Нянька, яка встигла попрацювати в 100 сім’ях, розповіла про помилки більшості батьків

Згідно з опитуваннями, подією, яка вносить кардинальні зміни в життя людини, 58% респондентів вважають шлюб, 49% – розлучення, 38% – вихід на пенсію, а лідером виявилося батьківство – 76%. Мабуть, тому таким актуальним в соцмережах став чесний пост няньки з багаторічним стажем.

З більш ніж 100 сімей автор знала тільки 3, в яких люди були дійсно щасливими. На думку жінки, більшість батьків перебувають у стресі, вони виснажені, а їх шлюби тріщать по швах. А що найсумніше – вони часто, здається, не усвідомлюють цього. Ось чому у неї є свої важливі поради, як підтримувати щастя для тих, хто дійсно вирішив, що хоче дітей.

Тутка уважно ознайомився з рекомендаціями досвідченої няньки і зіставив їх з думками психологів та фахівців у сфері стосунків і виховання дітей. Деякі поради можуть здатися занадто прямолінійними і жорсткими, але і в них є своя частка правди.

Помилка №1: Не думати про фінансове благополуччя

Більш ніж половина батьків відчувають стрес з приводу свого фінансового становища, а 63% сигналізують, що жертвують своєю фінансовою безпекою заради дітей. Такі обставини дійсно ведуть до виникнення конфліктів в сім’ї.

  • «Батькам варто добре подбати про своє фінансове благополуччя, щоб дозволити собі догляд за дітьми. І тут мається на увазі наявність няні хоча б на один повний день у вихідні або 2-3 вечори на тиждень».

Помилка №2: Вважати, що від більшої кількості дітей сім’я стає міцнішою

Немає єдиної думки, яку кількість дітей в сім’ї вважати ідеальною. Але важливо розуміти, що діти – це не спосіб зміцнити шлюб. І не варто прагнути народити чергову дитину тільки заради цього. Дослідження підтверджують, що батьківство може вносити зміни, які впливають на стосунки партнерів навіть негативно.

  • «Краще народжувати тільки одну дитину. Одна дитина може стати для вас радістю. Двома треба керувати. А щодо трьох, то ви просто намагатиметесь їх не повбивати».

Помилка №3: Робити пріоритетом тільки дітей

Один із сучасних міфів про виховання свідчить: «Чим більше уваги приділяється дітям, тим краще для них». Але надмірний тиск може принести їм більше шкоди, ніж користі. І батьки, які хочуть кращого для своїх дітей, повинні витрачати більше часу на те, щоб стати ідеальним подружжям.

  • «Варто пам’ятати, що найважливіші стосунки у вашому житті – це стосунки між вами і вашим партнером. Народження дитини може бути захоплюючим, але, якщо все, про що ви говорите, – це тільки дитина, ви можете втратити одне одного».

Помилка №4: Не вчитися бути батьками і не брати на себе відповідальність за дітей

Згідно з дослідженнями, якщо маленькі діти ростуть в стресовій ситуації (сюди відносяться і жорстоке поводження, і відсутність турботи), то це здатне зробити негативний вплив навіть на їх інтелект. Не треба сподіватися на волю випадку і думати, що все складеться саме собою. Жоден з батьків не ідеальний. Однак відповідальність за дитину залишається назавжди.

  • «Вчіться бути батьками. І розумійте, що ви робите зі своєю дитиною. Забудьте все, що пишуть в книгах про необхідність тілесних покарань. Просто не робіть цього. Найгірші з найгірших сімей, яких я бачу, – ті, в яких батьки поняття не мають, що вони роблять, а при цьому дітей вважають монстрами. Якщо ваша дитина – зухвалий засранець, це на 100% ваша вина (і на 100% під вашим контролем!)».

Помилка №5: Робити роль батьків головною в своєму житті

Діти дорослих, які надмірно за них піклуються, в тричі частіше страждають від депресії та тривоги. Батьківська рутина неминуча, при цьому зосереджуватися тільки на ній і постійно чимось жертвувати – помилка. Власним прикладом старші набагато краще здатні пояснити своїм нащадкам все, в тому числі багатогранність й інтерес життя.

  • «Ви більше, ніж батьки. Ви також друг, чоловік, додайте сюди роботу. Гуляйте з друзями, займайтеся спортом, відвідуйте заняття, робіть щось без своєї дитини, розмовляйте з людьми на теми, що не стосуються дітей».

Помилка №6: Забирати з дому своїх вихованців, щойно вдома з’являються діти

На думку фахівців, дорослішання з тваринами позитивно впливає на самооцінку дітей і їх розвиток. Якщо не брати до уваги, наприклад, медичні протипоказання, деякі люди вважають, що у них просто більше немає часу займатися вихованцями. Однак насправді процес адаптації тварин до появи нового члена сім’ї не настільки важкий, як може здатися на перший погляд.

  • «Будь ласка, не жертвуйте своїми вихованцями лише тому, що у вас з’явилася дитина. Просто не треба».

Даний пост викликав чималий відгук в соцмережах. У коментарях деякі порівнювали народження дитини з появою собаки в будинку, кажучи, що і те й інше вносить в життя однаковий стрес. Хтось вважав, що великий тиск тут робить суспільство, яке диктує свої стандарти, а потім змушує людей самостійно вирішувати пов’язані з ними проблеми.

Автор посту працювала нянею на повну ставку і нянею за викликом на неповний робочий день з 2002 року. І її враження – це справжній погляд зсередини на те, як складалися стосунки в більш ніж сотні сімей. А що ви думаєте про такі рекомендації, отримані дослідним шляхом? Чи згодні ви з ними? Можливо, у вас є власна універсальна порада для тих, хто планує дітей?

За матеріалами

Залиште свій коментар

коментарів

Пов'язані статті

Back to top button
Close

Adblock Detected

Please consider supporting us by disabling your ad blocker