Чому в літаках не видають парашути на випадок авіакатастрофи

Багато людей, яким хоч раз доводилося літати в літаку, напевно задавалися питанням, чому в літаку не видають парашути на випадок аварії.

Ми в Тутка вважаємо, що на кожне питання потрібно намагатися знайти відповідь. Особливо на таке важливе.

Відсутність парашутів у пасажирських літаках пояснюють кількома причинами:

  • Пасажирський літак — дуже надійна машина. Для порівняння: ймовірність загинути при перельоті становить 1:11 000 000, а в ДТП — 1:5 000.
  • Літак летить на висоті приблизно 10-12 км зі швидкістю 800-1000 км/ч. Парашут у таких умовах просто не потрібний: за бортом температура від -40 °C до -60 °C, розріджена атмосфера і практично немає кисню. В таких умовах людина просто не виживе.
  • Будь-яке попадання в зону турбулентності здатне викликати паніку в особливо вразливих пасажирів. Це може нагнітати атмосферу під час польоту і зробити його нестерпним для деяких людей.

  • Більша кількість аварій відбувається на зльоті або посадці літака. У цьому випадку пасажири просто не встигнуть скористатися парашутом, адже на такій малій висоті він просто не встигне розкритися.
  • У момент аварії люди панікують — їм буде вкрай складно надіти парашут і організовано дістатися до місця стрибка.

  • Перевозити комплект парашутів на 100-500 чоловік дуже затратно. Адже літаки доведеться навантажувати значною кількістю додаткової ваги — нікуди буде складати багаж пасажирів. Крім того, це призведе до зростання цін на авіаквитки, адже вартість парашута досить висока.

За матеріалами

Залиште свій коментар

коментарів

реклама

Пов'язані статті

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Close

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: