9 речей, які варто робити до 9 ранку

Марк Аврелій одного разу сказав: «Коли ви прокидаєтеся вранці, подумайте про те, що ви знову отримали дорогоцінний привілей бути живим – дихати, думати, щоб насолоджуватися і любити».

У цій статті зібрано список ранкових занять, які забезпечать гарний тон на весь наступний день.

ТУТКА в TELEGRAM – не пропустіть найцікавіше

1. Помолитися

Молитва, навіть найпростіша, допоможе вам почати свій день з почуттям спокою. Замість того, щоб лізти рукою за телефоном і перевіряти ранкову пошту, витратьте декілька хвилин просто на те, щоб посидіти в тиші та помолитися, наповнити свою душу.

Протягом дня ми беремося за безліч великих справ – дозвольте собі почати зі спокійної хвилі. До всього іншого молитва допоможе налаштуватися, ви станете більш зосередженим і відчуєте прилив сил.

2. Подякувати собі

Почніть свій день з подяки за те, що ви маєте. Ця практика навчить вас дуже важливому вмінню – бути вдячним самому собі за маленькі успіхи протягом наступних 24 годин. Це зробить вас більш стійким до проблем, які виникають за день.

«Якщо єдиною молитвою вашому житті стане слово “дякую “, то цього буде достатньо». Мейстер Екхарт.

3. Подумати над тим, чим сьогодні можна зайнятися

Чим раніше складений ваш план на день, тим ефективніше і продуктивніше ви витратите свій час. Як тільки ви зробите це,  то залишите в розкладі час на те, щоб вирішувати проблеми в міру їх виникнення.

4. Випити склянку води

Ваше тіло пробуджується зневодненим, тому дуже важливо насамперед випити трохи води. У своїй книзі The Body Ecology Diet дієтолог Донна Гейтс пропонує людям пити половину добової норми води саме в ранкові години. Це очистить організм від токсинів, зменшить відчуття голоду і ризик виникнення головного болю протягом дня.

5. Виконати розтягнення

Важко знайти людину, яка прокидається з легкістю в м’язах і кістках. І не так-то просто привчити себе робити гімнастику. Однак дослідження стверджують, що ранкове розтягнення може підвищити вашу гнучкість, поліпшити кровообіг і зменшити стрес, що накопичився. Плюс ви ще й поліпшите поставу.

6. Послухати музику

Починаючи свій день з прослуховування музики, ви одержите купу задоволення, піднімете собі настрій і заряд позитивної енергії на найближчу добу.

Як показують дослідження, музика здатна підвищити загальну мотивацію і продуктивність. Отож потіште себе!

7. Посміхнутися

Почніть свій день з посмішки перед дзеркалом у ванній. Вона надає позитивний ефект на ваш загальний стан і настрій, навіть, коли вам зовсім не радісно. Посмішка дає тим, які оточують, відчуття довіри, до того ж пам’ятайте – успішні люди завжди налаштовані позитивно.

8. Прибрати за собою після вечора

Наше життя кипить, тому ви іноді можете забути про маленькі справи зранку. Іноді ми розкидаємо одяг в будинку, залишаємо посуд в раковині і не прибираємо за собою сміття. Все це може збиратися день за днем, проте в кінцевому підсумку переросте в елементарну лінь.

Зате уявіть, як класно, коли ви приходите додому, а все прибрано і чисто. Ви можете просто відпочити і розслабитися.

9. Зробити найважчу роботу в першу чергу

Насправді може здатися, що найкраще буде зробити купу дрібних справ зранку, проте, якщо ви спочатку вирішите найскладніші завдання, то всі інші вирішаться ще швидше і краще. До всього іншого, це відмінний спосіб боротьби з прокрастинацією для тих, хто звик відкладати на потім.

Переклад Тутка за матеріалами

Залиште свій коментар

коментарів

Пов'язані статті

Back to top button
Close