Що можна чи не можна дарувати? Прикмети, повір’я та забобони про подарунки

heaclub

Є повір’я, які можуть підказати, від яких презентів варто відмовитися, а на які звернути особливу увагу.

Вибір подарунків – відповідальний момент. На жаль, так думають далеко не всі, купуючи традиційну пару шкарпеток для чоловіків і чергову сковорідку або каструлю для жінок.

Наші предки вважали, що це в корені неправильно. Є повір’я, які можуть підказати, від яких презентів варто відмовитися, а які придбати.

ТУТКА в TELEGRAM – не пропустіть найцікавіше

Отже, 25 речей, які не можна дарувати

1. Годинники

Такий подарунок у багатьох країнах не в честі. Особливо його не люблять китайці. Вони вважають, що подарований годинник відраховує час до смерті людини. У нас щодо годинників не таке похмуре марновірство, але все одно неприємне: кажуть, що годинник в подарунок обіцяє швидку сварку.

2. Ножі

У європейських народів вважається поганим знаком дарувати будь-які колючі й ріжучі предмети. Нібито вони принесуть нещастя в будинок. У нас таке ж трактування цього подарунка від західних країн. А ось в Латинській Америці, наприклад, ріжучий предмет символізує бажання перервати з «обдарованим» будь-якого роду стосунки. Тим часом, на Кавказі та Близькому Сході дарувати зброю – це в порядку речей. І нікого там такі подарунки не бентежать …

3. Шкарпетки

Вважається, що жінці краще не дарувати чоловікові шкарпетки, бо в них він може піти з дому. Однак, деякі дружини використовують цю прикмету собі на користь – підбурюють свекрух дарувати шкарпетки синам, щоб їхні чоловіки вийшли з-під впливу матерів.

4. Хусточки

Ця прикмета властива тільки православним країнам. У них вважається, що подарувати носовичок – це до сліз.

5. Книги

Хтось каже, що книга – найкращий подарунок. А хтось вважає, що тільки в разі, якщо це подарунок самому собі. Або, хоча б, неодруженому родичу. Головне, за народними повір’ями, щоб не коханій людині. За прикметами, подарувати книгу своїй другій половинці – це до розставання.
Також повір’я говорить, що не можна дарувати книги сімейним парам. Нібито це може спричинити в родині розлад і зради.

6. Перли

Прикмета прийшла з Стародавньої Греції, де перлини вважали сльозами морських німф. Зараз же забобонні люди кажуть, що перли в подарунок – провісник сліз.

7. Дзеркала

З дзеркалами в різних культурах пов’язано чимало забобонів. Недарма саме їх часто використовують для ворожінь. Тому вважається, що подаровані дзеркала можуть принести в будинок неприємності.

8. Посуд

Тут найважливіше – не подарувати ненароком тріснутий або пошкоджений посуд. Нібито, це може одержувачу і життя «розбити». У зв’язку з цим хочеться згадати традицію розбивати посуд на весіллі. Вважається, що молодята це роблять, щоб залишити всі негаразди за межами нової сім’ї.
Якщо ж ви все-таки вирішили подарувати посуд, то всередину необхідно щось покласти. Наприклад, монетку. Інакше, мовляв, порожній посуд може принести в будинок безгрошів’я.

9. Фігурки птахів

Вважається, що фігурки будь-яких птахів можуть принести в будинок занепокоєння і метушливість. Тому, якщо ви вирішили дарувати якісь фігурки, то краще обійтися без пернатих.

10. Порожній гаманець, сумку або валізу

Ці подарунки хороші, тільки якщо наповнені чимось. В гаманець радять вкласти монетку, а в сумку або валізу – хоч цукерку.

11. Тварини або рослини

Якщо ви вирішили подарувати комусь кішечку, собачку або ж квітку в горщику, то обов’язково попросіть «викуп». Символічний, звичайно. Нехай це буде дрібна купюра, наприклад. Інакше, за повір’ями, «живий подарунок» не зможе знайти собі місця в новому будинку – нібито він буде шукати шлях до колишнього господаря.

12. Капці

Повір’я щодо капців залишилося, в основному, в сільській місцевості. Там вважається, що дарувати капці – це до довгої хвороби або навіть смерті. Особливо погано забобонні люди ставляться до капців білого кольору.

13. Прикраси з бурштину

Кажуть, що такий подарунок до розлуки.

14. Скриньки

Забобонні люди вважають,  якщо презентувати комусь скриньку, то одержувач надалі буде приховувати від дарувальника свої думки.

15. Гребінці для волосся

Вважається, що такий подарунок допоможе оточуючим дізнатися ваші таємниці.

16. Рукавички, рукавиці й шарфи

Ця прикмета немає будь-якого виразного пояснення. Просто кажуть, що подібні подарунки можуть посварити людей.

17. Краватка

Вважається, що краватка «прив’язує» власника до дарувальника. Існує навіть безліч приворотів з краватками. Тому дарувати краватку можна тільки дуже близькій людині.

Якщо вже й дарувати краватку – то нехай це буде метелик!

18. В’язані речі

Ця прикмета стосується тільки незаміжніх дівчат. Вважається, що дарувати коханому щось зв’язане своїми руками до весілля – до зради.

19. Нижня білизна

Вважається, що нижня білизна, подарована дружиною чоловікові, може штовхнути його на зраду.

20. Ланцюжки

Якщо раптом подарований ланцюжок розірветься (а тут ніхто не застрахований), то за повір’ями, це може привести до розриву стосунків з її дарувальником.

21. Рушники

Вважається, що такий подарунок може принести хвороби одержувачу.

22. Хрестики

Є повір’я, що хрестики можна дарувати тільки при хрещенні. А в іншому випадку нібито людина передає одержувачу і частину свого «хреста» – свої турботи, хвороби, негаразди. Тим часом, церква подібні забобони спростовує і не виступає проти дарування натільних хрестиків в будь-яких обставинах.

23. Косметика для душу і вмивання

Існує версія, що через подарований гель для душу хтось може «змитися» з вашого життя.

24. Свічки

Є повір’я, що свічки дарують до похорону. На жаль, якщо ви вірите в прикмети, то і від милих декоративних свічок в подарунок варто відмовитися.

За прикметами, не варто дарувати комусь свічки. Навіть декоративні.

25. Спиртні напої

А цю прикмету, можливо, МОЗ придумав … Є версія, що подароване спиртне може відібрати у одержувача здоров’я. І тут, на відміну від багатьох попередніх пунктів, можна вловити хоч якусь логіку!

Варто відзначити, що практично будь-яку прикмету можна обійти. Для цього просто потрібно попросити у одержувача символічний «викуп» за подарунок. Підійде навіть копійка! І тоді це буде вже не подарунок, а покупка. А на неї «подарункові прикмети» не діють.

Що підійде для подарунка

Про відповідні подарунки сказано, на жаль, дуже мало, але деякі пункти вимагають особливої ​​уваги.

Подушка

Подушки потрібно дарувати парою, щоб вони приносили в будинок гармонію, достаток.

Килим

Килим, піднесений як подарунок, обіцяє новому господареві успіх в будь-якій новій справі.

Скатертина

Презент у вигляді скатертини зміцнює дружній зв’язок між одержувачем і дарувальником.

Сонцезахисні окуляри

Ця прикмета стосується більше одружених чоловіків. Якщо вони піднесуть такий презент дружині, то зменшать кількість сварок в будинку. Дружина зможе через окуляри подивитися на світ очима чоловіка.

Ручка

Цю письмову приналежність варто презентувати керівникам. Прийнято вважати, що так керівник буде більше слухати дарувальника.

Прикмети дарування

Є особливі прикмети, пов’язані зі способом дарування.

Вони можуть Вам знадобитися:

  • Після заходу сонця не можна дарувати гроші. Це до злиднів дарувальника, але не одержувача. В крайньому випадку, ввечері потрібно покласти такий подарунок на стіл, але точно не давати в руки. Грошовий презент краще підносити вранці, вдень.
  • Заборонено передаровувати подарунки. Перш за все, це негарно і енергія «повторного» презенту погіршується.
  • Подарунки не можна підносити через поріг, обов’язково необхідно увійти в будинок.
  • Подарунки не можна презентувати до дня народження. Заздалегідь вручений подарунок не потрібно розпаковувати, тому варто попросити про це одержувача, якщо іншого виходу немає. Нехай він побачить його в день свята.
  • Квіти необхідно дарувати в непарній кількості. Закоханим потрібно уникати квітів жовтого кольору. Кажуть – вони до розлуки.

Завершуючи розмову про прикмети: вищевикладене – це просто цікаві елементи культур різних народів. І в першу чергу, нашої, звичайно. Наукової основи під усіма цими прикметами немає. Тому вірити їм чи ні – справа суто особиста. Більшість сучасних людей прикмети вважають пережитком минулого. І впевнені, що головне – це робити подарунок від душі! Мабуть, так – це дійсно найважливіше, незалежно від того, вірите ви в прикмети чи ні.

Фото заголовку
За матеріалами

Залиште свій коментар

коментарів

реклама

Пов'язані статті

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

facebook
Close

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: