10 питань, які змінять ваше життя

Правильне питання, задане у відповідний час, може змінити вас, заспокоїти чи дати опору. І навіть якщо ви не знайдете відповідь відразу ж, саме питання допоможе по-іншому поглянути на своє життя.

1. З ким я проводжу час?

Якщо дитина дружить з однолітками, які ні до чого не прагнуть, ми вважаємо, що і сама вона нічого не доб’ється у житті. Але чомусь ми не враховуємо, що це поширюється і на дорослих. Якщо ваші приятелі терплять нецікаву роботу або ведуть нездоровий спосіб життя, ви теж, швидше за все, будете приймати подібні рішення. Подумайте про своїх друзів і колег: вони надихають і підтримують вас чи, навпаки, тягнуть вниз?

Те ж відноситься і до того, що ви читаєте, дивитеся, про що думаєте. Наше життя з часом починає бути схожим на наше оточення, тому вибирайте його ретельно.

2. Чи можу я на це вплинути?

За словами Эпіктета, головне завдання філософа — розрізняти, що він може контролювати, а що — ні.

Зазвичай ми витрачаємо величезну кількість часу на те, що від нас не залежить. Свої вчинки, думки, почуття ми можемо контролювати. Інших людей, погоду, зовнішні
події — ні. Але ось ставлення до людей, погоди і зовнішніх подій цілком піддається нашому контролю. Навчившись розрізняти це, ви перестанете засмучуватися через те, що не у вашій владі.

3. Як виглядає мій ідеальний день?

Не знаючи цього, ви просто не зможете побудувати свій графік так, щоб вам було комфортно. Згадайте самі приємні дні свого життя. Що ви робили? В ідеалі ваша робота, особисте життя, будинок повинні допомагати вам проживати якомога більше днів саме так.

Ведіть спосіб життя, який дозволяє вам бути собою, а не змушує постійно прикидатися кимось іншим.

4. Бути чи робити?

Таке питання ставив своїм потенційними помічникам військовий стратег Джон Бойд. Який шлях ви виберете? Будете прагнути до успіху чи зосередитеся на більш високій меті? Зациклитесь на своїй посаді, кількості фанатів, розмірі зарплати чи сконцентруєтеся на дійсно значущі досягнення? Що ви вибирали досі?

5. Що я пропускаю, коли витрачаю час на тривоги і страх?

Різні життєві проблеми викликають у нас смуток, тривогу, страхи. Єдиний спосіб пережити ці проблеми — намагатися тримати такі почуття під контролем. Тому, коли наступного разу помітите, що занурилися в негативні емоції, нагадайте собі про те, яку високу ціну доводиться за них платити. Адже, відволікаючись на них, ви пропускаєте щось важливе.

6. Чи роблю я свою справу?

Чи знаєте ви взагалі, що це за справа? Можна працювати не покладаючи рук, до знемоги, і все одно не виконувати своєї справи. Ми часто заглиблюємося в дрібні справи, займаємося чужою роботою або просто прокрастинуємо. Все це створює відчуття зайнятості, але не наближає нас до того, що для нас важливо.

7. Що для мене важливіше всього?

Якщо ви не знаєте, що для вас важливо, ви не можете знати, чи приділяєте ви цьому достатньо часу і сил. Що б це не було — сім’я, гроші, робота, — ви повинні знати і приймати це. Тільки тоді ви перестанете порівнювати себе з людьми, у яких зовсім інші пріоритети. Тільки тоді ви зможете відмовитися від перегонів за «успіхом» і досягти того стану спокою, який Сенека називав «упевненістю, що ви на правильному шляху і не збиваєтеся, дивлячись на сліди людей, що перетинають вашу дорогу».

8. Для кого це?

Якщо ви створюєте, продаєте чи намагаєтеся залучити людей, ви обов’язково повинні знати відповідь на це питання. Необхідно знати свою аудиторію. Подумайте: «що ці люди хочуть? Що їм потрібно? Що я можу їм запропонувати?» Не покладайтеся на удачу. Задайте це питання і постарайтеся знайти чітку відповідь.

9. Чи дійсно це так важливо?

Враховуючи швидкоплинність життя, чи має взагалі значення те, про що я зараз думаю, турбуюся, сперечаюся? На жаль, найчастіше відповіддю буде «ні».

Не забувайте ставити собі це питання, щоб не витрачати час даремно. Беріть приклад з Марка Аврелія і нагадуйте собі, що в цей самий момент ви можете померти. Нехай це визначає ваші вчинки, думки і слова.

10. Я той, ким я хочу бути?

Ми — те, що ми робимо. Тому, роблячи щось, запитуйте себе: «Чи відображає це те, ким я хочу бути? Те, яким я бачу себе?»

Те, як ми робимо щось одне, говорить і про те, як ми робимо все інше, про те, хто ми є. Тому намагайтеся при кожному своєму кроці, кожній думці, кожному слові питати себе, чи це відповідає тому, ким ви хочете бути.

Фото заголовку
За матеріалами

Залиште свій коментар

коментарів

Пов'язані статті

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Close