10 міфів про виживання, які можуть вас вбити

Сезон пікніків та походів у гори розпочато! Але на природі на вас скрізь чигає небезпека, й іноді добре відомі “поради” можуть зіграти з вами злий жарт.

Ось ці 10 міфів, які вам краще забути, якщо ви зібралися в довгий похід:

Міф: Отруту зі зміїного укусу можна висмоктати

© iflscience.com

Факт: під час укусу отруйної змії отрута миттєво потрапляє в кров. Якщо ви доторкнетеся до місця укусу губами, це лише підвищить ризик занести інфекцію, а отрута може потрапити у ваш шлунок. Якщо когось вкусила змія, постарайтеся знизити його пульс і тримайте укушену кінцівку нижче рівня серця, поки не дістанеться до лікарні.

Міф: Якщо на вас напав ведмідь, треба прикинутися мертвим

© iflscience.com

Факт: якщо ви побачили в лісі ведмедя, найкраще тихесенько піти. Якщо ж ведмідь прийшов до вас у двір або на стоянку в лісі, підійміть шум – це повинно його відлякати.

Але якщо ведмідь таки напав на вас, треба підібрати стратегію залежно від обставин. Ніколи не вдавайте мертвого – завжди давайте відсіч. Найчастіше бурі ведмеді нападають, щоб захистити себе чи своїх дитинчат. У таких випадках ведмідь постарається прогнати вас, видаючи звуки і роблячи фальшиві випади. Повільно ідіть, не повертаючись спиною.

Міф: Якщо ви заблукали, перш за все треба знайти їжу

© iflscience.com

Факт: без їжі можна прожити до шести тижнів. Точний час буде залежати від вашого стану здоров’я, але набагато важливіше спершу знайти воду й укриття.

Міф: Рідина в кактусі не дасть вам померти від спраги

© iflscience.com
Факт: Якщо ви досить досвідчені, щоб впізнати той єдиний вид ферокактуса, з якого безпечно фільтрувати воду, це може спрацювати. Але в більшості випадків сік кактуса викличе у вас блювоту, що призведе до ще більшої втрати дорогоцінної рідини.

Міф: Мох росте на північній стороні дерева

© iflscience.com

Факт: Мох може рости на всіх сторонах дерева – це залежить від навколишніх умов. Не покладайтеся на цю народну мудрість з метою орієнтування.

Міф: Якщо тварина щось їсть, то це їстівне і для вас

© iflscience.com

Факт: птахи і білки без проблем можуть їсти ягоди і гриби, смертельно отруйні для людини.

Міф: При обмороженні треба розтерти шкіру або покласти людину в гарячу ванну

© iflscience.com

Факт: розтирання обмороженої шкіри може ще більше зашкодити їй, а гаряча вода може викликати шок і завдати шкоди при обмороженні та переохолодженні. Зігрівати людину треба поступово, бажано за допомогою ковдр і теплих грілок під пахвами.

Міф: Якщо вас заносить зворотною течією, пливіть паралельно до берега

© iflscience.com

Факт: Зворотна течія – це небезпечно, але плисти паралельно до берега варто лише тоді, якщо вона спрямована у відкрите море. Це непогана порада, але знайте: зворотна течія дуже часто рухається під кутом.

Ваше головне завдання – залишатися біля берега, але по можливості пливти перпендикулярно до течії. Це може простіше, ніж плисти паралельно. Намагайтеся не втрачати сил; у вас не повинно бути відчуття, що ви пливете проти течії.

Міф: Якщо акула нападає на вас, бийте її в ніс

© iflscience.com

Факт: В дійсності дуже важко поцілити по носі рухомої акули. У тих рідкісних випадках, коли акула спробує вас вкусити, спробуйте поставити твердий предмет між вами і твариною. Якщо це не вдається, коліть їй очі і зябра.

Міф: піднавіс є відмінним притулком

© iflscience.com

Факт: Правильний прихисток залежить від навколишніх умов. В умовах високої температури вам потрібна тінь, але в холодному кліматі, тепло залишається одним з основних пріоритетів. Це означає, що крім захиститу від вітру, також необхідно створити ізолюючий шар, який захистить вас від прохолодної землі в нічний час. Піднавіс захистить вас від вітру і стихії, але його може бути не достатньо, щоб забезпечити тепло.

Фото заголовку iflscience.com
За матеріалами iflscience.com

Залиште свій коментар

коментарів

Пов'язані статті

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Back to top button
Close

Adblock Detected

Please consider supporting us by disabling your ad blocker