10 помилок, які заважають нам змінитися

Як же важко виробляти нові звички! Кожен день треба долати себе, боротися зі своїми бажаннями. Якщо нічого не виходить, ми засмучуємося і звинувачуємо себе у відсутності сили волі і цілеспрямованості. Насправді, у всьому винна неправильна стратегія. Дізнайтеся 10 серйозних помилок, які заважали вам змінювати свої звички!

Уникаючи цих помилок, ви прискорите формування корисних звичок і дасте їм міцно закріпитися у своєму житті.

1. Сподіватися тільки на силу волі

Багато людей в період натхнення планують серйозні зміни в житті, сподіваючись лише на свою силу волі. Наприклад, ви обіцяєте собі їсти більше здорової їжі, займатися кожен день і більше гуляти.

Але сила волі — це не безмежний ресурс, і чим більше ви її використовуєте, тим менше залишається. У підсумку, після двох днів здорової їжі, тренувань у спортзалі і годинних прогулянок, ви «згоряєте», знову купуєте на вечерю напівфабрикати, а замість прогулянки дивитеся серіали.

Замість того, щоб у всьому покладатися на свою силу волі, починайте виробляти маленькі корисні звички.

Вам не доведеться витрачати на них великий запас сили волі, а коли вони стануть звичками, взагалі не знадобиться сила волі. Так, з часом, ви зможете воробити ті корисні звички, які хотіли.

2. Великі кроки замість маленьких

Нам здається, що визнаються тільки великі досягнення і ставити перед собою маленькі цілі не має сенсу. Гуляти по дві години в день — цією звичкою можна пишатися, а 15 хвилин прогулянки, як і не досягнення зовсім.

Три рази в тиждень повноцінних тренувань в спортзалі замість півгодинного тренування з гантелями будинку, тільки здорова їжа замість включення в звичний раціон більшої кількості овочів і фруктів.

Тим не менш, як показує практика, великі цілі виконуються два-три дні, а потім усе повертається до початку.

Так що забудьте про гігантські плани і сміливо починайте з малого. Замість жорсткої дієти замініть солодкі та борошняні перекуси на яблука і горіхи, замість двох годин прогулянки проведіть на свіжому повітрі 15 хвилин і не забувайте хвалити себе за прогрес. Так ви створюєте позитивні асоціації і поступово виробите бажані звички.

3. Не звертати уваги на вплив навколишнього середовища

Ігнорувати вплив речей, які нас оточують, і сподіватися тільки на силу волі просто нерозумно. Наприклад, якщо ви хочете виробити звичку харчуватися здоровою їжею, позбавтеся від смачної і шкідливої їжі в холодильнику.

Не варто просто сподіватися, що вам вистачить мотивації взяти замість пончика яблуко. Просто позбавтеся від пончиків і ваші шанси сильно зростуть. Та й розкладайте їжу на маленькі тарілки, ця хитрість теж допомагає їсти менше.

Щоб не залипати в соціальних мережах, видаліть зі смартфона додатки соціальних мереж, а якщо хочете кинути палити, постарайтеся перший час не пити алкоголь в компанії курців, адже так шанс зірватися сильно підвищується.

Змініть навколишнє середовище і ваша поведінка зміниться.

Які б звички ви не хотіли набути, визначте, що в навколишньому середовищі заважає вам, а що може допомогти. І не нехтуйте будь-якою можливістю допомогти своїй силі волі якимись матеріальними змінами.

4. Позбавлятися від старих звичок для того, щоб завести нові

Шкідливі звички досить важко побороти, та набагато краще виробляти нову позитивну звичку, ніж позбавлятися від старої негативної.

Наприклад, у своїй книзі доктор Роберт Маурер розповів, як допоміг одній пацієнтці кинути палити. Він попросив її кожен раз, коли вона відчуває тягу до цигарок, посилати йому голосове повідомлення. У результаті жінка усвідомила, яка для неї головна причина куріння і подолала свою залежність.

Так ви можете замінювати свої погані звички хорошими, наприклад, замість цигарки привчити себе до дихальних вправ або коротких разминок.

5. Звинувачувати в невдачах брак мотивації

Мотивація схожа на гарний настрій — то вона є, то її немає. І покладатися тільки на мотивацію не варто — ви будете розчаровані. Звичайно, можна кожен день підбадьорювати себе мотиваційними книгами і відеороликами, але настане день, коли нічого не допоможе її збільшити.

Замість підняття мотивації, якої зазвичай вистачає на один раз, потрібно зробити так, щоб вона була не потрібна. Як каже Лео Бабаута: «Зробіть дію настільки простою, щоб ви просто не могли відмовитися від неї».

Наприклад, мета «пробігти одне коло по стадіону», або «з’їсти два яблука в день» — ви просто не зможете придумати собі виправдання.

6. Не розуміти силу стимулів

В основі кожної звички лежить одна і та ж неврологічна схема — мозок реагує на стимул і ви автоматично виконуєте якусь дію.

Ні одна звичка не зможе існувати без стимулу, і якщо ви хочете позбутися від шкідливих звичок, потрібно знайти та усунути стимули, які їх викликають. Вірніше, не усунути, а замінити іншими стимулами, які стануть причиною корисних звичок.

Наприклад, для паління стимулом часто є алкоголь. Ви можете замінити вечірню пляшку пива на їзду на велосипеді з плеєром або якесь нове цікаве захоплення, яке не можна поєднати з курінням.

7. Віра в те, що інформація веде за собою дію

Сила не в знанні, а в знанні і дії. Ідея не може принести користі сама по собі, користь приносить її втілення.

Наприклад, ви прочитали цю статтю і вирішили почати поступово змінювати свої звички. Але якщо ви так нічого і не зробите, інформація буде для вас марною.

Прочитали поради — пробуйте їх застосувати. Менше раціональності, більше емоцій — нехай для вас стануть синонімом задоволення, а відсутність змін — болем.

8. Концентрація на абстрактних цілях замість конкретної поведінки

Ви прочитали книгу або побували на семінарі і повні мотивації та енергії, щоб «почати бізнес», «схуднути», «заробляти більше грошей».

Так, у вас є хороші цілі і віра в те, що все вийде, але немає конкретних, чітких планів. Так створіть їх.

У вас є бажання, тримаєте його в голові, але на передній план мають вийти конкретні кроки, які ви зробите до своєї мети.

9. Прагнути змінити поведінку назавжди, а не на короткий час

Задумуючи зміни свого життя і втілюючи їх в життя, не варто згадувати минуле або продумувати далеке майбутнє.

Концентруйтеся на тому, що відбувається зараз, на те, що ви можете зробити сьогодні. Один крок за іншим.

Саме слово «назавжди» не дає ніякої мотивації. Фіксований період часу, який можна порахувати, працює набагато краще. «Сім днів, як я не курю», «Сім місяців я гуляю щодня по вечорах», «Сім років щоранку я виходжу на пробіжку».

Ви з більшою ймовірністю не порушите свій ланцюжок днів з корисною звичкою: «Протримався два тижні, а зараз здамся? Ну ні!».

10. Думати, що зміни — це складно

Набагато простіше визнати, що у вас недостатньо сили волі або придумати собі якісь інші виправдання, ніж щось змінити у своєму житті.

Але коли у вас є основа для змін, наприклад, невеликі корисні звички, ви більше не зможете виправдовувати себе.

Вирішіть, що ви хочете змінити прямо зараз. Виберіть одну корисну звичку і почніть втілювати її.

Зробіть сьогодні маленький крок до її виконання, подумайте, що з навколишнього середовища допоможе вам зробити це простіше, зробіть і відсвяткуйте це.

За матеріалами

Залиште свій коментар

коментарів

Пов'язані статті

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Close