10 неочевидних правил купівлі продуктів, про які знають тільки фахівці

Всі знають, що при купівлі продуктів потрібно дивитися на термін придатності. Однак, як показує практика, одного цього дуже мало — потрібно звертати увагу і на інші, часом не дуже очевидні речі.

Тутка  вивчив поради про те, на що звернути увагу при поході до супермаркету, та ділиться ними з вами.

Термін придатності залежить від категорії продукту

© depositphotos

То, як вказується термін придатності товару на етикетці, залежить від того, скільки часу він може зберігатися. Так, на продуктах з придатністю до 72 годин мають бути вказані час, день і місяць. На продуктах, що зберігаються від 72 годин до 30 діб, — день, місяць і рік. І нарешті, на товар, чий термін придатності обчислюється місяцями, місяць і рік.

ДСТУ не гарантує якість

© test.org.ua

Сучасні ДСТУ часто не регламентують кількість тих чи інших інгредієнтів у тій же ковбасі або сосисці, а тільки вказують певний вміст солі чи білка.

Крім того, напис «ДСТУ» може вказувати лише на те, що згідно йому була зроблена тільки упаковка, а не містимий у ній продукт. Іноді недобросовісні виробники пишуть ДСТУ, що називається, навмання, вводячи споживача в оману. Втім, є й ті, хто суворо дотримується затвердженим стандартам і виробляє по-справжньому якісний продукт.

Товари з вичерпаним терміном придатності продавати заборонено

Часто можна зустріти в магазинах товар з великою знижкою, термін придатності якого закінчився вчора. Незважаючи на те, що при правильному зберіганні товар, швидше за все, не прийшов в непридатність, продавати його в магазинах заборонено законом.

Умови зберігання не менш важливі, ніж термін придатності

© depositphotos   © depositphotos

Навіть якщо термін придатності товару ще не закінчився, обов’язково потрібно звернути увагу на умови зберігання, написані на його етикетці. Якщо вони не дотримуються, то навіть не протермінований товар може стати непридатним в їжу. При купівлі товару, що зберігається в холодильній або морозильній вітрині, зверніть увагу на температуру всередині них. Вона вказується або на дисплеї холодильника, або на спиртовому термометрі, що лежить на одній з полиць.

Швидкопсуюючі продукти повинні бути місцевого виробництва

© depositphotos   © depositphotos

При купівлі товару з невеликим терміном придатності потрібно звернути увагу на місце його виробництва: чим ближче воно до магазину, тим більша ймовірність купити свіжий і якісний продукт.

Дата виробництва чи дата розфасування?

Продаючи нарізаний в самому магазині товар, продавці деколи йдуть на хитрощі і замість дати виготовлення продукту ставлять на етикетці дату нарізки. Звичайно, магазини зобов’язані вказувати на етикетках, яка саме дата на них позначена, однак на практиці це працює далеко не завжди. Тому якщо виникають якісь сумніви, варто попросити у продавця документи на цей продукт.

Термін придатності заморожених продуктів не гарантує якість

© depositphotos   © depositphotos

Злиплі заморожені продукти, наприклад овочі або котлети, говорять про те, що вони були неодноразово розморожені і заморожені, а значить, не годяться для вживання в їжу.

Етикетка — важливий документ

© test.org.ua

На етикетці має бути не тільки повна інформація про склад продукту, його харчової цінності, терміну придатності, але і дані про його виробника. Причому зазначена повинна бути не тільки юридична адреса фірми, що випускає той чи інший продукт, але і адреса фактичного виробництва продукції. Крім того, всі дати мають бути прописані чітко і ясно — якщо цифри розпливчасті, то, швидше за все, їх змінювали, причому, можливо, не один раз.

Знижки на товар з терміном придатності

Часто в магазинах роблять великі знижки на товар, термін придатності якого закінчується завтра-післязавтра. Купувати такі продукти можна, однак варто звернути увагу на умови їх зберігання, та негайно вжити в їжу.

Правило 12 годин для розфасованого товару і салатів

© depositphotos

І ще одне правило для м’ясних, сирних і рибних нарізок, зроблених в магазинах: термін їх реалізації становить не більше 12 годин з моменту розфасування. Те ж саме стосується і готових салатів, заправлених майонезом.

Фото заголовку wikimedia
За матеріалами adme.ru

Залиште свій коментар

коментарів

Пов'язані статті

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Back to top button
Close

Adblock Detected

Please consider supporting us by disabling your ad blocker