10 детективів, які чудово тренують мозок

Якщо хочеться трохи відпочити, але при цьому, скажімо, ще і порозгадувати загадки людського характеру, хороший детектив – правильне рішення.

Тутка підібрав 10 цікавих фільмів для роздумів. Спершу – знімемо відбитки пальців.

Серце ангела

Angel Heart, 1987

Містичний детектив, який інтригує з найперших хвилин і тримає в напрузі до кінця. Гра тіней, звуки саксофона й інші ознаки нуара супроводжують історію про пошуки зниклого боржника. На шляху детектива одна за одною встають моторошні загадки.

Пам’ятай

Memento, 2000

Леонард Шелби розшукує вбивцю своєї дружини. Справа ускладнюється тим, що із-за травми голови він страждає від втрати короткострокової пам’яті. Молода людина пам’ятає все тільки до дня, коли сталося вбивство. Решта ж може утримати в пам’яті тільки впродовж 15 хвилин. Доводиться йти на самі різні хитрощі, щоб хоч якось утримати думки і при цьому просунутися з розслідуванням.

10 негренят

Ten Little Niggers, 1987

Десять людей з нечистою совістю опинилися на одному острові. Окрім них, там нікого немає. На столі – чорні фігурки негренят, в кожній спальні – вірш на стіні. “Десять негренят вирішили пообідати, один з них раптом поперхнувся, і їх залишилося дев’ять”. Помирає людина – зникає фігурка негреняти. Щоб зрозуміти, хто вбивця, потрібно дуже уважно стежити за деталями.

Зодіак

Zodiac, 2007

Детективи шукають маніяка-вбивцю, який 25 років тримає в страху увесь Сан-Франциско. Маніяк по кличці Зодіак не лише любить вбивати, він любить і погратись в кішки-мишки зі слідчими, і не кожен з них витримує таку напругу.

Справжній детектив

True Detective, 2014 – 2015

Стильно знятий серіал складається з двох сезонів. У кожному сезоні свій сюжет і дійові особи. У першому йдеться про двох детективів, які розслідують дивне вбивство в глухих районах Луїзіани. По крупинках вони збирають загальну картину, яка повільно, але впевнено веде їх до розв’язки. У другому сезоні глядачів чекають нові герої та інша  історія інтриги на 8 серій.

Таємничий шлях

Mystery Road, 2013

Неквапливий і атмосферний фільм був знятий в Австралії – дія розгортається в пейзажах далекого континенту. Поліцейський розслідує вбивство дівчинки-аборигенки, стикаючись з небажанням колег розгадувати цей злочин, байдужістю місцевих жителів і дуже неприємними відкриттями.

Мисливці за розумом

Mindhunters, 2004

На видаленому острові сім майбутніх агентів ФБР проходять вирішальний тест. Вони повинні вміти по найдрібніших доказах і будь-яких відомостях скласти психологічний профіль злочинця. Але несподівано випробування перестає бути грою, коли гине перший з агентів. Чудовий “головоломний” фільм, який не дає глядачеві шансу перевести дихання.

Таємниці Лос-Анджелеса

L.A. Confidential, 1997

Хитрий сюжет, сонячний Лос-Анджелес 50-х років, прекрасна Кім Бейсінгер і привабливий Рассел Кроу – в результаті вийшов дуже красивий атмосферний фільм. Двоє безстрашних поліцейських, які розслідують серію вбивств, розкривають кримінальні секрети легендарного міста.

Вій

2014

Як би дивно це не звучало, але це наскрізь містичне жахіття, по суті своїй, справжнісінький детектив. Щоб зрозуміти чому, потрібно уважно подивитися його від початку до кінця. Тим більше що фільм чудово знятий, картинка красива, герої бадьорі, а кінцівка несподівана.

Дівчина з татуюванням дракона

Män som hatar kvinnor, 2009

Шведський варіант “Дівчини з татуюванням дракона” на відміну від американського не такий глянсовий. Це кіно про звичайних людей, поряд з якими іноді живуть негідники. Сюжетних ліній у фільмі декілька, і усі вони органічно сплітаються в єдиний ланцюг, в якому має значення кожна, навіть найменша ланка.

За матеріалами

Залиште свій коментар

коментарів

Пов'язані статті

Back to top button
Close