Іцхак Адізес: 7 звичок здоров’я

Сьогодні уникнути стресових ситуацій майже неможливо, адже з кожним роком наше життя стає все більш динамічним й напруженим. Як зберегти при цьому свою енергію і здоров’я, не піддатися шкідливим звичкам і не зіпсувати стосунки з близькими людьми?

«Життя коротке» — це не порожні слова

На ці питання відповідає один з найвідоміших у світі авторів книг і бізнес-консультантів — Іцхак Адізес.

1. Вибирайте вірний темп життя

Чим метушливіші наші будні, тим менше в них любові. Але без любові в житті людини все розвалюється. Тому для початку просто стримайте швидкість. Є ті, хто вчиняє з точністю до навпаки: у гонитві за успіхом вони все більше і більше працюють, сподіваючись, що такі перегони принесуть їм щастя. Це в корені невірно. Пора змінити тактику. І чим швидше, тим краще.

Не дарма іслам говорить: «Диявол в метушні». Чи зустрічали ви колись людину, яка закохалася, наздоганяючи автобус або працюючи по 80 годин на тиждень? Зазвичай люди закохуються у відпустці, гуляючи на заході вздовж пляжу, за вечерею зі свічками під акомпанемент легкої музики. Змініть темп життя, щоб стати щасливішими.

2. Думайте про смерть

Уявіть, лікар повідомив, що вам залишилося жити півроку. Стали б ви виконувати заплановане на найближчі шість місяців чи сказали б собі: «Стоп. У мене є всього півроку, і я не хочу провести їх у позовах, на ненависній роботі або поруч з кимось, кого не переношу»?

Наші дії залежать від того чи ми розцінюємо смерть як реальну можливість чи ні. Набагато зручніше вважати, що ми будемо жити вічно і немає необхідності для негайних рішень. Це природно, але не розумно. Приказка «життя коротке» — не порожні слова. Життя дійсно коротке і проходить без репетицій.

Подумайте, наскільки важливо виграти суперечку, коли смерть на порозі? Чвари, чванство, гонитва за грошима — як все стає незначним в такій ситуації!

3. Відпочивайте від роботи

Подумайте, чому у вас потрібен відпочинок. Тілу? Розуму? Почуттям? Відпустка означає, що ви не працюєте. Наприклад, якщо ви зайняті розумовою працею то справжній відпочинок для вас — не думати.

Постарайтеся у відпустці нічого не аналізувати, а просто розслабитися. Рушайте на природу.

Дозвольте серцю взяти гору над собою, дозвольте йому говорити, відчувати, бути — і зрозумієте, що таке справжня відпустка, відпустка для розуму. Чи є альтернативи природі? Звичайно. Все, що дозволяє вам відчувати, а не думати. Все, що змушує забути про минуле або майбутнє і повністю переносить вас в теперішнє. Наприклад, танець, малювання, співи. Це і є відпустка для того, хто зайнятий інтелектуальною працею.

4. Вчіться говорити «ні»

Не сказавши «ні» і поступившись, коли не хочеться робити цього, ми відчуваємо образу. Ми ображаємося на тих, хто, як нам здається, винен у ситуації; хто загнав нас у кут, так що ми не змогли відмовити. Ми відчуваємо себе жертвою. Але подумайте ось про що:

сказати іншим «ні» означає сказати «так» собі самому

Кожен раз відкидаючи те, що нам не по душі, ми говоримо «так» собі — тому, що ми самі хочемо.

Комусь важко відмовляти іншим, тому що вони нездатні сказати «так» самому собі. Інакше кажучи, вони не беруть себе в розрахунок. Але чому інтереси, потреби і бажання інших людей (чоловіка, дітей, клієнтів) важливіші для нас, ніж наші власні потреби та бажання? Спробуйте відповідати так: «Радий би вам допомогти, але в мене є інші зобов’язання». Зобов’язання перед ким? Перед собою!!!

5. Продумайте правила сімейного життя

У розвиненому світі сімейний уклад змінився кардинально. У сім’ях, де обоє працюють, а їх літні батьки живуть окремо, коли можна купити напівфабрикати або поїсти поза домом, ритуали, правила поведінки, очікування стають іншими. У наші дні не традиції, а випадок вирішує, хто за що відповідає і що від кого потрібно. І багато сімей живуть як у пеклі. Що ж робити?

До вступу в шлюб закохані повинні сісти і, холоднокровно поміркувавши, письмово скласти угоду про все. Які цінності вони поділяють і які правила не можна порушувати? Скільки дітей вони хочуть? Хто стане основним годувальником? Де вони будуть жити і якого розміру будинок їм потрібен? Хто миє посуд, а хто веде сімейний бюджет? Необхідно все відкрито обговорити, щоб потім ніхто не скаржився, що його змушують виконувати правила, на які він не підписувався.

6. Харчуйтеся з розумом

Запитайте будь-яку людину, що дає більше сил — м’ясо чи овочі, він відповість — м’ясо. Люди вважають, що м’ясо дає більше енергії, оскільки в ньому більше калорій, ніж в овочах. Але якщо застосувати бізнес-підхід, стане зрозуміло, що в залік йде не виторг, а прибуток, а значить, доведеться врахувати витрати.

У дієті працює той же принцип, що і в діловому світі: м’ясо дає багато енергії, це точно, але задумайтеся, скільки енергії потрібно, щоб його перетравити і засвоїти? Скільки вам залишиться для справи? Майже нічого. Ось чому після важкої м’ясної їжі так хочеться спати.

Натомість, овочі містять мало калорій, але і на засвоєння їх витрачається небагато, що залишає для ваших справ енергії з надлишком.

7. Мотивуйте себе з допомогою почуття гордості

В ході одного експерименту три групи людей по черзі запрошували в кімнату з шоколадними тортами. Першій групі нагадали про почуття провини, яке вони відчувають, з’ївши торт. Другій запропонували подумати про те, як вони будуть пишатися своєю силою волі, якщо зможуть відмовитися від спокуси. Третій групі інструкцій не давали. І ось результат: менше всіх з’їли ті, до чиєї гордості зверталися експериментатори.

Висновок:

почуття гордості краще допомагає протистояти спокусі, ніж почуття провини

Сором і провина поглинають сили, необхідні для боротьби зі спокусою. Гордість додає енергії, яка живить волю до опору. Цей факт має певне значення для опору таким поширеним сьогодні людським слабкостям, як переїдання, відкладення справи зі дня на день і лінь.

За матеріалами

Залиште свій коментар

коментарів

Пов'язані статті

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Close