8 порад нейробіолога про те, як стати щасливим раз і назавжди

Існують тисячі порад та психологічних методик, щоб відчути себе щасливим і радіти кожному новому дню. Але що може порекомендувати наш власний мозок?

Тутка пропонує розробки нейробіологів, які точно знають, чому і коли мозок дарує нам відчуття повної задоволеності.

Навчитися говорити «дякую»

Що відбувається: Коли ми дякуємо людині чи навіть долі за щось, то фокусуємося на позитивних сторонах життя. Спогади про приємне запускають вироблення серотоніну в передній поясній корі головного мозку. Такий метод часто використовують для лікування депресії.

Вирішувати проблеми по мірі надходження

Що відбувається: Мозок 24 години шукає рішення кожної проблеми, яка нас турбує. На це йде багато енергії, тому ми відчуваємо тривогу і роздратування, якщо мозок вже втомився, а результату не має. Але за кожне прийняте рішення він заохочує себе порцією нейромедіаторів, які заспокоюють лімбічну систему і допомагають нам знову бачити світ у кращому світлі. Тому проблеми краще вирішувати одну за одною.

Висловити все погане, що накопичилося

Що відбувається: коли ми просто бачимо щось неприємне і коли промовляємо те, що нам не подобається,  а в цей час задіяні різні відділи мозку. В останньому випадку неприємні емоції менше впливають на людину. Тому корисно висловлювати все, що накопичилося: мозок запустить вироблення серотоніну і навіть знайде якісь позитивні сторони в будь-якій неприємності.

Дотики й обійми

Що відбувається: Для людини важлива соціальна взаємодія. Соціальна підтримка, зокрема, дотики і обійми, допомагають людям швидше одужувати після хвороб. Якщо з життя прибрати тактильне спілкування, мозок сприйме це так само, як фізичний біль, — за це відповідають одні і ті ж зони. І в результаті запустяться процеси, які впливають на настрій і сприяють розвитку депресії.

Вчитися, вчитися і ще раз вчитися

Що відбувається: нова інформація для мозку означає постійну зміну навколишнього середовища. З-за цього він намагається адаптуватися, розвивається і винагороджує себе дофаміном, гормоном радості, за отримання та обробку нової інформації. Якщо хочете бути щасливим, не бійтеся пробувати щось нове, змінювати обстановку і вчитися тому, чого ще не знаєте.

Займатися спортом

Що відбувається: фізичне навантаження — це стрес для тіла. Як тільки стресове навантаження закінчується, відбувається викид ендорфінів. Вони виробляються гіпофізом мозку, як нагорода і схожі на опіати (наприклад, морфій), які зменшують біль і піднімають настрій. Не потрібно бігати марафони, але навіть, звичайна прогулянка здатна творити чудеса. Не дарма багато письменників і композиторів вважають її обов’язковою умовою креативного процесу.

Міцно спати

Що відбувається: поки ми спимо в темряві, виділяється гормон мелатонін — він уповільнює всі процеси в організмі, допомагає йому відновитися і підвищує вміст серотоніну в гіпоталамусі. Якщо мозок фіксує зміну освітленості, запускається виділення гормону стресу, щоб швидше розбудити тіло. Тому важливо спати по 6-8 годин на добу виключно в темному приміщенні.

Перебувати в очікуванні чогось приємного

Що відбувається: Процес очікування задоволення, наприклад, їжі або сексу, схожий на рефлекс попереднього слиновиділення, відкритого Павловим. Наш мозок відчуває особливе задоволення, коли передчуває приємну подію. Тому ми так любимо рахувати години і хвилини до якоїсь особливої миті: дні народження чи весілля, зустрічі з друзями або просто кінець робочого дня.

За матеріалами

Залиште свій коментар

коментарів

Пов'язані статті

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Close