10 різновидів натуральної шкіри і як швидко відрізнити її від шкірозамінника

Як відрізнити натуральну шкіру від штучної? Виробники зобов’язані маркувати вироби, але, на жаль, ярликам не завжди можна вірити. Сучасні технології дозволяють легко зімітувати шкіру. І як бути, якщо ви хочете купити шкіряну річ, наприклад, на ринку в Європі або в маленькому сімейному бутику?

За якими ознаками можна швидко визначити, що перед вами: шкіра чи замінник?

Тутка зібрав основні способи, які можна застосовувати одночасно, щоб зробити правильний висновок.

1. Шкіра зберігає тепло

Штучний матеріал не зберігає і не передає тепло, а натуральна шкіра практично відразу зігріється в руках і на якийсь час збереже температуру.

Шкірозамінник від дотиків теж може злегка нагрітися, але поверхня його при цьому буде трохи вологою. Шкіра завжди залишається сухою.

Якщо потримати в руках шкірозамінник і натуральну шкіру, можна практично відразу відчути різницю.

2. Унікальний малюнок

Натуральна шкіра має свій природний і неповторний малюнок, а для штучного матеріалу характерні повторюваний візерунок і «острівці» однакового розміру. Але в цьому випадку є ризик переплутати шкірозамінник з принтованою шкірою — її малюнок теж одноманітний.

Крім особливої структури, натуральна шкіра має пори, і якщо подивитися на неї зблизька або через збільшувальне скло, їх завжди можна побачити. Пори також розташовані хаотично. Сучасні технології вже можуть їх імітувати, але все ж, якщо придивитися, видно, що це просто малюнок, а не отвори.

3. Перевіряємо виворіт або зріз

Не на всіх виробах вдається так просто розгледіти виворіт, за яким можна визначити натуральність матеріалу. Постарайтеся знайти незахищений зріз, щоб побачити структуру.

Натуральна шкіра — це велика кількість замшевих волокон, а основа штучного матеріалу — натуральна тканина або синтетика.

Таким чином, можна відрізнити від натуральної шкіри і якісний штучний матеріал — екошкіру: зовнішній вигляд може бути практично ідентичним, але основа екошкіри завжди буде тканинна.

4. Вага — це аргумент

Натуральна шкіра завжди важче штучної. Це помітно навіть на невеликих виробах, а особливо відчутно на прикладі шкіряних курток. Звичайно, різні види шкіри теж можуть мати різну вагу — наприклад, овеча шкіра важить менше, ніж бичача.

Але штучна шкіра все одно буде легшою від натуральної шкіри. Навіть більше, вона іноді може бути легшою навіть за деякі тканини.

5. Запах — це відмінність

Всі, хто хоч раз купував взуття із замінника шкіри, знають, у чому полягає ця відмінність: нове взуття має різкий хімічний запах, який вивітрюється досить довгий час.

У шкіряних речах запах ненав’язливий і легкий (якщо ми говоримо про якісний матеріал). Однак, виробники можуть використовувати спеціальні ароматизатори, які імітують запах шкіри. Але такі ароматизатори можуть обдурити покупця, тільки при тому, якщо штучний матеріал хорошої якості, оскільки запах дешевих хімічних інгредієнтів неможливо перебити нічим.

6. Реакція на вологу

Це дуже легкий і наочний спосіб відрізнити шкіру від шкірозамінника, але ним досить складно скористатися при покупці. Натуральна шкіра завжди вбирає вологу. Особливо помітно це на світлій шкірі: темна пляма буде красуватися на виробі, поки волога повністю не вивітриться.

Шкірозамінник не вбере воду і не змінить колір.

7. Тактильні відчуття

Натуральна шкіра (крім лакової) ніколи не буде гладкою. Фактура може бути різною, але на дотик вона завжди трохи шорстка. Штучний матеріал гладкий і слизький.

Якщо ви зігнете шкіру, вона злегка змінить колір на згині, але слідів залому не залишиться. Шкірозамінник не змінить колір, а ось слід обов’язково буде.

Фахівці радять звертати увагу і на ціну: натуральна шкіра хорошої якості не може коштувати дешево. Але при цьому потрібно враховувати різновиди шкіри.

Бюджетний ціновий сегмент

Свиняча, бича, коров’яча шкіра — ці недорогі різновиди відрізняються товщиною, щільністю і жорсткістю. Для бюджетного взуття і курток нерідко використовують свинячу або коров’ячу шкіру, а з довговічної бичачої шкіри найчастіше роблять ремені і рюкзаки.

Середній ціновий сегмент

Теляча, овеча, козяча шкіра — м’які і міцні різновиди. На них практично не виникає заломів. Шкіра тонка, але при цьому вона дуже якісна і чудово тримає форму.

Високий ціновий сегмент

Рідкісні і дорогі види шкіри — оленяча, крокодиляча, зміїна, страусина. Вироби з них відрізняються високою якістю і оригінальним зовнішнім виглядом, проте подібна річ обійдеться покупцеві в круглу суму.

За матеріалами

Залиште свій коментар

коментарів

Пов'язані статті

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Close