6 помилок, яких варто уникати, якщо ви хочете фінансової незалежності

Інтернет рясніє статтями за темою «як допомогти своєму чоловікові фінансово рости», залишаючи при цьому без уваги матеріальну незалежність самої жінки.

Тутка закликає вас звернути увагу на власну персону і перевірити, наскільки ви здатні нести відповідальність за свій добробут. Ми зібрали список найпоширеніших помилок, які допускають жінки, прирікаючи себе на бідність.

Помилка № 1. Широко закриті очі

Багато жінок намагаються контролювати свої витрати. Перераховують здачу в магазині, ведуть облік щоденних витрат і частенько дорікають чоловіку у відсутності подібної скрупульозності.

Однак практика показує, що прагнення стежити за витратами – це, звичайно, похвально, але без грамотного розподілу доходів далеко не заїдеш. Тому краще спочатку відкласти 10% із зарплати, а залишки розподілити як душа забажає, замість того, щоб врізати себе весь місяць і в підсумку зірватися, і витратити всі заощадження.

Помилка № 2. Ілюзія достатку

Кожна жінка знає 1 000 і 1 спосіб непогано заощадити. Однак скорочувати витрати до нескінченності неможливо. До того ж дешеві речі швидко зажадають заміни, а значить, нових витрат не уникнути.

Загалом, сувора економія однозначно необхідна лише в періоди виживання від зарплати до зарплати. В якості довгострокової тактики цей варіант абсолютно не підходить. Людина, яка вічно заганяє себе в рамки, або зірветься, або так ніколи і не набереться рішучості вийти за їх межі. Так що геть фінансовий голод: корисніше подумати про те, як більше заробляти.

Помилка № 3. «Все моє – твоє»

Загальний «сімейний» рахунок у банку, а гроші на кишенькові витрати потрібно просити у чоловіка та й велике майно оформлено на нього, адже так набагато простіше… Якщо це про вас, то, на жаль, тут у наявні всі ознаки фінансової залежності. В цьому випадку вам варто повчитися у свого чоловіка і виявити твердість у відстоюванні особистих накопичень. Сімейний бюджет – це прекрасно, проте не варто ставити хрест на своїх власних інтересах.

Помилка № 4. Нескінченна самопожертва

Британські соціологи були вражені результатами свого дослідження, виявивши, що при однаковому доході самотні пані набагато багатші тих, хто перебуває у шлюбі! Інакше кажучи, у незаміжніх жінок залишалося більше вільних коштів. Прикро, але факт: багато хто з нас так старанно облаштовують сімейне гніздечко, що часто обмежують самих себе навіть у невеликих покупках. Чоловіки ж страждають подібною самопожертвою в рази рідше. Самотні чи одружені – вони притримують кошти на особисті потреби. Цьому точно варто повчитися.

Помилка № 5. Опір марний

На роботі запропонували скинутися на корпоратив по 500 гривень, а подружки кличуть у круте місце, один вечір в якому обійдеться вам у тиждень на хлібі і воді. Покірлива згода з такими пропозиціями боляче вдарить по вашим фінансам. Вийти з ситуації можна по-різному. Звичайно, можна придумати більш-менш поважну причину. Однак, пряме визнання того, що ваш бюджет не витримає таких перевантажень, ні в якому разі не вдарить по вашій гідності. Не сперечаємося, це дається нелегко, але все ж набагато легше, ніж колосальні витрати на догоду громадськості. Тут працює жорстке правило: непосильні витрати – пряма дорога до бідності.

Помилка № 6. Імпульсивні покупки

Багато жінок, які працюють намагаються затерти неприємні емоції приємними покупками. Обережно: ви легко можете пропустити мить, коли шопінг з терапії перетворюється в залежність.

Немає нічого поганого в тому, щоб час від часу знімати стрес або заохочувати себе річчю, про яку давно мріяли. Але безцільна купівля всього підряд у важкий емоційний період – зовсім не робочий метод. До того ж, займаючись подібним шопінгом, ви просто потрапляєте на виверти маркетологів, включаючи нескінченні знижки і розпродажі. Неякісний і дешевий товар у кінцевому рахунку не тільки не принесе вам бажаної радості, але і змусить витратити ще більше грошей в найближчому майбутньому. Будьте мудрішими: не робіть покупок в емоційно нестабільному стані.

За матеріалами

Залиште свій коментар

коментарів

Пов'язані статті

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Close