Чому допитливість важливіше ерудиції

© ghhauto.ru

«Особливих талантів у мене немає, але я дуже допитливий», — писав Ейнштейн одного разу. Завдяки саме цій якості робляться найбільші відкриття і реалізуються успішні проекти.

Допитливість породжує дію, ерудиція вбиває її

Завдяки розвитку інтернету просте знання фактів стало практично марним. А це, в свою чергу, зробило допитливість і вміння задавати питання особливо цінними. Практично будь-який підприємець підтвердить, що цікавість важливіше, ніж доскональне знання ринку.

Якби в основі інновацій були знання, стартапи засновували б навчені досвідом і роками інтелектуали. Однак представники вчених кіл зазвичай менше всього схильні йти на ризик.

Не переставайте задавати питання. Не переставайте бути допитливим. Ніколи не втрачайте наївної віри в те, що нові відкриття не за горами.

І справа не тільки в розвитку інтернету. Цікавість завжди була важливіше ерудиції. Ейнштейн, наприклад, не знав деяких широко відомих фактів, тому що хотів звільнити мозок для більш важливої діяльності — ставити запитання і уявляти.

Як розвивати допитливість

Звичайно, деякі народжуються допитливіші, чим інші, але цю рису можна і розвинути. Школа зазвичай намагається витравити з нас цю якість, так що формальне навчання вам не допоможе. Доведеться самому вчити себе допитливості.

Грайте

Спробуйте таку просту гру допитливість, коли сидите в кав’ярні. Спробуйте підрахувати, скільки виручки отримала кав’ярня за той час, поки ви там знаходитесь. Потім уявіть, скільки у власників йде на оренду, зарплату співробітникам, продукти і який в підсумку залишається прибуток. Потім вам стане цікаво, скільки вони протримаються, якщо справи будуть йти в тому ж руслі. А там ви вже уявіть і три таких заклади, які займуть це місце, коли кав’ярня розориться.

Будьте допитливі на роботі

Допитливі співробітники постійно щось вивчають, пробують і придумують нові ідеї, які можуть принести користь компанії. Не бійтеся проявляти допитливість. Навіть абстрактні питання, начебто ніяк не пов’язані з вашими повсякденними обов’язками, допоможуть вам розвиватися і збільшать вашу цінність як співробітника.

Не зациклюйтеся на навчанні

Вивчити щось нове набагато простіше і швидше, ніж ми звикли вважати. Звичайно, коли ми намагаємося вивчити щось тільки заради престижу, процес стає повільним і болісним. Але в пориві допитливості можна вчитися із запаморочливою швидкістю.

Так що цікавтеся всім. Будьте допитливі. І не забувайте, що бурхливе зростання трапляється завдяки допитливості, а не знань.

Фото заголовку
За матеріалами

Залиште свій коментар

коментарів

Пов'язані статті

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Close