9 речей, за які не варто вибачатися. Ніколи!

© lifehacker.ru

Виховані люди так і прагнуть за щось вибачитися перед оточуючими. Час з цим закінчувати.

Рекомендуємо вам прочитати чудову статтю про те, як перестати боятися осуду оточуючих і почати жити своїм власним життям. У ній докладно розглянуті причини, за якими людям притаманне прагнення ніколи не виділятися, постійно звіряти свою поведінку з колективною думкою і боятися громадського осуду.

У цій публікації ми вирішили підійти до цієї проблеми трохи з іншого боку і хочемо представити вашій увазі коротку добірку ситуацій, в яких вам точно не варто вибачатися за свою поведінку. Сприймайте це як практичний посібник і керівництво до дії.

За те, що ви думаєте про себе

Нам з дитинства стільки разів повторювали, що
«Я — це остання буква алфавіту»,
що у багатьох це відбилося під корою
головного мозку.

Для цих людей цілком природна турбота про себе і про своє благо стала чимось ганебним і недостойним. Хоча без цієї властивості неможливо прожити успішне життя. Не варто класти своє життя на вівтар самопожертви, тим більше що найчастіше це йде тільки на шкоду «ощасливленим» вами людям.

За вираження своїх емоцій

Ми звикли відчувати збентеження за свої сльози або сміх. Хоча це зовсім природний прояв того, що у вас є серце і душа, які, можливо, більші, ніж у власників приліпленої на всі часи спокійної гримаси. Ви можете відчувати смуток, радість, нудьгу, захопленість, ви — жива людина. Навіщо це приховувати?

За пробачення

Здатністю до пробачення і милосердя володіють тільки люди з дійсно великим серцем. І нехай навколо вас дивуються, що ви подаєте руку своїм недругам або не добили ворога, коли для цього була прекрасна можливість, — вас це хвилювати не повинно. Не проявляйте зайву жорстокість тільки з-за того, що хтось чекає цього від вас.

За свої переконання

Людина з переконаннями викликає повагу. Людина з переконаннями, яка не приховує їх і здатна стати на їх захист, викликає подвійну повагу. Наявність твердих принципів в наш час є настільки рідкісною і цінною якістю, що вибачатися за них точно не варто.

За свою несхожість

Це зовсім не дивно — бути дивним. Дивно, навпаки, коли група людей виглядає, думає і відчуває абсолютно однаково. Якщо вам пощастило бути не таким, як усі, то це не привід, щоб соромитися цього. Можливо, саме це і є вашим головним достоїнством.

За те, як і з ким ви проводите свій час

В принципі, час є тією єдиною цінністю, якою дійсно варто дорожити. І було б не дуже розсудливо витрачати цей дорогоцінний ресурс, керуючись думкою зовсім сторонніх для вас людей.

Лежачи на смертному ложі, ви, швидше за все, ви будете не шкодувати про те, що так мало працювали, а згадувати той час, який провели з близькими, друзями, в цікавих місцях, за улюбленими заняттями.

За свої невдачі

О ця улюблена фобія безлічі людей! Страх того, що ви спробуєте, у вас не вийде і всі навколо будуть насміхатися над вами. Вони будуть пам’ятати вічно, і ганьба за цей провал переслідуватиме вас все життя.

Але перш ніж забиватися в самий темний кут, уявіть собі таку картину.

Ось ви — людина, яка спробувала, але зазнала невдачі.
А ось інша, та, яка побоялася навіть спробувати.
Так кому з вас слід вибачатися?

За свою юність

Так, у кожного з нас є моменти в минулому, якими не надто виходить пишатися. Та що ми, погортайте біографії великих — там такі факти іноді спливають, що волосся стає дибки.

Молодість для того і призначена, щоб здійснювати божевілля і пробувати це життя на зуб. Всі мудрі старці раніше були молоді і дурні, здійснювали дурні вчинки і, можливо, саме так і набиралися мудрості. Ніхто не уникнув такого шляху свого життя, так що не треба цього соромитися.

За зовнішність

Ще одне джерело комплексів для безлічі людей. Та й як тут не комплексувати, коли обкладинки модних журналів і індустрія моди нав’язливо втовкмачують нам правильні канони стилю, а відповідати їм виходить далеко не у всіх.

Так, немодно одягнений чоловік з надлишком ваги може викликати посмішки. Але ще більшу увагу приверне цей чоловік, якщо він стане судорожно комплексувати з приводу свого зовнішнього вигляду? Тому розслабтеся і забийте.

Постійні спроби виправдати себе перед оточуючими можуть призвести до того, що ви пропустите унікальний шанс бути самим собою, з усіма своїми недоліками і достоїнствами. Ви все своє життя проведете в стані глухої оборони, захищаючись від вигаданих претензій суспільства. Однак навряд чи така тактика приведе вас до успіху, адже перемагає лише той, хто йде вперед і не вибачається на кожному кроці за це.

Фото заголовку
За матеріалами

Залиште свій коментар

коментарів

Пов'язані статті

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Close