Виховання хлопчиків: 14 речей, які не варто робити

© molodaya-babushka.ru

Правила для батьків синів

1. Не робіть з хлопчика «справжнього чоловіка». Всі справжні чоловіки різні, підроблені чоловіки – тільки ті, які прикидаються «справжніми». Андрій Дмитрович Сахаров так само мало схожий на Арнольда Шварценеггера, як Кармен на матір-героїню. Допоможіть своєму хлопчикові вибрати той варіант маскулінності, який йому ближче і в якому він виявиться успішнішим, щоб він міг приймати себе і не шкодувати про втрачені, частіше всього лише уявні, можливості.

2. Не виховуйте з нього воїна і захисника вітчизни. Історичні долі сучасного світу, частиною якого є Україна, вирішуються не на полях битв, а в сфері науково-технічних і культурних досягнень. Якщо ваш хлопчик виросте достойною людиною і громадянином, який вміє відстоювати свої права і виконувати пов’язані з ними обов’язки, він впорається і з захистом вітчизни.

Якщо ж він звикне бачити всюди ворогів і вирішувати всі сууперечки з позиції сили, нічого, крім неприємностей, йому в житті не світить.

ТУТКА в TELEGRAM – не пропустіть найцікавіше

3. Не виховуйте його мисливцем, ця професія давно вже вийшла з моди. Мало не половина всіх видів тварин занесені в Червону книгу, а мисливці на людей рано чи пізно опиняються на лаві підсудних Гаазького трибуналу. Нехай він краще буде екологом, захисником природи і всіх тих, хто потребує допомоги.

4. Не вчіть його відрізнятися від жінок. По-перше, він і так від них відрізняється. По-друге, «не бути дівчиськом» його обов’язково і жорстко, навіть всупереч вашій волі, навчать однолітки. Навіщо вам співати в цім гучнім, але безголосім хорі? Батьки унікальні і повинні бути солістами.

5. Не вчіть хлопчика, за прикладом благородних лицарів і мерзенних гвалтівників, ставитися до жінки з позиції сили. Бути лицарем красиво, але якщо ваш хлопчик опиниться у відносинах з жінкою не ведучим, а веденим або зіткнеться з недобросовісною конкуренцією з її боку, це стане для нього травмою. Розумніше бачити в «жінці взагалі» рівноправного партнера і потенційного друга, а відносини з конкретними дівчатками і жінками вибудовувати індивідуально, в залежності від їх і твоїх ролей і бажань.

6. Не намагайтеся формувати сина за власним образом і подобою. Це не вдалося навіть Господу Богу, улюблені творіння якого часто виглядають злою карикатурою на Його задум. Для батьків, не страждаючими манією величі, набагато більш важливе завдання – допомогти хлопчикові стати самим собою.

7. Не змушуйте хлопчика реалізовувати ваші нездійснені мрії та ілюзії. Ви не знаєте, які чорти вартують стежку, з якої ви колись зійшли, і чи існує вона взагалі. Єдине, що у вашій владі, – допомогти хлопчикові вибрати оптимальний для нього варіант розвитку, але право вибору належить йому.

8. Не намагайтеся зображати з себе суворого батька або ласкаву матір, якщо ці риси вам не притаманні. По-перше, обдурити дитину неможливо. По-друге, на нього впливає не абстрактна «напіврольова модель», а індивідуальні властивості батьків, їх моральні приклади і те, як вони до сина відносяться.

9. Не вірте психологам, які стверджують, що в неповних сім’ях виростають неповноцінні хлопці. Це твердження по факту невірно, але діє як самореалізуючий прогноз. «Неповні сім’ї» – не ті, в яких немає батька чи матері, а ті, де бракує батьківської любові. Материнська сім’я має свої додаткові проблеми та труднощі, але вона краще, ніж сім’я з батьком-алкоголіком або де батьки живуть як кішка з собакою.

10. Не намагайтеся замінити синові суспільство однолітків, уникайте конфронтації з хлоп’ячим середовищем, навіть якщо воно вам не подобається. Єдине, що ви можете і повинні зробити, – це пом’якшити пов’язані з нею неминучі травми і труднощі. Проти «поганих товаришів» найкраще допомагає довірча атмосфера в сім’ї. А стовідсоткову гарантію від всіх неприємностей, якщо вірити старій рекламі, дає тільки страховий поліс.

11. Не зловживайте заборонами і, по можливості, уникайте протиборства з хлопчиком. Якщо на вашому боці сила, то на його боці – час. Короткотерміновий виграш може легко обернутися довготерміновою поразкою. А якщо ви зламаєте його волю, в програші опиняться обидві сторони.

12. Ніколи не застосовуйте тілесних покарань. Той, хто б’є дитину, демонструє не силу, а слабкість. Ілюзорний педагогічний ефект повністю перекривається довготерміновим відчуженням і неприязню.

13. Не намагайтеся нав’язати синові певний рід занять і професію. До того часу, коли він буде робити свій відповідальний вибір, ваші уподобання можуть морально і соціально застаріти. Єдиний шлях – з раннього дитинства збагачувати інтереси дитини, щоб у нього був як можна більш широкий вибір варіантів і можливостей.

14. Не дуже сподівайтеся на досвід предків. Ми погано знаємо реальну історію повсякденності, нормативні приписи та педагогічні практики один з одним ніколи і ніде не збігалися. Крім того, сильно змінилися умови життя, а деякі методи виховання, які раніше вважалися корисними (ті ж тілесні покарання), сьогодні неприйнятні і неефективні.

Якщо у вас не хлопчик, а дівчинка, ви без особливих зусиль зможете перефразувати ці прості правила стосовно неї

Фото заголовку
За матеріалами

Залиште свій коментар

коментарів

Пов'язані статті

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Close