8 осіб, які обійшли систему

Знаходити вади в законі здатні не лише шахраї, а й допитливі люди. У багатьох країнах пошук ходів у системі вже давно став національною розвагою.

Тутка зібрав 8 прикладів того, як, граючи за правилами, можна обійти заборони.

Безкоштовна оренда квартири

Вже понад 6 років сімейна пара з 2 дітьми проживає в одному з престижних районів Нью-Йорку абсолютно безкоштовно. Коли Заккар Беннет і Карен Норм переїхали в будинок, всі 9 поверхів були житловими, але з часом всі інші квартири були перероблені на офіси. У 2010 році було введено «Закон лофт», за яким мешканці не зобов’язані платити орендну плату, якщо проживають в будівлі, незаконно переведеній під комерційні приміщення. Цим законом і скористалася пара, заощадивши таким чином вже більше $ 400 тисяч.

Листи в СРСР

На початку 1980-х років один вчений з Італії почав писати листи в СРСР відомому дисиденту. Писав він їх з однією-єдиною метою – заробити. Кожен свій лист він страхував і відправляв рекомендованим листом. Само собою, адресат листа не одержував і через певний час вчений отримував страхову виплату. За рік у нього виходило близько $ 16 тис. чистого прибутку.

ТУТКА в TELEGRAM – не пропустіть найцікавіше

Будинок за $ 16

У червні 2011 р. американець Кеннет Робінсон заселився у будинку вартістю $ 340 тис., заплативши за нього $ 16. Вдалося це йому завдяки закону «незаконного володіння». Чоловік знайшов будинок, з якого виїхав власник, не зумівши оплатити кредит, а компанія, що займалася іпотекою, збанкрутувала. Заплативши в місцевому суді $ 16, він написав заяву, що будівля у занедбаному стані та заявив на нього свої права. Через 8 місяців він покинув будинок, адже свої права на нерухомість висунув ще один з банків.

Лабіринт біля бару

З 1 квітня 2017 року в Індії набув чинності закон, що забороняє продаж спиртного менш, ніж в 500 метрах від федеральних і регіональних трас. Багато барів зачинилися, але тільки не Aswaria Bar. Його власник побудував перед своїм закладом лабіринт, збільшивши тим самим пішу відстань до будівлі з 250 до 520 метрів. Це дозволило зберегти бізнес, залишилося лиш заплатити штраф за перенесення входу в бар. Хоча не виключено, що такий непростий шлях відвадить від закладу любителів випити.

Плавучі будинки

Під час Великої депресії в США у багатьох сімей через високий земельний податок та нестачу вільної землі не було можливості придбати власне житло. Проблема даху над головою була вирішена нетривіальним способом: за законом рухоме майно не оподатковується, а отже, можна побудувати будинок на воді і не платити за нього податки. Так, Сіетл і багато інших міст Америки обросли будинками на плотах і човнах.

Нова релігія

З 1 липня 2008 року в Нідерландах діє заборона на куріння в громадських місцях. Однак це не заважає курити тим відвідувачам бару Lindeboom, які поки не готові відмовитися від цієї згубної звички. Через те, що після введення закону власник закладу перереєстрував бар на церкву, а куріння оголосив основним видом богослужіння. Парафіянином цієї церкви може стати будь-який бажаючий, старший за 18 років.

Власний кредитний договір

У 2008 р. житель Росії одержав листа від одного з відомих банків з пропозицією оформити кредитну карту. Прочитавши дрібний шрифт в поданій анкеті, він побачив, що замість обіцяних 12% річних ставка становить 45%. Після цього він сам вніс зміни в анкету, за якими відсотки банку не виплачувалися і оформив кредитну карту. Коли через 2 роки банк подав на клієнта до суду, він подав зустрічний позов. Після судових розглядів конфлікт був закритий шляхом зняття взаємних претензій.

Князівство в Австралії

У 1969 р. в Австралії були введені квоти на продаж зерна, що загрожувало банкрутством великим фермерам, адже велика частина врожаю залишалася непроданою. Фермер Леонард Уеслі виявив діючий закон XV століття, за яким вийшов з Австралійського Cоюзу і оголосив свою територію і землі ще 4 фермерів провінцією Великобританії, присягнувши на вірність королеві Єлизаветі. Так було створено князівство Хатт-Рівер, яке сьогодні процвітає, має свою валюту, гімн і правителя.

Переклад Тутка за матеріалами

Залиште свій коментар

коментарів

Пов'язані статті

Back to top button
Close