Чому в літаках не видають парашути на випадок авіакатастрофи

Багато людей, яким хоч раз доводилося літати в літаку, напевно задавалися питанням, чому в літаку не видають парашути на випадок аварії.

Ми в Тутка вважаємо, що на кожне питання потрібно намагатися знайти відповідь. Особливо на таке важливе.

Відсутність парашутів у пасажирських літаках пояснюють кількома причинами:

  • Пасажирський літак — дуже надійна машина. Для порівняння: ймовірність загинути при перельоті становить 1:11 000 000, а в ДТП — 1:5 000.
  • Літак летить на висоті приблизно 10-12 км зі швидкістю 800-1000 км/ч. Парашут у таких умовах просто не потрібний: за бортом температура від -40 °C до -60 °C, розріджена атмосфера і практично немає кисню. В таких умовах людина просто не виживе.
  • Будь-яке попадання в зону турбулентності здатне викликати паніку в особливо вразливих пасажирів. Це може нагнітати атмосферу під час польоту і зробити його нестерпним для деяких людей.

  • Більша кількість аварій відбувається на зльоті або посадці літака. У цьому випадку пасажири просто не встигнуть скористатися парашутом, адже на такій малій висоті він просто не встигне розкритися.
  • У момент аварії люди панікують — їм буде вкрай складно надіти парашут і організовано дістатися до місця стрибка.

  • Перевозити комплект парашутів на 100-500 чоловік дуже затратно. Адже літаки доведеться навантажувати значною кількістю додаткової ваги — нікуди буде складати багаж пасажирів. Крім того, це призведе до зростання цін на авіаквитки, адже вартість парашута досить висока.

За матеріалами

Залиште свій коментар

коментарів

Пов'язані статті

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Close