Чому багато випадковостей зовсім не випадкові

Напевно, у кожного хоча б раз в житті була ситуація, коли ви просто не могли пояснити якийсь збіг. Наприклад, ви раптом вирішили зателефонувати до старого друга, а він в цю ж секунду зателефонував до вас сам; або ви випадково зустріли на вулиці знайомого і після розмови з ним кардинально змінили своє життя; або подумки поставили якесь запитання і одразу отримали відповідь у вигляді напису на вуличному стенді.

А інколи взагалі відбуваються настільки ідеальні збіги, в які просто неможливо повірити. Найяскравішим прикладом такого випадку можна навести історію актора Ентоні Гопкінса. Він готувався до зйомок фільму «Дівчина з Петрівки» за романом Джорджа Фейфера. Для вивчення героя йому потрібна була саме оригінальна версія твору, яку він не зміг знайти ні в одному з книжкових магазинів, ні в бібліотеці, ні у знайомих. Актор було зовсім зневірився, але випадково натрапив на забутий кимось екземпляр потрібної версії роману на лавці в метро. А пізніше, коли летів безпосередньо на зйомки, він ненавмисно зустрівся в аеропорту з Фейфером – автором роману, який поскаржився Гопкінсу, що позичив другові найцінніший екземпляр своєї книги зі своїми позначками, а той загубив книгу десь на станції в підземці.

Як таке взагалі можна пояснити? Ми в Тутка самі цим зацікавилися.

Все складається так, ніби всі події на світі, всі люди і вся інформація пов’язані між собою невидимими нитками, які іноді випадково проблискують. І, на думку знаменитого психіатра Карла Густава Юнга, це дійсно так. Цей феномен називається Синхронічністю – і, можливо, це одне з найзагадковіших явищ в нашому Всесвіті.

Юнг прийшов до висновку, що існує тісний зв’язок між людиною і тим, що її оточує, точніше, між простором, часом, свідомим і несвідомим. І в певні моменти під впливом самобутніх об’єктивних смислів, до наявності яких приходить автор, в зв’язку з цим виникає сильне тяжіння, яке і викликає такі несподівані збіги, які ми зазвичай називаємо фатальною випадковістю, долею, неймовірною удачею або навіть дивом.

І чим тісніший цей зв’язок – між навколишнім і вами, тим більша ймовірність, що ви помітите і надасте значення навіть маленьким випадковостям. Це можуть бути, наприклад, рекламні оголошення, пісні або передачі по радіо, несподівані зустрічі, образи, розмови, запахи.

Звичайно, в цьому явищі не можна бути на сто відсотків упевненим, але тим не менше його наявність часом допомагає діяти, приймати рішення або взагалі повністю змінювати наше життя. Просто потрібно бути уважним і відкритим, щоб «створити» цю можливість Синхронічності. Недарма Дон Жуан говорив: вдалий збіг – це просто одна з форм дії.

Навіть ця стаття може бути результатом Синхронічності. Можливо, ви шукали пояснення своїм надзвичайним збігам або чекали знак. Ось він.

За матеріалами

Залиште свій коментар

коментарів

Пов'язані статті

Back to top button
Close

Adblock Detected

Please consider supporting us by disabling your ad blocker