30 секунд, які змінюють життя. Найкорисніша порада з усіх, що мені давали

Сьогодні я хотів би поділитися з вами однією корисною порадою.

реклама

Порада, про яку не написано популярних книг. Насправді вона настільки проста, що навряд чи хтось зміг би написати книгу про це.

Цю пораду дала людина, народжена в 19 столітті, своєму онукові.

Якщо і є на світі головний секрет успіху, то це він.

Мій знайомий ще тільки перейшов в старші класи, коли дід відвів його в сторону і сказав наступне:

ВІДРАЗУ після кожної лекції, зустрічі, будь-якого важливого заходу, виділи 30 СЕКУНД – не більше і не менше – щоб записати головні цінні думки. Навіть якщо ти цим і обмежишся, все одно зможеш досягнути успіху.

Хлопчик послухав цю пораду. Пізніше він познайомив з цим принципом обох своїх синів. І кожен з них на власному досвіді впевнився, наскільки багато дає ця звичка.

Я теж вирішив спробувати цю нехитру техніку. І ось, що в мене вийшло:

▪ Це не просто ведення заміток. Не треба думати, що якщо ви ведете докладний конспект зустрічі, то користуватися цим прийомом не обов’язково. Складання швидкого 30-секундного резюме – не те ж саме, що просте конспектування сказаного на зустрічі. Підводячи короткі підсумки, ви вчитеся осмисленню, розстановці пріоритетів і прийняттю рішень. 

▪ Це непросто. Постійно вирішувати, що важливо, а що ні – це втомлює. Вражаюче, наскільки простіше сказати собі, що я, мовляв, і так все зрозумів. І відмовитися від цієї 30-секундної справи – такої собі стометрівки для вашого мозку.

▪ Під гнітом купи деталей. Інформація, яка на нас звалюється, часто дуже докладна, містить безліч деталей. Легко під цим гнітом забути про найголовніші речі. Так мистецтво відкидати зайве стало дуже цінним в сучасному світі.

▪ Дійте негайно! У той самий час, якісь деталі можуть бути важливі. А тому потрібно приступати до огляду при першій можливості. Щоб не забути щось важливе, що може вислизнути з вашої пам’яті з часом: інтонація лектора, шалена думка і т.д.

▪ Ви навчитеся краще слухати і задавати кращі питання. Сама структура вашої уваги зміниться. Знаючи, що вам належить написати звіт про почуте, ви станете менше відволікатися. Це як якщо б ви почали слухати якусь мелодію посеред какофонії інших звуків – вам довелося б постаратися і серйозно сфокусуватися, щоб почути її.

▪ Ви станете частіше допомагати оточуючим. Підведення підсумків допоможе вам краще зрозуміти, чого хочуть інші люди і що для них важливо. Це, в свою чергу, допоможе вам ефективніше вирішувати їхні проблеми. Я часто беру інтерв’ю у впливових людей з великими зв’язками. І мене вразило, як багато хто з них використовують схожу модель підведення підсумків кожної зустрічі.

▪ Чим далі – тим легше. Так, з часом це увійде в звичку і стане легше. Крім того, буде більш цікавим і кориснішим. Тому, головне – почати!

За матеріалами

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Залиште свій коментар

коментарів

реклама
реклама