Вони заслуговують на те, як живуть

Накипіло ... Історія невідомої, але порядної людини.

Живу закордоном. Якось приїхали з чоловіком в гості до моєї мами. Я зібрала близьку рідню на пікнік із шашликом. Вирішили піти в місце недалеко від маминого будинку – красива галявина з озером і невеликим ліском. Все дитинство та юність я любила гуляти там серед ароматних трав і польових квітів, купатися в озері.

Прийшли на місце. Польові трави перетворилися в твердий високий бур’ян, багато місця випалено або закидано пластиковим сміттям. Я була так розчарована! Ми ледь знайшли більш-менш чисту галявину біля озера, прибрали сміття та недопалки, щоб можна було сісти, розвели вогонь в мангалі. Шашлик вийшов смачний, але вигляд моєї улюбленої галявини мене пригнічував – все таке брудне, жалюгідне … Озеро – і те помутніло. Зайти в нього поплавати я не ризикнула.

З самого початку я наказала рідним не кидати сміття в траву і кущі, а збирати в спеціальний пакет. Сама перевірила, щоб після нас нічого не залишилося. Вже дуже шкода мені було галявинки. І я голосно обурювалася, як можна так загидити місце, де самі ж і відпочивають. На виході з галявини в ста метрах є сміттєві баки – невже так важко туди донести?

Коли ми вже збиралися йти, я виявила, що пакета зі сміттям ні у кого в руках немає. Я стала питати, у кого він. І мама від мене відмахнулася – мовляв, ми вже викинули … Я здивувалася: «Як викинули, куди?»«Туди, в очерети. А що, ми самі крайні? Всі там кидають!» Я дуже сильно стримувалася, щоб не матюкатися. Дістати сміття звідти було вже неможливо – він застряг в очереті над урвищем.

Я усвідомила велику істину: вони заслуговують того, як вони живуть. Вони заслуговують на потрісканий асфальт, ліхтарі без ламп, брудні вулиці, смердючі річки, злочинний уряд, жебрацькі зарплати і пенсії. Їм самим плювати на себе, так чому б уряду не плювати на них? Вони самі себе не поважають – хто буде їх поважати у відповідь?

Це не уряд смітить на вулицях і руйнує дитячі майданчики. Це не президент краде лампочки і дроти. Я більше не вірю вашим скаргам! Земляки, ви самі собі створили пекло, і вам в ньому жити. Змінюйтеся самі, тоді вимагайте іншого ставлення до вас.

 

Залиште свій коментар

коментарів

Пов'язані статті

Back to top button
Close

Adblock Detected

Please consider supporting us by disabling your ad blocker