Не заважайте дитині хворіти!

canstockphoto.com

Здоровий спосіб життя в сучасному суспільстві стає не тільки нормою, а й часто набуває маніакального забарвлення. Від малого до великого ходять у фітнес-клуби, дотримуються здорового харчування (часом не розуміючи, що це таке, але зараз не про це).

Є у  ЗСЖ і зворотний бік.

Стало вважатися, що хворіти ніяк не можна, а вже тим більше не можна хворіти дітям. Ніхто і ніколи нікого не вчив бути батьками. Після Другої світової молодь дорослішала і жила як могла – хворіти було ніколи, а якщо хворіла, то лікувалися підручними засобами.

У радянський період медицина робила акцент на профілактиці: санаторії, профілакторії, пансіонати, піонерські та спортивні табори. Дитина захворіла – їй гірчичники, банки, в попу пеніцилін, в горло пропосол, в рот еритроміцин, 3-4 дні і можна відправляти в садок і в школу.

ТУТКА в TELEGRAM – не пропусти найцікавіше

Здавалося б, нечувана нерозсудливість з боку батьків. Але ми вижили і народили більш менш здорове покоління.

Що відбувається зараз?

Приїжджаю до пацієнтів. У сім’ї троє дітей, мама працює домогосподаркою. Цілими днями варить, прибирає, з усіх пилинки здуває. Мене викликали, тому, що дитина захворіла.

«Вони у нас взагалі постійно з соплями» – каже мені мама.

Запитую: «Чим лікуєтеся?»

Матуся приносить пластиковий контейнер з «червоним хрестиком», а там… як на виставці Медекспо. Стільки всього, що навіть дивитися не хочеться.

Питаю: «Що з цього давали?»

«Всього по трішки» – відповідає мама.

Я вже навіть не реагую.

Або сім’я: мама і тато працюють, п’ятеро дітей. Але, незважаючи на зайнятість, батьки дітей часто водять по лікарях, домашня аптечка рясніє лікарськими засобами.

Що сьогодні являє з себе батьківська культура?

Як тільки соплі на горизонті з’являються – понеслося: імуностимулювальні, жарознижувальні, соплевиганяючі…

Дитячий організм в шоці, мозок дитини запалений.

Адже вона лише хотіла любові, уваги, турботи, ласки і участі. А тут такий підхід.

«Ми вже три тижні не ходимо в дитячий садок», «у нас вже четверта контрольна!!!» обговорюють матусі на роботі серед таких же курочок-квочок.

А дитина вдома, з шарфом на шиї, з градусником в роті, з широко розкритими очима і очманіла від всього, що відбувається.

Відбувся дисбаланс:

1. Імунна система планувала підготуватися до сезону, зміцніти за рахунок легкої інфекції. Так сказати потренуватися на “кішках”. А ні, мама вирішила, що буде по іншому. Мамі ніколи, тому все, що є в аптечці треба запхати в дитину.

Або навпаки, матуся так сильно переживає за дитя, що навіть думки не допускає про те, що дитину можна не лікувати.

В цей момент спрацьовує імунітет? «Ну раз ви тут самі без мене справляєтеся, тоді я у відпустку». І осінньо-весняно-городній сезон відкрито.

Будинки – парникові умови для дітлахів, але варто їм вийти за межі квартири, як вся зараза до них чіпляється – адже імунітет пригнічений. Він (імунітет) навіть поняття не має як з усім цим багатством давати раду.

2. Дитина, не отримавши від батьків бажаного (турботу, ласку, любов, увагу), продовжує вередувати і хворіти до тих пір, поки свого не отримає.

– Лікарю, вона у нас такий хвороблива, весь час хворіє. Що нам робити?

– Не заважайте дитині хворіти.

Для того, щоб досягти задуманого результату – потрібне постійне тренування.

Так й імунітету – щоб навчитися розпізнавати «своїх» і “чужих” йому потрібний час і постійні «провокатори».

Соплі? – дуже добре, організм позбавляється від слизу.

Кашель? – легені очищаються.

Температура? – ще краще, імунітет старається. Захисні механізми дитячого організму працюють!

Все що потрібно в цій ситуації батьківське тепло і підтримка. Три дні нормальної хвороби, п’ять днів на відновлення і дитя готове далі повноцінно розвиватися.

Фото заголовку
Автор Анна Клюєва

Залиште свій коментар

коментарів

Пов'язані статті

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Close