Зазвичай несправжню ікру роблять з морських водоростей, тоді вона повинна називатися «ікрина». По вигляду і смаку навіть ікрина може нагадувати натуральну.

Як перевірити. Киньте пару ікринок в окріп. Якщо ікра справжня, білок почне згортатися і з’явиться білий шлейф. «Ікра» з водоростей може розчинитися у воді повністю, а білого осаду ви не побачите.

7. Мед

Щоб збільшити вагу та об’єм меду, в нього можуть додавати крейду, крохмаль або борошно.

Як перевірити. Щоб виявити в меді домішки крейди, розчиніть його у воді і додайте кілька крапель оцтової кислоти. Якщо розчин почне пінитися і шипіти — ваш десерт напханий крейдою.

Визначити домішки борошна або крохмалю в меді теж дуже просто. Налийте в склянку теплої води і розчиніть в ній чайну ложку меду. Потім додайте 3-5 крапель йоду. Якщо в меді міститься борошно або крохмаль, то розчин потемніє.

8. Вино

Натуральне червоне вино можуть замінити порошковим. Зовні відрізнити підроблену вино від цього зможе тільки професіонал. Але можна провести наступний експеримент.

Як перевірити. Насипте на тарілку невелику жменю соди і капніть червоне вино. Якщо напій натуральний виноградний крохмаль у вині вступить з содою в реакцію, від чого колір вина зміниться на синій. У порошкового вина колір не зміниться.

9. Майонез

До складу хорошого майонезу повинен входити яєчний порошок, іноді його замінюють крохмалем та іншими добавками. Майонез, напханий хімією, може бути смачним, але шкідливим для організму.

Як перевірити. Так само, як з сиром. Про наявність крохмалю можна дізнатися за допомогою йоду. Капніть трохи йоду на майонез і розмішайте. Майонез з крохмалем моментально набуває темний колір.

10. Риба

Рибу, як правило, не підробляють. Але не варто забувати, що це швидкопсуючий продукт. І вживання несвіжої риби може завдати шкоди нашому здоров’ю. Відрізнити погану рибу від хорошої можна за кількома ознаками.

Як перевірити. У свіжої риби, яку можна безпечно приготувати, очі будуть однотонними, луска цілою, а зябра червонуватого кольору. А в тієї, що лежала на прилавку довгий час, очі будуть блищати, луска місцями відходити, а зябра темні.

Іноді продавці намагаються приховати ці ознаки: зчищають луску, відтинають голову і плавники. Тоді дивіться, щоб м’ясо риби було червоно-рожевого кольору, а не коричневого.

Фото заголовку
За матеріалами

Залиште свій коментар

коментарів

Пов'язані статті

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Close