10 суворих істин, які люди найчастіше не бажають визнавати

Американський письменник і бізнес-тренер Жульєн Сміт вважає, що світ зацікавлений в тому, щоб люди залишалися дурними: так ними легше керувати. І навіть, якщо ви активно займаєтеся самоосвітою і розширюєте свій кругозір, все одно знаходяться речі, в які ви частенько відмовляєтеся вірити, хоча в глибині душі усвідомлюєте, що це правда.

Ми в Тутка зібрали для вас 10 жорстких істин, розуміння яких може спростити ваше життя і навіть зробити його приємнішим.

1. Більшість ваших спогадів неправдиві

Мозок грає з нами злі жарти, підтасовуючи і перемішуючи наші спогади. Ми згадуємо не саму подію, а свій останній спогад про неї, а потім — спогад про спогад і так до нескінченності. Пам’ятаєте гру в зіпсований телефон? Ось приблизно це ж і відбувається, коли ви прокручуєте в голові якусь подію з минулого.

2. Ми всі перебуваємо в нерівних умовах

Деяким людям спочатку важче, ніж іншим. Хтось з’являється на світ в бідному районі і кидає школу, щоб заробити на хліб, а хтось народжується спадкоємцем корпорації. Логічно припустити, чиє життя складеться вдало. Так, з цього правила бувають винятки. Однак не можна сказати, що їх так багато.

3. Нікому не потрібен той, хто не потрібен самому собі

В очікуванні принца-рятівника на білому коні у вас є всі шанси постаріти і померти в самоті. Тільки ви самі можете собі допомогти. Більш того, у ваших інтересах любити і поважати самого себе. Не перекладайте відповідальність за своє життя на інших, інакше будете весь час на емоційних гойдалках: вгору, коли хтось є поруч, і вниз, коли ви самі по собі. При таких розкладах друга ситуація буде повторюватися все частіше і частіше.

4. Цей світ вам взагалі нічого не повинен

Навіть, якщо ви привабливі, розумні, вельми освічені, та ще й з прекрасним характером, це зовсім не означає, що світ радісно відкриє свої двері вам назустріч. Успішні люди знають, що є тільки два варіанти: все життя жаліти себе, тому що ви заслуговуєте більшого, або боротися за своє місце під сонцем, знаючи, що ця боротьба не буде легкою. Вибір лише за вами.

5. У вас більше часу, ніж ви думаєте

В кожному тижні 168 годин, і це дійсно багато. Більш того, ще Айнштайн довів, що час — це не постійна величина, і сучасні вчені згідні з ним. Замініть фразу «У мене немає часу» на «Це не мій пріоритет». Не займаєтеся спортом і харчуєтеся фастфудом? Ваше здоров’я не ваш пріоритет. Не допомагаєте коханій жінці по дому? Ці стосунки не ваш пріоритет. Жорстко, зате чесно. Те, на що ви витрачаєте час, говорить про вас більше, ніж будь-який психологічний тест.

6. Ваше життя ніколи не стане ідеальним

Ніколи не буде «сприятливого» часу, щоб вийти заміж, народити дитину, змінити роботу або переїхати в іншу країну. Все це очікування чарівної години ікс засноване на вашому страху змін та виходу із зони комфорту. А до речі, ви коли-небудь взагалі відчували відчуття, що ось він, сприятливий момент? Зробіть те, що вас лякає, інакше невдовзі вас буде лякати власне життя.

7. Ніхто насправді не зайнятий так сильно, щоб не відповідати вам

Хлопець надто зайнятий, щоб відповісти на вашу 30-у СМС. Роботодавець весь у справах і не може передзвонити вам після співбесіди. Насправді все набагато простіше: вони не хочуть вам відповідати. І чим раніше ви перестанете хвилюватися за людей, яких ви самі не дуже і хвилюєте, тим простіше вам буде жити.

8. Ви не можете подобатися абсолютно всім

Не має значення, наскільки ви добра, великодушна і благородна людина. У світі завжди знайдуться ті, хто буде вважати вас мерзотником і сволотою, навіть, якщо ви не дасте їм ані найменшого приводу так думати. І якщо вашій фігурі можуть позаздрити всі моделі Victoria’s Secret, це зовсім не гарантія, що вам не зустрінуться ті, хто буде відвертати від вас ніс і висловлювати своє незадоволення від вашої недосконалості.

9. Життя несправедливе

Вас не завжди будуть винагороджувати за хорошу роботу. А якщо ви любляча і турботлива людина, то це не значить, що ваш хлопець чи ваша дівчина якось не кинуть вас напризволяще. Зло не завжди буде покаране. Вам не обов’язково допоможуть у скрутну хвилину. Це зовсім не означає, що життя погана річ. Просто не вимагайте від нього дуже багато.

10. Людина, яка з найбільшою часткою ймовірності вб’є вас, — це ви самі

Ми не вбиваємо себе через інстинкт самозбереження, але зате без проблем руйнуємо себе потроху день за днем або ризикуємо життям, абсолютно не замислюючись про наслідки. Шкідливі звички, порушення правил дорожнього руху, готовність сісти в машину до незнайомця — надто часто ми піддаємо себе небезпеці. А ще кажуть, що люди розумні.

Розуміння цих речей може зробити ваше життя набагато прозоріше і осмисленіше і вберегти від пари-трійки дуже дурних вчинків. А що б ви хотіли додати до нашого списку?

 За матеріалами

Залиште свій коментар

коментарів

Пов'язані статті

Back to top button
Close

Adblock Detected

Please consider supporting us by disabling your ad blocker